Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem megy be a kutyám a...

Miért nem megy be a kutyám a kutyahazba?

Figyelt kérdés

4 éves kutya és csak fél éve az enyém, így ez lesz most vele az első telem vele. Amit tudni kell még róla hogy nagyon nagyon félénk és kerti kutya, szóval éjszaka is kint van a kertben akár 30 fok van akár,

-30 fok van. Egy kutya ezt simán kibírja ha van egy kis vacka ahol befut magának például egy kutya ház. Csak ő nem akár bemenni a kutyaházba, hanem inkább a hideg kövön fekszik és nagyon féltem hogy nehogy valami fagyasi sérülése legyen vagy akármi. Segitsetel legyszives hogy lehetne rávenni hogy bemenjen a házába?



2014. nov. 1. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocs! Ha az első teled vele, honnan tudod, hogy a hidegre hogyan fog reagálni? Eddig még nem volt hideg.

Milyen fajta, vagy milyen jellegű a kutyus? Nekem a bobtailnek nincs kutyaháza, nem is menne bele, de a beigle, meg a német juhász annál inkább behúzódik a vackára, ha nagyon hideg van.

2014. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor egy éves és két hónapos korában hazavittem a kutyát a menhelyről, nem ment be a kutyaházba, mert nem ismerte. Inkább ázott az esőben, de aztán beállt az eresz alá. Hogyan szoktattam be? Etetéskor minden alkalommal betettem a házba a tálját. Előszö ki akarta húzni, de végül bement, bent evett, aztán lefeküdt. Kicsit megkapargatta a matracát, ennyi. A múltját nem tudom, de a menhelyen nagy épületben voltak.
2014. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és tedd be a kutyaházba a játékait is (labda, rongyok stb.).
2014. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A kutyaház alá tettél téglát? Lehet, hogy beázott az alja, és azért nem akar bemenni. Az én kutyáim kutyaházai alá raktam 4 darab téglát, a kutyaház 4 sarkához, hogy ne közvetlenül a földön legyen a fából készült kutyaház, és így nem áznak be a kis házikók alulról.

De amúgy ha ezt megcsináltad, dobj be a kutyaház végébe 1 darab tápot, vagy rakd neki oda az összes aznapi kajáját, és hidd el, hogy be fog menni.

2014. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!