Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólják le sokan a...

Miért szólják le sokan a macskákat? Miért van ez az örökös harc cicás és kutyás gazdik között?

Figyelt kérdés

Nekem mindkettő van itthon, és sokszor nem értem, hogy nézhetik le a macskákat így az emberek... Olyan igazságtalanul ítélik meg a cicákat, pedig nem is ismerik őket igazán. Azt hiszik, hogy a macskák önzők, hogy önimádó, egoista állatok, akik nem szeretik a gazdájukat, sőt, magukon kívül semmi mással nem törődnek, stb, bezzeg a kutyák milyen hűséges, ragaszkodó, aranyos, tündéri társai az embernek.


Félreértés ne essék, a kutyák valóban ilyenek. De egy macska épp ugyanolyan hálás, szerethető társa lehet az embernek. Tapasztalatom szerint általában mindig azok szólják le a cicákat, akik csak felületesen ismerik őket, épp ezért fogalmuk sincs, milyen a valódi természetük.


Miért van ez az örökös harc a kutyás gazdik és a cicás gazdik között?

Miért mondják azt, hogy a kutyák okosabbak, mint a macskák? Mert a macska nem ül le parancsra, vagy nem hozza vissza a labdát?


Kutyám is van, akit imádok, mert valóban csodás társ és barát. De a cicám pontosan ugyanolyan értékű családtag, mint a kutyus. Igaz, ő nem liheg, nem ugat és nem ugrál, ha hazatérek, de ugyanúgy örül nekem, csak máshogy fejezi ki magát: magasra tartott farkincával odadörgölőzik a lábamhoz, tekergőzik egyet-kettőt, közben kedvesen dorombol és láthatóan ugyanúgy szeretettel, örömmel fogad. Csak épp kevesebb nyállal, zajjal és érzelemkitöréssel jár. :D


Szívből szeretem mindkét állatomat, a kutyámat épp úgy, mint a cicámat, de sokszor bánt, hogy a macskákat ennyien lenézik, csak mert mások, mint a kutyák.


A macska saját természetéhez a leghűségesebb, de ha igazán odafigyelünk rájuk, látjuk, hogy ezt csodálatos módon osztja meg az emberrel.


Miért bántják mégis a "csak kutyás" gazdik őket?



2014. aug. 22. 18:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
az egyetlen ok amiért jobban szeretem a kutyákat és amiért(egyenlőre) csak azom van, hogy a macskákra allergiás vagyok :( ha nem lennék már tuti beszereztem volna :) bár a nagyszüleim macskáit ígyis megsimizem ha ott vagyok :)
2014. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom az allergiádat. :( De jó, hogy te kutyusos gazdi lévén a cicákhoz is ilyen nyitottan állsz, még az allergiád ellenére is. :) Ez nagyon becsülendő szerintem. :)
2014. aug. 22. 19:05
 3/18 anonim ***** válasza:
igazából már nézegettem antiallergén fajtákat mint pl az Orosz kék macska, csak azok nem hiszem hogy nagyon olcsók és majd saját keresetemből de fogok venni egyszer :)
2014. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Hovarju ***** válasza:

Mert az emberek félnek az ismeretlentől. Egyszerűbb kijelenteni, hogy "utálom", mint megismerni és esetleg megszeretni.


Nekem csak kutyám van. A kutyák viselkedése közelebb áll a lelkemhez. De ettől még nem nézem le a macskákat. Ha olyan helyen járok, és a macska is hajlandó rá, szívesen megsimogatom és játszok vele. Nyaranta 2 hétig én szoktam ellátni a szomszédék cicáját, ha nyaralni mennek.(sosem engedte megsimogatni magát, csak ha a gazdák is ott voltak) Meg szoktam csodálni egy-egy szebb példányt. pl.a perzsa, a sziámi és a karthauzi nagyon tetszik.

De itthonra nem kéne. Hogy miért? Épp azért mert számomra túl önálló. Akkor jön-megy, amikor akar, felmászik a szekrény tetejére, asztalra, és szinte kiszolgáló személyzetként tartja a gazdát. Igen, tudom nevelés kérdése a macska viselkedése is és találkoztam már rendkívül okos macskákkal is.


Szóval én nem bántom és nem nézem le őket, de jobban érzem magam kutyák közt.

