Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ért egyet azzal hogy a...

Tubacsaba81 kérdése:

Ki ért egyet azzal hogy a komondor kutya rendithetetlenül bátor és talán a legszivósabb fajta kutya kiváló házőrző?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 22:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nos nekem is van egy komondor kölyköm, most 7 hónapos, kan, de sajnos jelenleg épp a félénkségével küzdök.A házon belül tündéri társ és szeretet éhes, viszonylag keveset ugató, nagyon szép példány, de az idegenektől félve hátrál, bár ugatja őket.Sajnos kevés az idő vele sétálni menni, meg a környék sem pont erre a legalkalmasabb, de azért vidéki kisvárosról van szó.A szívósságáról csak annyit, hogy az eddigi hidegeket játszva a földbe ásott "kis" gödrében alussza éjjel, a neki szánt házra rá se hederített...eddig.Soha egy hangja nem volt a kezdetektől fogva, hogy egyedül van kint vagy hogy hogy nem voltunk vele órákat napközben.A legrosszabb időben sem akart bekérezkedni a házba, viharban sem, ilyenkor meghúzódott a lépcsős előterünkön.A szüleiről se hallottam semmi betegeskedést.Ő sem egy törzskönyvezett példány, de a szülei rendesen védték a portát, ami a kötelességük.Szerintem külsőre semmi különbség nem lehet egy törzskönyvezett példánnyal szemben, vagy ha igen az a szőrzet lehet, de nem tudom pontosan mi lenne az(állítólag arra hajaznak a kiállítást előnybe részesítő tenyésztők).Szépen fejlődik, bár nem túl gyorsan, így már most 40 kg és 69 cm marmagas.

Azt azért hozzátenném, hogy önálló feladatkezelésre tenyészett magyar fajtához mérten makacsságra hajlamos és önfejű is néha!Én amúgy azért is szeretem, mert sugárzik belőle, hogy nem egy szolgalelkű kutyafajta.

Ajánlani tudom.

2014. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!