Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ért egyet azzal hogy a...

Tubacsaba81 kérdése:

Ki ért egyet azzal hogy a komondor kutya rendithetetlenül bátor és talán a legszivósabb fajta kutya kiváló házőrző?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
A jó komondor ilyen. De a szaporítók munkája sajnos ezt a fajtát is tönkre tette. Én két komondort ismerek, akik házőrzésre teljesen alkalmatlanok, az egyik pláne minden embertől retteg, a saját területén is. Régen az ideggyenge, túl érzékeny, bizonytalan kutyák nem élték meg a felnőtt kort, ez a szelektálási módszer mára persze nem megengedhető sajnos és szerencsére. De az igazi gond az, hogy a szaporítókat nem érdekli, hogy milyen kutyákat tesznek össze.
2014. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Már bocsi, de ha valaki egy fajta jelleméről kérdez, miért kell azonnal belekeverni a "szaporító"kat?

Van ezer és egy kérdés, amihez illene ez a válasz, de nem feltétlenül kellene mindenhová beírni. Vagy akkor elé egy nagy "OFF" -ot!


_________________________

Kérdező! Én megszállott vagyok a magyar kutyákkal. :) Szerintem a mi földrajzi és társadalmi körülményeinkhez Ők alkalmazkodtak a legjobban, hiszen mindíg is velünk voltak.

2014. okt. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Azért kevertem bele, mert egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány komondort ismerek, és ha ebből kettő alkalmatlan arra a feladatra, amire kitenyésztették, az bizony elég nagy arány. Ez van, egy fajta jellemzésekor sajnos a mai helyzetet mindenképp el kell mondani, hiába nem olyan ideális és tökéletes, mint ahogy az ember szeretné. Márpedig ez esetben -ahogy én látom- a jelenlegi helyzet az, hogy a fajta állománya erősen kezd leromlani. Ha pedig a kérdező olyan komondort akar, amilyet elképzelt, akkor bizony nem kis utánajárást igénylő feladatot állított maga elé. Ezt fölösleges eltitkolni.
2014. okt. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem komondorom van. önfejű, makacs, bátor, szerethető és mindig a család körül van. kevés kutyámba "bolondultam" így bele eddig.
2014. okt. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiket én ismertem, mind nagyon kedves, családi kutya volt, pedig mentett kutyák voltak. Nem volt "ideggyenge" egyik sem. Hogy mennyire voltak rendíthetetlenül bátrak, azt passzolom, nem igazán kerültek olyan szituációba, hogy az életükért kellett volna küzdeniük.
2014. okt. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nevelés kérdése uraim.annyira az arány nem drasztikus az ideg gyengeségbe más fajtáknál tuti gyakoribb ezt biztosan tudom.pl német juhász azé kerül 1000ből 10 a rendőrökhöz és egyéb szervekhez.kölyök korába sokat kell foglalkozni vele amelyik olyan és kész jó párat felneveltem már
2014. okt. 15. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Most volt pásztorkutyás teszt október 5-én. a komondorok igencsak helytálltak, volt, amelyiknek a munkáját hatalmas tapsvihar kísérte. sok kaus is mondta, hogy ha 10-15 éve ilyen komondorokat lát, akkor most nem kauja lenne.
2014. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A fél karomat odaadnám, ha végre lehetne egy komondorom, de attól tartok 5-10 évig még biztos nem lesz. Remélem, addigra is jó lesz az állomány, mert csodálatos kutyák, minden vágyam egy ilyen fajta.
2014. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó lenne tisztázni néhány dolgot. A komondor SOHA nem volt divatkutya, úgyhogy módszeres szaporításáról NEM lehet szó.

Az más kérdés, hogy az elmaradottnak mondott vidéki területeken sok birkanyájat és nagy területeket őriznek a mai napig törzskönyvezetlen komondorok, és mivel ezekben a térségekben orvos még a gazdákat sem látja, a kutyák nyilvánvalóan szaporodnak is egymás között, azonban az ilyen típusú kutyáknál pont e miatt mai napig létezik természetes szelekció.

És még valami: ezek a kutyák sok esetben alkalmasabbak is az eredeti feladatukra, mint a generációk óta tenyésztés alatt álló társaik, hiszen kevés kennel engedhet meg magának egy 200-500 fős birkanyájat, ami mellett a kutyái végezhetik a dolgukat (És itt nem arra gondolok, hogy nem képeznék az ebeket megfelelően, de a komondor nem a kiállításokra lett kitalálva, hanem kőkemény munkára, fegyelemre.)

2014. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyik fajta sem kiállításokra lett kitalálva, de ahhoz, hogy a fajta létrejöjjön, szükség van rájuk, el kell őket bírálni valahogy, nem? Nem a magyar juhászok, az ország különböző pontján élve, egyszerre találták ki x évvel ezelőtt, a kollektív tudattalanuk alapján, hogy akkor "hozzunk létre a komondort".


Én ismerek tanyás kutyát is, az is végtelenül kedves, az idegenekhez is csak simogatásért megy oda. Pedig nem kiállítási kutyának született, az hétszentség. A mentett kutyák pedig mind családban, van, amelyik gyerekkel az ágyban hemperegve éli a mindennapjait (nem Mo-on, természetesen). Egyszóval szimpatikus fajta, biztos szívós és bátor is, aki akarja, az majd erre használja és tenyészti, de családban is megállja a helyét.

2014. okt. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!