2014. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem kutyám van, barátomnak cicája imádom, simogatom ha ott vagyok imádom amikor tv nézés közbe rám fekszik és dorombol olyan megnyugtató. Tud kedves lenni, de csak akkor jön oda ha úgy van kedve. Kaja téren nagyon válogat.De hogy nálam is legyen macska nem bírom elképzelni sosem vennék magamtól cicát.
2014. aug. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3 kutyám van, de szeretnék melléjük macskát is. Párom nem igazán, és ráadásul albérletben lakunk, ezért egy darabig tuti nem lesz. A kutyákat valamivel jobban szeretem, de nagyon szeretném a macskámat is, ha lenne, az tuti. Az idegen macskákat, amik hagyják magukat amúgy mindig megsimizem.
2014. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 sippara ***** válasza:
Én macskás is vagyok, mégis ugyanez a véleményem a macskákról :D szeretem őket, aranyosak, megsimogatom őket (mikor épp olyan kedvük van...), de két életképtelenül buta példány gazdája vagyok (félreértés ne essék, tényleg imdom mindkettőt, de barmok :D), így nem sok jó tapasztalatom van velük :D
2014. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Miért van ez az örökös harc a kutyás gazdik és a cicás gazdik között? "

Milyen harcról beszélsz?

Van, aki nem szereti a macskát és van, aki szereti. Ugyanez kutyában dettó. Sőt..van, aki mindkettőt kedveli, tartja is.

Hol itt a harc?

2014. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok inkább a lelkem mélyén mégis kicsit cicásabb és azért veszem ennyire a szívemre, de nekem kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak a macskákkal. :) Illetve sokszor én pozitívnak látom azt, amit más esetleg negatív tulajdonságként él meg velük kapcsoltban. :)


Pl. írta valaki, hogy túl önállóak. Én ezt kifejezetten becsülöm bennük, tetszik az önállóságuk, az, hogy nélkülem is életképes, hogy nem szorul másra, de ezek ellenére mégis odajön nyávogni és kéri a vacsoráját, mégis hálásan hozzám bújik és dorombol nekem, csak mert kinyitottam egy konzervet, holott nélkülem is ragyogóan el tudná látni magát. :)


A kutya eredendően falkaállat, mindig is falkában éltek, közösen vadásztak, szükségük volt egymásra mindenhez. De a macskák mások. Ők egyedül éltek, a vadászathoz se kellett nekik senkire támaszkodniuk, jól elvan magában, ezért az embert is csak mellérendelt szerepben tudja elfogadni, nem pedig falkavezérként, mint a kutya. Nekem imponál, hogy a cicám egyenrangúként tekint rám, mint vele azonos értékű élőlényt. Nem ereszkedik alám, de felém se.


A kutyák az emberrel való kapcsolatukban ugyanazokat a gesztusokat, testbeszédet, hangjelzéseket használják, mint a többi kutyával való kapcsolatukban. Pontosan ugyanúgy viselkednek velünk, mint egymással. Ebben a tekintetben a macska viszont túllépik az ösztönös, eredendően rá jellemző viselkedés határait, hiszen a természetben egyedül él, és nincs alkalma, sem vágya társához simulni, mint ahogy azt a gazdájával teszi, amikor az ölébe kuporodik a tévé előtt. :) Vagyis mondhatjuk úgy is, hogy a macska átlépi a korlátait, felülemelkedik rajtuk és valahol megtagadja a saját természetét is, csak hogy a társunk lehessen. :)


Lehet, hogy ezek a tulajdonságok azért tetszenek bennük, mert szerintem tiszteletreméltóak. Örülnék, ha én is ilyen önálló, független és szabad lehetnék, de mégis feladnám mindezt, csak hogy a szeretett lény barátja, társa legyek. :)

2014. aug. 22. 20:35
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

" Nekem imponál, hogy a cicám egyenrangúként tekint rám, mint vele azonos értékű élőlényt."

Ebben nagyot tévedsz. Sosem leszel egy macskának egyenrangú társa. Ő állat, te pedig ember vagy.

Még a kóbor maccsok is igyekeznek kihasználni, ha valahol enni kapnak. Inkább odajárnak, mint vadászással megszerezzék a napi betevőt.És nem mennek világgá, országot járni, hanem annak a helynek a közelében maradnak, ahol van kaja.

2014. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!