Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a férjemnek a gyászában? Sajnos a kutyájukat ma el kell altatni.

Figyelt kérdés
Van anyósoméknál egy 9 éves Bernáthegyijük, aki nagyon a férjem szívéhez van nőve. Sajnos nagyon beteg, áttétes daganat van a lábában, ami kb 1,5 héttel ezelőtt "felrobbant", folyamatosan gennyedzik, vérzik stb. Eddig lehetett kezelni antibiotikummal, pár napja még úgy nézett ki, hogy valamennyire fel tud épülni és kis ideig még a családdal lehet. Sajnos azonban hétfőtől válságosra fordult az állapota, már sétálni sem megy ki, remeg, nem eszik, nem iszik, csak keresett egy helyet, ahol nyugodtan fekhet. Tegnap óta már pisilni sem lehet kivinni, nem tud lábra állni, ugyanabban a pózban fekszik ugyanott :( Úgy döntöttünk, hogy ez már csak szenvedés neki, még talán 1-2 napig kihúzhatná, de közben rettenetes fájdalmai vannak, így el fogja altatni nemsokára az állatorvos. Ez mindenkit nagyon megvisel, a férjemet különösen, és nem tudom, hogy hogyan tudnék segíteni neki :( Reálisan látjuk, hogy ez már nem élet, csak szenved, egy Bernáthegyihez képest szép kort élt meg, de titkon abban reménykedtünk, hátha magától alszik el... Lehet egyáltalán ilyenkor segíteni, úgy, hogy az ne rontson rajta még inkább?

2014. aug. 13. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Volt még benne 4-5 év azért (a szép kor részhez).


Próbáld meg meglepni egy másik kutyussal.

2014. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom a kutyust, ez már tényleg nem élet így, és szegényt hagyni kell szépen elmenni. Nem hinném, hogy humánus lenne megvárni, míg ő kiszenved. Ugyanezt éltem át tavaly a cicámmal. Nem hagytam szegényt szenvedni, inkább aludjon.

A férjed biztosan nagyon elkeseredett lesz egy darabig, ez ígyvan rendjén. Abban tudsz segíteni, hogy emlékezteted, milyen szép élete volt a kutyusnak, milyen jó dolga volt. Esetleg megpróbálhatod felvidítani vicces történetekkel a kutyusról, amire együtt emlékeztek, de ha erre nagyon szomorúan reagál, inkább ne erőltesd a témát. Te ismered a férjed, te tudod, mennyire lehet egyébként is felvidítani, és mi az, amit szeret. Próbáld elterelni a figyelmét, amennyire lehet, de támogasd, mint egyébként. Ha ő akar a kutyáról beszélni, beszélgess vele, de mindig biztosítsd: jól döntöttetek, mikor elaltattátok.

A "házi" elaltatást nem javaslom, bízzátok a dokira. Lehet, csak még jobban fáj szegénynek, míg végül meg nem hal. A doki csak egy szurit ad neki, ami egyáltalán nem fáj, és csak csendben, nyugodtan elalszik. Sajnálom.

2014. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél neki Fütyi pálinkát ;D Szerintem nem jó ötlet lenne másik kutyát venni neki(de csak az én véleményem)
2014. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első, a Bernáthegyik átlag életkora 6-7 év szokott lenni, ezért már ennek a 9-nek is nagyon örültünk.

Új kutya semmiképp sem jöhet szóba, egyrészt mert nem nálunk volt, hanem anyósoméknál, akiknek már megterhelő volt a napi többszöri séta (de tervben van kb. 2 év múlva egy "saját" kutya, amikorra már meglesz a házunk, és a munkánk mellett is tudunk rá megfelelő időt szakítani). Másrészt szerintem ameddig meg nem gyászolta őt, addig felesleges új állattal felszakítani a sebeket, úgyis csak őt látná benne :(

Második, nagyon szépen köszönöm a hosszú leírást, és sajnálom a cicátokat, nagyon nehéz lehetett! Most jön az állatorvos, remélem nem fog szenvedni, csak szépen elalszik :(

2014. aug. 13. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
részvétem...
2014. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Felelős döntést hoztatok. Ettől persze sajnos nem lesz könnyebb. Támogasd a férjedet úgy, ahogy azt ő igényli, ne erőltess rá semmit, ha beszélgetni szeretne róla, akkor legyél ott, hallgasd meg, de ha magában szeretné feldolgozni, azt is hagyd neki. Az első válaszolóval ellentétben azt mondom, hogy semmiképpen ne adj neki másik kutyát, nem mindenkinek megoldás az, ha azonnal terem az életében egy másik (ahogyan például nekem sem).
2014. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, a második vagyok ismét.


Én sem javaslom a másik kutyát, én ugyan szereztem két hét után másik cicust, de teljesen máshogy néz ki, mint az öreg kandúrom kinézett, és nem "őt akartam pótolni", egyszerűen csak hiányzott egy cica, így őt önmagáért szeretem. De ez nem mindenkivel van így. Sokan csak a másikhoz hasonlítgatják az új kedvencet, szomorúvá teszi őket. Ha ő említi a kutya projektet, természetesen akkor készen áll rá, de meglepetés szerűen ne teremjen ott egy másik kutya.

Remélem, minden rendben, és sajnálom szegény kutyát. De ennek így kellett történnie.

2014. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!