Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes méretű kutyákat...

Milyen közepes méretű kutyákat ajánlanátok nekem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

szeretnék kutyust. kertes házban élek, de akár még a szobába is beengedném. (persze ez sok mindentől függhet)

olyasmi kutyusra gondoltam,ami nem igazán hullajtja a szőrét, nyugodtabb típusú és könnyen kezelhető fajta. (tudom ez fajtán belül is változhat) szóval a lényeg,h ne legyen túl nagy. és a szőre se legyen túl hosszú.



2014. szept. 6. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez így még kicsit tág fogalom. Nem írtad le hogy milyen célból szeretnéd, mennyi pénzed van rá és mit tudsz neki biztosítani a lakáson kívül. Ezek a tényezők sokmindent megváltoztathatnak!

De amúgy hirtelen eszembe jut: spánielek, francia buldog, törpetacskó, uszkár, bichonok, stb.

2014. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Uszkár.
2014. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

társnak szeretném.semmi különös célom nincs vele. van riasztóm,nem kell házat őriznie...

legyen könnyen kezelhető és barátságos...

2014. szept. 6. 22:00
 4/14 A kérdező kommentje:
viszonylag szabad vagyok,a munkámat illetően, szóval kapna kellő odafigyelést, tudnék rá időt szánni bőven...
2014. szept. 6. 22:01
 5/14 anonim válasza:
0%
Szia nekunk 3 kutyusunk van. Cane Corso Am staff es egy mini jorki. Ajanlom a cane corsot mert nagyon nyugott de Az ismereTleneket ugatja es ha ugy van tamad is. Nqgyon csalad(gyerek barat kutya.fogado kutyak. Imadja az egesz csalad. A Staffot nem ajanlom mert nagyon hiperaktiv kutya😊
2014. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Cane corso nem épp könnyen kezelhető, a szőre is hullik, mint a fene.


Kérdező, mennyi összeget szánnál a kutya megvételére?

2014. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

őszintén? semmilyet.

hogy miért?

visszakérdezek: milyen közepes méretű gazdát tudnál nekem ajánlani, mivel én kölyök vagyok, rohangálok-harapdálok-és igen, nem a vételár az ami sokba kerűl rajtam, hanem az hogy megfelelően táplálj-foglakozz velem-taníts-óvjál-vigyél orvoshoz-adj meg minndent a fejlődésemhez-és télen-nyárol esőben-sárba-hóban sétáltass!

először nézz magadba ( egy élőlény nem játék ), utána informálódj, majd ismét gondolkozz el, hogy 10-15 éven keresztül tudod-e gondját viselni felelősséggel egy TÁRSnak!

bakker, ha elképzelésed sincs, inkább vesd el a gondolatot, hogy kutyád legyen!

erre már csak az a tronf: mi legyen a neve?

ilyenkor áll a szőr a hátamon:)))))

2014. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
max 80 ezret
2014. szept. 6. 22:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk német közép spitz kutyusunk van, méretben megfelelne a szempontjaidnak, ami pedig a szőrét illeti, nos, közepesen hosszú szőrű kutyáról beszélünk, sőt, inkább azt mondanám, hogy dús, tömött bundája van, semmint hosszú szőre. Viszont meglepő módon szinte egyáltalán nem hullajtja. Takarítás során sokkal több macskaszőrt találok a lakásban, mint kutyaszőrt. :)


Nyugodtnak épp nem mondanám, kissé hiperaktív a lelkem, viszont ha arról van szó, akár órákon keresztül is képes elhemperegni az ágyunk mellett anélkül, hogy piszkálna. :) Pl. ha leülök megnézni egy filmet, a kutya egyszerűen elfekszik a lábamnál és maximum annyit csinál, hogy néha pózt vált, de semmi több, teljesen békésen elvan velem és nyugiban relaxál. :D


Ami a könnyen kezelhetőséget illeti, nekünk ő az első kutyánk, abszolút amatőrnek és tapasztalatlannak tekintem magam kutyatartás terén, de mindössze egy délután alatt megértette az "ül", a "fekszik" és a "marad" alapjait, egy hét alatt nagyon ügyesen meg is tanulta őket, most már ott tartunk, hogy pusztán kézjelekkel le tudom ültetni vagy fektetni, pacsit is szó nélkül kézjelre ad, érti a "várj", "hozd", "fogd" parancsszavakat is, és mindet egyedül tanítottam neki, pedig ő az első kutyám és előtte sose csináltam még ilyesmit. Nyilván nem is az én érdemem, hogy mindent ilyen gyorsan megértett és megtanult, hanem az övé. :) Nagyon okos, értelmes, intelligens kutya, ráadásul szívesen is tanul és egyszerűen szívja magába a tudást. Nagy szerencsém van vele, mert tényleg kezdő kutyás vagyok, de vele gyerekjátéknak tűnik minden. :)


Egyébként valószínűleg nem csak emiatt volt vele nagy mázlink, de más téren is. A spiccek köztudottan remek jelzőkutyák, elsősorban direkt erre a célra lettek kitenyésztve, ezért nagyon féltünk tőle, hogy ugatós lesz.

Ezzel szemben egy hangja sincs, nem ugat feleslegesen és ha valaki jön hozzánk, vagy egyéb "jeleznivalója" akad a kutyának, akkor is legfeljebb kettőt vakkant, és ezzel le is tudta a dolgot. :) Nem csahol feleslegesen, szóval tökéletesen beleillik a kis panellakó életünkbe. :D


Egyébként a bundája tipikusan olyan, hogy akár kertben, akár lakásban kiválóan tartható, és nem is igényel annyi foglalkozást, hiába van nagy szőre, elég hetente átkefélni és kész. :) Még nyiratni sem kell, sőt, nem is szabad, mert könnyen tönkremehet a szőre, szóval viszonylag kezdő kutyásoknak sem okoz nagy macerát rendben tartani a bundáját. :)


Mindenesetre azt szokták mondani, hogy tapasztalatlan gazdi mellé nem való. Ettől függetlenül nekünk úgy tűnik, ő volt a tökéletes választás, pedig mi is tapasztalatlanok voltunk (vagyunk), de lehet, hogy ez szerencse kérdése is. Én csak ajánlani tudom, a mi kutyánkból kiindulva nem igen tudok rosszat mondani, sőt, ha csalódtam is a fajtában, akkor kizárólag pozitív irányba. :)

2014. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

harmadik kutyám lesz. az első óriás schnauzerem 15 évig élt, hóban sárban esőben mentünk sétálni. miután ő meghalt, lett egy pici kutyám, de a világ életemben nagy kutyás voltam.és most jött el az idő, hogy legyen egy nagy.

az örökbefogadás is szóba jöhet.

eszem ágában sincs tárgyként vagy termékként gondolni egy állatra.

fogalmad sincs ,hogy mit teszek/tettem meg a kutyáimért és ,hogy mit fogok a leendő kutyámért.

úgyhogy a hülye szövegedet ne nekem írogasd

2014. szept. 6. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!