Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havonta mennyiben van körülbel...

Havonta mennyiben van körülbelül egy közepes testalkatú kutya tartása?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok mindentől függ, de úgy átlagban szeretném tudni.
2014. szept. 10. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb 10 ezer. mert orvos meg minden...
2014. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy, hogy nem hanyagolom el, de nem is vagyok 100%-ékig rácuppanva, úgy ha az éves átlagot lebontom akkor kb havi 10-12ezer ft, és akkor ebben a kaja, játékok, kutyacuccok, oltások, ápolási szerek és a kutyasuli is benne van.

Azért írom az éves átlagot lebontva, mert változnak az árak: pl oltatni nem járok minden hónapban, ahogy tartozékot sem veszek mindig, és ápolási cuccra se mindig van ugyanúgy szükség (pl kullancs spot-ra), de pl a kaja állandó dolog és a kutyasuli/klubfoglalkozások is többé kevésbé állandóak.

2014. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KutyaFanatic ***** válasza:

Hááát.. szerintem a 10-12.000 Ft az az optimista becslés.


Mi például úgy jártunk, hogy volt kullancsirtás, szőratka, hasnyálmirigy-gyulladás is, csak ezek önmagukban belekerültek vagy 60.000 Ft-ba. Persze ezek ritkán vannak, de pont a tiéddel is előfordulhat.


Ebben akkor nincs benne a kaja, a kutya ára, stbstb.. szóval szerintem ne úgy indulj neki, hogy kb. mennyibe kerülne és ha az megvan, akkor bele lehet vágni, hanem azt döntsd el magadban, hogy mi van akkor, ha komoly baj lesz vele, ami soktízezres költség, arra is össze tudod-e spórolni a pénzt.


Reméljük nem lesz! De mondja az orvos is, hogy sokan nem viszik el időben, mert sajnálják azt a 3-5-10.000 Ft-os költséget, amibe a vizsgálat kerül és kutya csak szenved vagy már késő lesz...


Szóval csak azt akarom mondani, hogy a kutya árát és az induló felszerelések költségét ki tudod számolni, meg a várható ételfogyasztást is, de soha ne feledd, hogy akár egy 50-100.000 Ft-os azonnali költség is felmerülhet, ha nincs szerencséd és kialakul valami komolyabb betegség.

2014. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát egy kan vizslánál (ami nem tudom minek számít testalkatban) másokkal való egyetértésben, annyi, mint egy nyugdíjas eltartása.
2014. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi számít közepesnek és hogy havi szinten mit veszel neki. Ha egy 20-25 kg-os kutya pl, akkor akár 20 ezerbe is kerülhet, csak a 15 kg táp. Ha minőségi tápot eszik akkor 15 ezer kb (ez még csak a táp) ha mellé extrákat is veszel neki néga akkor lehet 25-35 is... Alapjáraton 10-15 ezer, biztosan.
2014. szept. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!