Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni egy kaja...

Mit lehet csinálni egy kaja féltős kutyával? Esélytelen leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Egy menhelyi nagy testű keverék kutyáról van szó.

A kölyökkori nevelése nyilván teljesen el lett cseszve(ha egyáltalán foglalkoztak vele..

Egyébként semmilyen más téren nincs vele probléma ha hívjuk odajön, leül..vendégeket sem akarja megenni ha bemutattuk neki őket.

Az ételét is csak akkor eszi meg ha elé tolom neki de miután megkapta már védi és ha valaki közelít felé akkor morog és oda is kap..na most ez nekem nem probléma viszont ilyenkor aggódunk mivel a kisgyermekek nem értik meg igazán hogy ilyen ne menjenek oda a kutyához..de ha így is lenne sem merem őket ilyenkor együtt hagyni a kutyával.

Sok féle dologgal próbálkoztunk dominánsan rászólni(úgy értem komolyan nem csak viccből) vagy rákoppintani az orrára(de úgy gondolom ennél több erőszakkal nem igazán mennénk sokra mivel egyre agresszívabbá válik ilyenkor ezért ha van valami gondolom más megoldásnak kell lennie.) De egyikkel sem jutottunk előrébb, úgy tűnik ez a dolog már ilyen marad, de ha itt esetleg ért a kutyákhoz gondoltam még azért megkérdezem.


2014. dec. 28. 19:20
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja és egy kan kutyáról van szó, pár hónapja ivartalanítottuk is(nem pont emiatt) de ez nem változtatott ezen a viselkedésen.
2014. dec. 28. 19:21
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Most lehet le leszek pontozva, de nem érdekel.


Egész egyszerűen hagyni kell a kutyát enni. El kell zárni egy olyan helyre, ahol a gyerekek sem tudják olyankor piszkálni, és kész. A kajaféltés egy természetes ösztön, még a farkasfalkában is előfordul, nem csak domináns egyedeknél...

2014. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Értem, természetes ha nincs más módszer akkor ez fog történni, de azért más is válaszolhat még.
2014. dec. 28. 19:24
 4/23 anonim ***** válasza:
37%
Kutyaiskolába kéne elmennetek, ott segítenek ezen a problémán! Nem normális dolog ez egyáltalán!
2014. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kutyaiskolában mit csinálnak vele amire én képtelen vagyok? Nem egy 50kg-os kislány vagyok hanem egy egy határozott erős férfi(vagy legalábbis annak tartom magam)

szerintem nem a határozottsággal van a baj de nem tudom hogyan kell ezt kezelni? Nyilván nem agyonverni kell..

2014. dec. 28. 19:33
 6/23 A kérdező kommentje:
Tehát ha tudom mit csinálnak vele ilyenkor kutyaiskolában akkor előbb azt megpróbálnám én is, aztán majd ha nem megy akkor szépen elviszem mint utolsó opció a kutyaiskolába.
2014. dec. 28. 19:34
 7/23 anonim ***** válasza:

1000 féle módszer van, a lenyomástól kezdve, a grabancrángatáson át, a figyelmen kívül hagyásig. Ha mindenképp le akarod az ösztönéről szoktatni, akkor azért kell a suli (egy jó suli, mert van sok rossz is, ahol csak leverni szeretik a kutyákat mindenért), hogy lássák, a te kutyádnál mi válik be. Az enyémnél pl. az erőszakos fellépés soha nem vált be semminél, még inkább bedurvult, ugyanakkor ha figyelmen kívül hagyok nála valamit, utána már tojik rá, hogy épp mit csinálok vele...


Szóval lehetőségek tárháza, kérdés, megéri-e, szükséges-e...?


1-es voltam.

