Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet, hogy megengedjék a 2. kutyámat?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, egy ivartalanított szuka beagle "gazdája" (nem az enyém a kutya, hanem a családé, de én fizettem az ivartalanítását, és én foglalkozok vele csak.) Szeretnék egy törzskönyves ausztrál juhászkutyát jövő nyáron, addig pedig szeretnék gyűjteni rá. Már beszéltem egy tenyésztővel, és megbeszéltük azt is, hogy kitől lesz alomja, hogy megfelelőek-e a körülmények, egyszóval mindent, ami fontos. Idén októberben találkozunk is kiállításon, tehát lebeszéltem mindent. Jövőre megyek kennellátogatásra is.

Csakhogy, eddig úgy tűnik mégsem vásárolhatom meg az álomfajtámat. A szüleim azt mondták, hogy félnek, hogy a beagle-t elfogom hanyagolni, holott ez nem igaz. Napi 3x viszem 1-1 órára sétálni, és szerintem 2 kutyával is mehetek 3x 1-1 órára sétálni, nem kell egyesével elvinnem őket, csak eleinte a kicsit. Vinném kutyaiskolába, terelni, és flyballozni is szeretnék vele. És minden költségét én állnám.

Én kissé igazságtalannak érzem, hiszen testvérem is vehetett magának egy törzskönyves kutyát, akkor én miért nem?!


2014. szept. 18. 16:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Miért lenne csoda? És nem, nincsen MÉG ennyi pénzem, de mivel most ballagok, plusz születésnap+névnap és gondolom a diákmunkát nem kell bemutatnom senkinek.

És igen, talán azért tárgyal egy gyerekkel, mert elég felelősségteljes vagyok, és nem most találkozom először kutyával... Nem értem, miért kell rögtön támadni, ha nem is ismersz.

2014. szept. 19. 17:52
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is egyedül tárgyaltam a tenyésztőkkel o.O nem értem mi a probléma. Egy Aussie alsó hangon is 150-200.000FT
2014. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ugyan igy voltam én is sokszor beszélgettem szepen a szüleimmel anya mindenre azt mondta hogy ha fogom gondozni meg mindent csinálok vele akor jöhet apa volt mindig a ludas soha nem engette meg kikaparja a kertet meg stb de aztán 2014 ősszel haza érten pénteken a suliból és egy kisutya volt a házban border collie-t kaptam ezt a fajtát imádom a legjobb na mindegy lány kutyust anyám hozta haza a kutyus apám meg amikor hazaért nem örült de most már megkedvelte szóval te simán tudnál 2 kutyára figyelni én ezt mondom juhászkutyákat szeretem a legjobban a border colliet és az ausztrál juhászkutyát :)
2015. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!