Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a rotweilerrőr?

Mit gondoltok a rotweilerrőr?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem való akárkinek, főleg nem azoknak akik a GYK-n kérdezgetnek, hogy mi a véleményünk róla. :)
2014. szept. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a rottweiler a kutyák kutyája :) A második szukám nevelem :)
2014. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen; rottweilerről!


Egyébként hozzáértő gazdival király kutya.

2014. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is nagyon tetszettek, de eddig még nem volt rotim.

Okos, erős és szép kutyák.

Csak nem való minden hülye kezébe.

2014. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk rotink volt, és olyan volt akár egy öleb. Soha nem vadult meg, szerette a gyerekeket is :) Minden nevelés kérdése.
2014. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:
100%
Őszintén és röviden: Kőkemény, de megéri.
2014. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Okos, inteligens, bújós, határozott, erős jellemű kutya, akinek kőkemény vezetőre van szüksége, DE NEM FIZIKAILAG keményre, hanem mentálisan . Egy rotit nem lehet veréssel nevelni. Egyrészt nem érzi, másrészt a fizikai fájdalom semmitől sem tartja vissza.HA van kutyás tapasztalata valakinek, és szívvel tudja nevelni a rotit, akkor szerintem az egyik leghőségesebb kutyája lesz a világon. Imádja a családot, mégis egygazdás kutya, és azért az egy gazdáért bármikor képes odaadni az életét is. Mentálisan 100 pórázzal kell fogni, mivel nagyon inteligens, és ha valamit el akar érni, akkor minden lehetőséget megragad arra, hogy azt el is érje. Képes újra, és ujra próbálkozni egy dologgal. Nagyon érzékeny a gazdája hangulatára, és szavára. A kanokra jellemző a dominancia (ha normális tenyésztőtöl van), a szukák ennél sokkal nyugisabbak. Területőrzésre az egyik legalkalmasabb fajta, viszont ha gazda enged be valakit, akkor általában átvált bújós pincsikutyába. Utcán teljesen hidegen hagyják az idegenek, egy jól szocializált kutya elviseli a simogatást, de nem érdekli különösebben. Imádnak dolgozi, vérbeli munkakutyák, általában a gazda kell leállítsa, mert ők kifulladásig képesek dolgozni.

Végső soron tökéletes kutyák lehetnek, ha tapasztalt, fajtához értő gazda kezében vannak. Viszont ha kicsit is instabilitást érez, nagyon könnyen átveszi a vezetést...ami nagyon veszélyes lehet. Nem első, talán nem is második kutyának valóak.

Sajnos ismét divatkutya, ezért rengeteg betegségre hajlamosak, nagyon meg kell vállogatni a tenyésztőt. A jó területőrző rottweiler ha a gazda nyit kaput, a nyakadba fog ugrani pusziért... de ha gazda nélkül akarsz bemenni, kb leszedi a fejed. Nagyon változó a viselkedésük... mindig a helyzet szerint reagálnak... szerintem az egyik legjobb fajta...

2014. szept. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedvelem őket, sippara kutyája is egy darabig nálam állomásozott, szerettem, tetszik, hogy ösztönerősek (mint terrierb..zi, ez alap:D), a kinézetük is tetszik. Valószínűleg tartanék is, ha egyszer törzskönyves kutyát akarnék, bár talán a komondorhoz kicsit jobban húz a szívem, főleg ha gyerekem lesz, és kevesebb időm lesz a kutyákra.

Viszont nem javaslom akárkinek, első kutyának főleg nem. Szerintem náluk különösen fontos a higgadtság és a határozottság. Amit kimondasz, az szent és úgy kell lennie, de ezt idegesen nem lehet elérni náluk.

2014. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek

am nem kell nekem ilyen kutya csak meg akartam kérdezni hogy mit gondol más róla

2014. szept. 15. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!