Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a kutyámat egy...

Megharapta a kutyámat egy kutya, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap séta közben megtámadott minket egy amstaff jellegű kutya,összeverekedett az enyémmel és szerzett a nyakán egy lyukat sajnos :/

Nemhiszem,hogy oltva lenne a másik ebből kifolyólag kérdezem ,hogy valami betegségett vagy veszettséget elkaphat e?

Sajnos nemtudtam megakadályozni ezt a balesetet,mert kivolt nyitva a kapu es a kutya elvolt engedve.Meglátott minket és nekünk rontott.Nekem egy pit és boxer keverékem van.



2014. nov. 5. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már tegnap el kellett volna vinned orvoshoz, hogy megnézze! Beszélj eggyel még most!
2014. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed orvoshoz?
2014. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Orvos
2014. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az azért nem jellemző, hogy háznál élő kutya veszettséget terjesztene. Viszont a tiednél, ha mély a seb, meg kellene mutatni orvosnak. Amúgy Betadinnal minden nap alaposan lekezeled és kész.
2014. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha a tied oltott, akkor nem kaphatott el veszettséget. De mivel ismered a címet, ahol az eset történt, jelented a jegyzőnél, és kéred, hogy a tulajdonos igazolja a kutyájának az oltásait.
2014. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Mi azonnal bepakoltuk a kocsiba, vittük az orvoshoz. Kapott egy receptet, emberi gyógyszertárban váltottuk ki, azt mondta olcsóbb mint az állati de ugyanolyan jó. Egy tabletta, ami belsőleg fertőtlenítette. Meg persze külsőleg is lekezelte a sebet. Kötözni nem kellett mert kicsi seb volt.

Csak akkor csöngettünk be a szomszédba, mikor hazaértünk, leordítottuk a szomszéd fejét és kértük az oltási könyvet. Szerencsére minden rendben volt, ki is békültünk, azóta rendesen zárják a kaput.

2014. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem m¨Śly a seb,nem 0‹2ml0‹2tt a v¨Śr vagy ilyesmi.Fel¨šleti csak...csak mondom ny¨˘l ¨´tj¨˘n elkaphat e valamit :S . Az eny¨Śm bevan oltva. Nem megyek ¨˘t oda,mert annak a kuty¨˘nak felszakadt az arca es a f¨šle ¨Śs nem akarom ,hogy m¨Śg ¨Śn ker¨šljek bajba az 0“2 hib¨˘juk miatt.

Az¨Śrt nem voltam orvosn¨˘l,mert tegnap k¨Śs0“2 d.ut¨˘n t0‹2rt¨Śnt ¨Śs nem l¨˘ttam v¨Śszesnek.Ma haza¨Śrtem munk¨˘b¨Žl ¨Śs k¨Śt megsz¨˘radt v¨Śrcseppet l¨˘ttam a bund¨˘j¨˘n.

2014. nov. 5. 14:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt próbáld meg még egyszer.
2014. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kis sebnél elég, ha te Betadinozod. Nem kaphat el semmit .

Jól elintézte akkor azt a kutyát a tied..

Azért leírhatnád még egyszer a mondani valódat, olvashatóan :))

2014. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Nem mindent értek abból, amit leírtál, de ha benneteket támadott meg egy nyitott udvarról kitörő kutya (főleg, ha te a tiedet pórázon vezetted), akkor neked semmi bajod nem lehet belőle. Ez egyértelműen a másik kutya gazdájának a felelőssége, téged ezért akkor sem terhel semmi, ha a másik kutya komoly sérüléseket szerzett.
2014. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!