Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes méretű kutyákat...

Milyen közepes méretű kutyákat ajánlanátok nekem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

szeretnék kutyust. kertes házban élek, de akár még a szobába is beengedném. (persze ez sok mindentől függhet)

olyasmi kutyusra gondoltam,ami nem igazán hullajtja a szőrét, nyugodtabb típusú és könnyen kezelhető fajta. (tudom ez fajtán belül is változhat) szóval a lényeg,h ne legyen túl nagy. és a szőre se legyen túl hosszú.



2014. szept. 6. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A német spitz gazdija vagyok, megint. :)


Eszembe jutott, hogy ha a nyugodtat nem úgy érted, hogy pl. egész nap lustálkodjon, hanem hogy mondjuk más kutyákkal vagy háziállatokkal szemben is viselkedjen nyugodtan, akkor is bátran tudom ajánlani, ugyanis a mi kutyusunk szinte szerelmes a macskánkba. :D Ezenkívül valamilyen különös oknál fogva oda meg vissza van a kisgyerekekért, ne kérdezd, mert én se tudom miért, viszont tény, hogy minden gyereket imád. :) Húzhatják, vonhatják, akárhogy gyömöszölhetik, egyetlen rossz mozdulata nincsen, olyan szép békésen tűri, mint egy birka, pedig elhiheted, hogy a srácok nem kímélik. :D

A többi kutyával szemben is teljesen normálisan, nyugodtan viselkedik, tipikusan konfliktuskerülő, de nem félős, egyszerűen csak jól kezeli a szitukat. Soha nem viselkedett még agresszíven, nagyon jó idegrendszere van, szóval ilyen szempontból abszolút nyugis kutya. :)


Másik szempontból viszont energiája töménytelen mennyiségben van, imád rohangászni és gyakorlatilag sose fárad el, de különösebb fárasztást nem igényel (mivel nem is lehet lefárasztani, valószínűleg a felmenői között volt legalább 2 Duracell nyúl is :D ), mondom, ha úgy van, órákig elfekszik velem a kanapé mellett és tévézünk, máskor meg 4-5 órát kirándulunk, egész nap csavargunk, olyan is volt, hogy elmentem vele kirándulni és hegyet másztunk, de csak annyit érek el vele, hogy miután hazaértem vele, kiitta a tálka vizét, aztán néz rám vigyorogva, hogy "oké, most már minden rendben, jöhet a következő túra!", szóval esélytelen lefárasztani. :D

2014. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Menhelyi vagy sintértelepi keverék! :)
2014. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

cimboramnak is corso van, meg a macska is aludhat rajta...

staff/pit egyik lusta, egesz nap ellenne bent velunk, nyugodt, idegenek ellen hatarozottan fellel, masik nagyon aktiv, akaratos, de nagyon emberbarat, egyik sem turi meg macskakat.

2014. szept. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Miért ajánlgattok neki cane corsot, mikor világosan leírta hogy közepes kell neki?!

Dalmata, spániel, border collie, vizsla, angol bulldog, uszkár, foxi, bullterrier, shar pei, jack russel, beagle, dobermann, tacskó.

Ezek a se nem túl kicsi se nem túl nagy kutyák. Ha valamelyikhez kedvet kaptál, olvass utána, lehetőleg minél több oldalon, és szortírozd ki azt amelyik megfelel az igényeidnek és akinek te is mindent meg tudsz adni.

2014. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!