2014. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Itt most csak a kajálásról van szó..itt az erőszakos fellépés nálam sem segít csak még jobban bedurvul ugyanakkor ezt a figyelmen kívül hagyást szoktam alkalmazni mikor pl felugrál vagy nem bír veszteg akkor ez működik ellenben még mindig nem tudom hogy a kutyaiskolában erre a kajáltatós dologra ugyan milyen "renngeteg" módszereik vannak..ha ezeket elolvasnám nagy eséllyel tudnám alkalmazni és kiderülne melyik hatásos.
2014. dec. 28. 19:48
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor a google a barátod, mert tényleg rengeteg féle módszer van, de nem lehet csak úgy bármelyiket bármelyik kutyára ráhúzni, hiába erősködsz :)
2014. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz kérdés. Alapvetően én is azon az állásponton vagyok, hogy a kutyát kaja közben békén kell hagyni, ha félti, ha nem. A gyerekekre is lehet napi három percet figyelni, hogy ne piszkálják a kutyát (bár egyébként kiegyensúlyozott kutyák, pláne a nagytestűek és pláne a kanok elég megértőek a gyerekekkel, sokszor a gyerek kiveheti a kutya szájából is a legjobb falatot, még akkor is, ha amúgy senki másnak nem engedi meg ezt).

Ha viszont mindenképpen akarsz ezzel kezdeni valamit, akkor ne dominanciával próbáld megoldani. A kutyáknál ilyen nincs, hogy ott hagyja az egyik a kaját (=odaadod neki a tálat), aztán meggondolja magát, hogy ő inkább mégis visszakéri. Ha meg mégis megesik, akkor az alacsonyabb rangú előfordul, hogy visszaszól, tök jogosan. Ráadásul te hiába vívnád ki magadnak azt, hogy elvehesd a tálját, attól még másnak egyáltalán nem biztos, hogy hagyná ugyanezt. Szóval ilyen szempontból tök értelmetlen a dolog, inkább úgy kell megközelíteni a kérdést, hogy a kutya ne érezze fenyegetésnek, ha a tálja közelében vagytok. Erre én három módot tartok praktikusnak:

- Egyrészt csinálhatod azt, hogy a kutya körül kolbászolsz, amikor eszik, de látványosan tojsz rá, másfelé nézel, nem direkt felé mozdulsz, csak úgy ott a környékén, megállsz, nézelődsz, beszélgetsz valaki mással, ő meg had idegeskedjen magában. Nyilván a veszélyes szintig nem szabad ezt csinálni, mindig csak olyan közel szabad menni, ahol már egy kicsit zavarja a kutyát a dolog, de még nem érzi szükségét a cselekvésnek. Így szépen lassan hozzászokik a jelenlétetekhez, és ahhoz, hogy nem kell félteni tőletek a vacsit, hiszen nem akarjátok elvenni.

- A másik verzió (ami lehet az első folytatása is, ha már azzal haladtatok), hogy ha a kutya amúgy nem akar megenni, akkor azt csinálod, hogy odamész, és látványosan (de nem veszélyesen közelről) beleraksz valami plusz finom falatot a táljába. Ezzel egy tök jó dolgot társítasz ahhoz, hogy a kaja körül matatsz, és szintén egyértelműsíted, hogy nem akarod elvenni, ami az övé.

- Harmadrészt meg (ami szintén lehet az előzők utáni lépés) azt is megteheted, hogy kézben fogod a tálat, amíg eszik. Szóval eleve nem lerakod, átadod neki, nem lesz a tulajdona, hanem nálad van, a tiéd, és megengeded neki, hogy egyen a tálból.

Ezeket aztán ha nagyon akarod fokozni, elviheted odáig, hogy elvehesd előle a tálat is úgy, hogy ne tartsa frusztrálónak, de nem tudom, mennyire érdemes. Hosszadalmas folyamat, és ügyesen kell csinálni, hogy ne legyen veszélyes, de haladj is vele. Ráadásul a gyerekeket meg a többi családtagot is be kell vonni egy idő után, mert egy embert hiába semlegesítesz neki, attól még a többiekben láthat fenyegetést. Szóval szerintem inkább fogd a gyerekek kezét napi három percig :)

Mondjuk az első verziót, a tál körül kolbászolást én minden hozzám kerülő kutyával megcsinálom, mert szerintem az a minimum, hogy elviselje, ha ott vagyok és amúgy nem fenyegetem, de véresen komolyan nem szoktam ezzel foglalkozni, amúgy sincs okom elvenni előle a tálat, nem rakok bele véletlenül ciánt vagy ilyesmi. Ha odaadtam, megeheti, és kész.

2014. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!