Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb házőrző lesz egy 5...

Jobb házőrző lesz egy 5 hónapos komondor (kan) kölyökből, ha idegen (vagy egyéb személy) érkezésekor pórázt teszünk rá és nem engedjük közel az érkezett illetőhöz? Vagy milyen reakciókat, folyamatokat indíthat el a kutyában ez a cselekvés?

Figyelt kérdés
Mellesleg azért az önbizalom növelés ráférne a kutyának...

2014. szept. 5. 22:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan valószínűleg azért ugat idegenekre, mert fél tőlük még. Egy kölyöktől még nem érdemes területvédő magatartást elvárni, ez később alakul ki. De ki fog alakulni, türelem! :) Róma sem egy nap alatt épült.
2014. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogató válaszokat!
2014. szept. 7. 19:01
 13/18 Imola Ágnes ***** válasza:
71%

Ajaj...ebből így csak aegy kiszámíthatatlan kutya lesz, de messze nem házőrző. Az első dolog a szocializáció lett volna, amit 3 hónaposan kellett volna elkezdeni vele...

A második a falkavezérség elrendezése... amivel leírtak alapján szintén vannak gondok.

A harmadik az alapengedelmesség, ami szintén hiányos. Egy házörző nem gonoszságból védia házat, és nem is azért mert utálja az embereket. Azért védi, emrt az a dolga, és ez ösztönösen benne van. A te dolgod az lenne, hogy megtanítsd neki,hogy milyen helyzetben kell neki reagálnia, és pontosan hogyan. Egy félelemmel teli kutya soha nem fogja megbízhatóan védeni a területét. Ép az lenne a lényeg, hogy sokat legyen utcán, emberek között, szeresse az embereket, akiket te engedsz be, avgy akikkel az utcán találkozik... egy jó házörző mellett nyugodtan beengedhetsz bárkit, odamengy, megszagolja, és onnantól nem érdekli az illető, míg veled van. Aztán legközzelebb megint csak akkor engedi be, ha te ott vagy... de gondolj bele, ha bevadul mindenklire, és egyszer eltépi a pórázt, mikor épp beengedsz valakit, akkor ki fogja leszedni a vérengző kutyát az emberről?

2014. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom kedves Ágnes , milyen gondok vannak az alapengedelmességgel..., mivel ülni , maradni tud, nevére és füttyre hallgat és odajön, a falkavezérséggel meg annyi, hogy csak én tudok tőle elvenni olyan dolgot, amit nem szabadott volna elvinnie és ha utolérem leveti magát és behódoló pózt vesz föl! Sőt igaziból csak ez én erélyesebb hangomra fogad csak szót! Amúgy meg a szocializáció a szorosabb rokonokkal megvan annyira, hogy őket nem ugatja és csóválja a farkát, a többit meg ugatja, de az idegenekkel ne is legyen bizalmas. Sok kemény , bizalmatlan kutyát ismerek, ahova élő ember be nem megy , mert soha nem vitték ki sétálni, ....mellesleg ezt én se helyeslem, de emberekkel , szomszédokkal van rendszeres kapcsolata és ha beengedtem őket, a szavamra elhallgatott, ha egy idő után rászoltam! Én már 3.5 hónaposan vettem (előbb nem is tudtam volna, mert nem volt házunk még)...és ott ez kimaradt mivel nagyon sok kölyök volt az alomban! Nem volt rá lehetőségük a tulajdonosoknak sétálni vinni a 10 kölyköt. Az általam felvázolt helyzetre kellene segítséget nyújtani Önnek és nem korholni a "magas lóról"!

hónapos egészséges kutyáról van szó és nem akarom láncra kötni vagy visszafogni pórázzal, ha jön valaki...CSAK FELTETTEM A KÉRDÉST FELTÉTELESEN!!!

2014. szept. 9. 22:27
 15/18 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Alapengedelmesség megy utcán/parkban/sétáltatóban? El lehet engedni? Visszajön? Más kutyákkal (idegenekkel) normálisan viselkedik? Mert ha mindenre igen a válasz, akkor én kérek elnézést.

Amúgy azt hiszem, hogy a válszomban leírtam, hogy miért nem jó a pórázos megoldás, és hogyan lehet önbizalmat "tenni" a kutyába. Erre való többek között a szocializáció. 5 hónaposan az a kutya még egy emberimádó mackó kellene legyen... aztán mikor felnő, és az ösztönei igazán előjönnek, garantáltan tökéletes házörző lesz belőle.

2014. szept. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mint hogy már leírtam alig volt még kint az utcán és ott is nagyon fél, főleg a kutyáktól és a hangos és nagy autóktól.Az emberekkel nem volt gond az utcán úgy láttam nála..de mondom ebből még kevés a tapasztalata/unk.Alapvetően úgy néz ki, hogy csak kocsival lehet levinni a sétáltató helyre, amit kiszemelünk neki, mert az utcán 30 m után semmilyen juti falattal nem megy tovább, ha megmakacsolja magát a 2 m-ről ugató 50 kg os kutyáktól. A túl szűk kis utca ilyen hátrányát nem bírom vele áthidalni. Kihangsúlyozom: nem akarom és nem is csináltam vele a pórázos visszafogást...CSAK RÁKÉRDEZTEM erre az ezek szerint rossz módszerre!Próbálom kivinni az ingerek közegébe, csak már örülnék, ha valami jó élménnyel térne haza és nem a folyamatos kiváncsiság és ijedség tapasztalataival térnénk haza, hanem csak jó élménnyel számára! Juti falat lesz nálam...
2014. szept. 10. 10:58
 17/18 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Pár órára jó lenne felfogadni egy házhoz járó kiképzőt, vagy legalább egy ismerőst/barátot, aki ért a kutyákhoz... Az a baj, hogy a szocializációs időszak rohamosan telik, 3 hónaposan kellett volna kezdeni, mert ivaréréskor már kb rögzültek benne a dolgok, ami azt jelenti, h utánna már át kell szoktatni (rosszabb esetben rehabilitálni). Most kellene komolyan foglalkozni vele, de nem kísérleteni, hanem olyannal csinálni, aki tudja mi a teendő.
2014. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a komondor fajtamentést, ők majd ajánlanak olyat, aki segíteni tud.
2014. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!