Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek? (Bővebbe...

Milyen kutyát vegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Első kutyus lenne a következő feltételeink vannak még nem tudtam ilyen fajtát találni remélem tudtok segíteni:

-Karácsonyra lesz 3 lánynak (3-6-14 èvesek)

-Nagy kerünk van de nincs sok időnk mivel én sokat dolgozok

-Velünk lakik az apám akinek agyvérzése és szívrohama volt... Nem lett különösebb baja csak fáradékony

-Nagytestű kinti kutyust szeretnénk aki télen és nyáron is kint lehet

-A 14 èves lányom szeret foglalkozni az állatokkal na meg tanítani is őket (pl. Van egy kismacskánk aki parancsra ül fekszik ugrik át karikán

stb.) szóval inteligens fajtát szeretnènk

-Nem feltètlenül házörzőt szeretnèk inkább egy olyan fajtát aki jó hatással van az apukámra valamint a 14 èves lányomra

Előre is köszönöm a segítségeket!



2014. nov. 26. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Most ez komoly kérdés?
2014. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Először, hogy milyet NE.

Munkakutyát ne, ha nincs sok időtök (pl. német juhász, border collie).

Rövidszőrűt ne, ha kinti lesz.

Pásztorkutyát ne (kaukázusi pl.)


Amit javasolnék: leonbergi, bernáthegyi, berni pásztor, menhelyi keverék kölyök.

2014. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
labrador, de télen inkább alugyon bent, ha nagy hideg van
2014. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

hát ne haragudj, ha 3 kisgyereknek veszitek nem ajánlanék semmit. egy kutya nem játék! ezt kellene felfogni... úgyis hamar ráunnak, azután mi lesz szegény élőlénnyel? megy a menhelyre? vagy új családhoz?

vegyél inkább hörcsögöt, vagy halakat... egy kutya majdnem olyan, mint egy gyerek.

21N

2014. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
2-es vagyok. Kihagytam az újfundlandit, az is jó lehet.
2014. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én semmilyet sem javasolnék ha ennyire nem értek rá vele foglalkozni. A leírtak alapján maximum a 14 éves leányzó tudna vele érdemben is foglalkozni, de ő ki tudja meddig ér még rá iskola mellett, na meg meddig fog még otthon lakni. Egy kutya 15 évre szól. Én plüsskutyát vennék nekik.
2014. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Leonbergit.
2014. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

most lehet, hogy le leszek pontozva, de nem érdekel

én 12 éves koromban kaptam az első kutyám, amivel egyes egyedül én foglalkozok mind a mai napig, nagyon jól gondját viseltem akkor is és most is, nyilván egy 3 és egy 6 éves még nem tud gondoskodni róla, de a 14 éves miért ne tudna?

2014. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

köszi utolsó, hogy lepontoztál. én 13 éves koromban kaptam kutyát, nem mindig tudtam napi 4-5x sétálni vinni.:) vagy kaját, oltásokat fizetni... kaptam segítséget, de mai napig a társam ez a kutya és ha a szüleim ( édesanyukám) nem ért volna rá foglalkozni vele, ha én iskolában vagyok, akkor szerencsétlen csak ült volna a sarokban. pontozz le, megkérlek :D

21N

2014. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

örülök annak, hogy így ismersz, hogy kit, hogyan pontozok... :)

nem szoktam pontozni...

egyébként csak egy évvel vagyok idősebb nálad

2014. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!