Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol szetter jo elso...

Az angol szetter jo elso kutyanak?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett ez a kutyafajta. Tudom hogy nagyon sok mozgas kell neki. Vinnem erdobe, jatszanek vele, a hazunktol 200 meterre van egy kutyafuttato ahova sokszor kivinnem. Tudom hogy van olyan szetter is aki kifejezetten az emberekkel szeret lenni es a kutyak meg nem erdekli ot. Tehat ha nem szereti majd a kutyak tarsasagat akkor nem viszem oda ot. Bent lenne a hazban. Mindent szeretnek tudni errol a fajtarol, nyugodtan johetnek tanacsok is akiknek van angol szetteruk vagy ismerik a fajtat. Csak azt nem tudom jo-e elso kutyanak? Koszonom elore is a valaszokat!!!!

2014. aug. 28. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindenki irogatta hogy ne vegyek beaglet mert nem fogok vigyazni ra meg nem tudom majd tanitabi stb, de én azért is azt vettem. Szóval ha tetszik a kutyus akkor nyugodtan vedd neg, nem kell sokat gondoljozni rajta, főleg ha úgy érzed hogy jó gazdája leszel és jó az anyagi háttered.

Én szurkolok <3

2014. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előzőnek nincs igaza, a beagle tényleg egyáltalán nem való első kutyának. Én nem értek ehhez a fajtához, de keress fel kenneleket és őket nyugodtan megkérdezheted. És igen, CSAKIS KIZÁRÓLAG tenyésztőtől vegyél, az ilynek hogy jófogás, olx, szomszédbácsi ismerőse stb. eleve ki vannak lőve. Lehet, hogy az olcsó, 15 000 Ft-os kutyák nagyon csábítóak az áruk miatt, de ezek a kutyák nincsenek oltva, chippelve, lehet, hogy beltenyészetből vannak, bolhásak, férgesek, rejtett betegségük van stb., és egyébként sem támogathatja senki sem a felelőtlen és pénzéhes szaporítókat, még ha szimpi a gazda/kutya. Ha meg nincsen pénzed egy 180 000 Ft-os kutyára, akkor fogadj örökbe és legyen vészhelyzetre mindig félretéve kb. 40 000 Ft-od. Sok sikert a kutyushoz! :)
2014. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Mindenkeppen tenyesztotol vennek!!!!
2014. aug. 28. 21:07
 4/4 idrzsupos válasza:

Minden fajtatiszta (nem "fajtiszta, ahogy valaki írta itt- az összes kutya egy fajba, a kutya-fajba tartozik- így minden kutya fajtiszta! A fajta már az ember tudatos-vagy véletlen- beavatkozása, célzott tulajdonságokra való más fajták kialakítása)

Minden fajtának lehetnek faxniai, de az, hogy a beagle mind kiszámíthatatlan- nem igaz. A tenyésztett fajták is elsősorban kutyák, kuya-természettel, minden kutya egyéniség. Másodsorban vadászkutya-pl.- és harmadsorban számít, hogy melyik vadászkutya-fajtához tartozik.

Az ír szetter beltenyésztése folytán a természete sok egyednél labilis, hisztire, kiegyetlensúlyozott, harapós, morgós, kapkodós egyed elég sok van köztük- epilepsziát is gyakrabban kapnak, mint az angol szetter pl. De ez nem azt jelenti, hogy az ír szetter mind idegbeteg, hörgő vadállat- szó sincs róla! Az angol szetter kevésbé beltenyésztett, nálunk a foltosat ismerik, bi-vagy tricolor, de létezik egyszínű vörös- alig tér el az ír szettertől. A gordon a legnagyobb méretű, nyugodt, mutatós kutya, a stílusa vadászat közben különleges- ritkább, mint az előző 2, de ez a nagyon borsos árban is megnyilvánul- ez sem közömbös mindenkinek. Jó, kiegyensúlyozott gazdi következetes kutyaneveléssel nyugodtabb kutyát tud nevelni.

2014. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!