Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak annak lehet Border...

Csak annak lehet Border Collie-ja aki egyedülálló gyermektelen és eltartott?

Figyelt kérdés
4-5óra foglalkozás kell neki,sosem lehet magára hagyni(hogy dolgozik az ilyen?sok ember napi 8orát dolgozik,utána kaját vesz) ez is idő akkor aki dolgozik ne tartson bordert,meg akinek ne adj isten gyereke van az felejtős.hogy is van ez?
2014. szept. 26. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
ugy, hogy tul van dramatizálva. ha megkapja azt a fajta minőségi foglalkozást, semmi baja. Ugyanolyan kutya mint a többi.
2014. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez hülyeség.
2014. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3 óra elég nekik. Simán egyedül lehet őket hagyni. Sok ember hiszi azt hogy 1 óra séta és a kutya magától lesz okos. Ezért túloznak gyakorin. Szerintem érthető.
2014. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha show vonalú kutyát veszel, annak valószínűleg elég már a napi 2-3 óra aktív fizikai és szellemi fárasztás is. De ha munkavonalú kennelből veszel kutyát, annak bizony valószínűleg kelleni fog a legalább heti pár napi terelés vagy a heti sok agility, frisbee, engedelmes, akármilyen komoly tréning. A bc-nél különösen jelentős a különbség már a show és munkakutyák között mind küllemben, mind jellemben.
2014. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg mozgas, feladat, agyi farasztas. Felesleges orakban meghatarozni mert valamelyik "nyugisabb" valamelyik porgosebb. Viszont a nyugisabb borderekkel is biza tobbet kell foglalkozmi, mint az atlag kutyakkal. 19 Eves vagyok, iskolaba jarok es megis van egy borderem. Semmi sem lehetetlen ha elhivatott vagy.
2014. szept. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtam párszázszor, de leírom még1x. Full munkavonalú borderem van, versenyszerűen sportolok vele. Azt hiszem nem túlzok, ha azt mondom, van elég tapasztalatom mind sportkutyák, mind borderek terén. Sok ember túldramatizálja a helyzetet, különböző okokból. Vagy nem volt még ilyen kutyája vagy nem tudja hatékonyan lefárasztani. Ezek sem gépek, hanem kutyák. Ne essünk túlzásokba. Én naponta elviszem 2 órát sétálni, amikor szabadfoglalkozás van, itt csak arra megyek rá, hogy fizikailag lefáradjon, ingerek érjék (és pl. akár bicajjal megyek mellette). Ezen kívül + napi 1 órát az agyát fárasztom. Klikkerezés, agility, dogdance, engedelmes stbstb. Ennél többet nem is bír, mert látszik, hogy fárad és egyre többet ront, annak pedig nincs értelme). Ez arra elég, hogy hétköznap ellegyen, hétvégén sokkal több a séta és a munka is, illetve változatosabb. Természetesen amikor csak tehetem, mindig velem van, a lakásba is bejöhet, igényli a társaságunkat, folyamatosan beszélek hozzá, az életünk része. Magára lehet hagyni, de én mindig hagyok neki vmi elfoglaltságot (pl. egy üres pet-palackkal egy napig elvan úgy szeret játszani vele) Nem igaz a napi 5 meg 8 óra (ilyet is hallottam már). Emellett napi 8 órában dolgozom illetve háztartást vezetek, és még alszom is eleget. Egyszerűen csak jól osztom be az időm, illetve a férjem sem egy lusta sörhasú basa, hanem segít ő is.

Először is válasszuk szét a show és a munkabordert mert nagyon nem egy kategória. Ha show vonalút veszel, csak akkor javaslom ha van napi legalább 2 órád csak rá, hétvégén még több, foglalkoztatod, és nem zárod ki az életedből - az udvarra. Munkaborder esetében én napi legalább 3 óra foglalkozást mondok (ha hatékony, ennek elégnek kell lennie), és rendkívül fontos, hogy dolgozz is vele, hiszen erre lettek kitenyésztve, ez általános igényük! Válassz valami kutyás sportot (agility, frizbi, terelés, engedelmes) amit rendszeresen csináltok, nekik lételemük a munka.

2014. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magas energiaszintű kutyám van, LAKÁSBAN! Ha van rá napi 2 órád, és az nem pórázon való sétafikálás, akkor teljesen nyugodtan tarthatsz. Mondom ezt én, akinek gyerekei is vannak (még kicsik). Tehát ha a napi ÖSSZESEN 2 órából, legalább 1 óra olyan, hogy a kutya nem pórázon sétálgat, hanem rohan, dolgozik, pl labda után szalad, frizbizik, meg hasonlóak, és tényleg úgy tűnik, mintha elfáradna (ez vicces, mert én kb sosem láttam a kutyám fáradtnak, szoval legalábbis liheg és pl. mikor visszahozza 53-adszorra a labdát a domb tetejére, akkor lefekszik egy fél percre), az már tényleg jó. Így azt mondom, hogy kb semmi gond nincsen vele a lakásban, semmit nem szed szét, csendben van, csak akkor ugat, ha az ajtónk előtt megállnak, vagy ha csengetnek. MUNKAVONALÚ németjuhász egyébként.
2014. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!