Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlott egy ilyen kutyát...

Ajánlott egy ilyen kutyát szájkosárban sétáltatni?

Figyelt kérdés
a kutyám ha sétálok közömbös az emberekkel de ha feléje nyúlnak beszólnak neki (hangosan , kiabálva) vagy még inkább ha én felém nyúlnak (kézfogás) vagy csak hirtelen mondjuk egy ismerősöm hátulról megijesztene viccből akkor a kutyám neki menne. Voltam már suliba de ott kvázi féltek a kutyámtól szóval semmire se mentünk most majd nyáron viszem másik suliba hátha ott valamint tudnak velünk kezdeni. De addig is ötletek mit csináljak, és miért reagál így a kutyám ezekben a szituációkban? Valamint használjak szájkosarat nem lehet hogy az csak olaj a tűzre? Köszönöm!
2015. jan. 16. 10:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De ha nem kerülünk olyan helyzetbe mikor támadna akkor is tegyem rá ? tehát tömegben elvan szépen valamint emberek mellet is elsétál
2015. jan. 16. 16:03
 12/21 Andizsuzsi ***** válasza:
44%

Kérdező mondd kérlek, hogy nincs más dolgod, és csak provokálsz minket itt az értetlenségeddel!

Honnan a búbánatos francból lehet azt előre tudni, hogy egy fékentarthatatlan kutya (pláne tömegben) mikor érzi úgy, hogy támadnia kell? Mi van, ha valaki véletlenül meglök? Mi van, ha egy kölyök szórakozásból felé nyúl? Mi van, ha egy kisgyerek meg akarja simogatni?

2015. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12es ideges vagy írtam én egy szóval is hogy a te válaszodra kíváncsi vagyok ? provokálni csak azt lehet aki hagyja.
2015. jan. 16. 16:12
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Tömegbe így bevinni óriási felelőtlenség. Bármi történhet, ami kiprovokálja belőle a támadást. A gyerekek pont a nyúlkálásról és a kiabálásról híresek. Azt írtad erre támad. Tedd rá a kosarat, amíg nem oldódik meg a probléma.
2015. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Andizsuzsi ***** válasza:
69%
Nem vagyok ideges. Ideges te leszel, ha baleset történik a kutyáddal az utcán. És őszintén reméltem, hogy provokálsz, mert akkor lehetne azt mondani, jó buli volt, zárjuk le. Ha nem így van, akkor viszont egy korlátolt gondolkodású ember vagy (igyekeztem nagyon kulturáltan kifejezni magam), aki tudatosan veszélyezteti a környezetét. És mellesleg nem tiszteli a kutyáját annyira, hogy megadja neki a stresszmentes élethez való lehetőséget. Szóval gazdának is, embernek is gyenge vagy.
2015. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Van erre egy nagyon egyszeru megoldas. Meg nem viszed suliba addig csinlad ugy hogy ha valaki jon veletek szemben leulteted a kutyad es megfogod a nyakorvet. Amikor kozeledik valaki feletek mindig ul es lefogod a nyokorvnel. Nem kell ra szajkosar mert csak szemvedes neki ugy a seta es ha valami kutya megtamadja nem tudja magat megvedeni. Mondjuk az a te dolog de ha megse menne. Nem kotelezo a szajkosar csak a poraz kedves elso valaszolo.

Amugy milyen fajta a kutyus?

2015. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha lefogja a nyakörvvel az tényleg feszültséget teremt. Akkor már inkább rövid pórázon ültesse, amit nem feszít. És ne csak nézze, ahogy őrjöng a kutyája, hanem tegyen ellene ... de úgy érzem hiába pötyögök ...
2015. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én sem tennék rá szájkosarat , de kerülném a tömeget ugyan akkor nem adnék rá lehetőséget hogy bárkit is megharaphasson ha egyáltalán megharapná, mert mint írod volt már rá precedens hogy kézfogásnál pórázon kitámadt akkor visszatudtad tartani vagy mi történt? gyanítom hogy mindezt félelemből csinálja, illetve téged akar védeni. Mint írtam nem adnék rá esélyt hogy valakit megharapjon , de ha csak lehet bele mennék ilyen helyzetekbe és nem érdekelne hogy ki mint gondol és ha támad akkor irdatlanul leteremteném akár egy pofon is elcsattanhat vízszintesen az orcájára , illetve orrkoppintás is mehet , lényeg hogy tudatosuljon benne hogy ezt nagyon nem szabad, és ezt másképp nem tanítod meg neki csak akkor ha ilyen szitukba viszed bele. persze jó lenne tudni hogy milyen a fizikumod és mekkora testű a kutya mert ha nem tudod megtartani mikor ugrik valakire akkor valóban jó ha van rajta szájkosár.
2015. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
igen volt, nem harap hanem csak neki ugrik az illetőnek és bekapja a kezét de nem szorít rá utána megrántottam és nem nem támadta. amúgy keverék , közép méretű és megtudom azért tartani.
2015. jan. 16. 17:09
 20/21 anonim ***** válasza:
60%
Te magad mondtad h kiszámíthatatlan bizonyos helyzetekben.... csak egyszer fogjon rá valakinek a kezére erősebben. Kb nem az én dolgom, mert valószínűsítem az életben nem találkozunk, plusz nem az én kutyám, így azt csinálsz amit akarsz - de akkor kár idejönni kérdezősködni.
2015. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!