Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vigyem el így kutyaiskolába?

Hogy vigyem el így kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
A kutyám (tacsi szuka) fél minden más élőlénytől, de csak utcán. Elvihetem így kutyasuliba? Félek, mert biztos rettegni fog a többi kutyától. 5 hónapos most

2015. febr. 6. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van kölyköknek való foglalkozás, és pont az a lényege, hogy szocializálódjanak, ismerkedjenek egymással, tanuljanak egymástól (is). Ez az egész kölyökkor legfontosabb része, hogy felnőttként kiegyensúlyozott kutya legyen.
2015. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan kutyaoviba vidd. Annak pont az a lényege, hogy szocializálódik. Lehet, hogy az elején még félni fog, de pár alkalom után biztosan feloldódik. Ne féltsd, jobb lesz neki ha elviszed, mert ha nem, akkor lehet hogy egész életében rettegni fog. Az én kutyám is félt, elvittem kutyaoviba és pár alkalom után mintha kicserélték volna. Higgy nekem. És amúgy az oviban te is hasznos tanácsokat kapsz vele kapcsolatban bármilyen problémára.
2015. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy hogy vidd el? Gyorsan! Minél előbb sikerül kiszedni belőle ezt a félelmet egy jó kutyaoviban, annál jobb és szebb lesz az élete a kutyának :)
2015. febr. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
éppen ezért kéne elvinni!
2015. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké, de mi lesz, ha annyira félni fog, hogy rossz élményként vésődik bele az egész foglalkozás?
2015. febr. 7. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne rossz élmény? A kutyaoviban hozzá hasonló korú kutyák vannak, sokat játszanak. Nem kell a kutyát a széltől is óvni, mert csak átragad rá az idegességed. Ez valójában a te félelmed, nem az övé. Ha így állsz hozzá, hogy úristen biztos baj lesz, biztos rettegni fog, akkor te leszel az a gazda, aki állandóan felkapkodja a kutyáját, ha szembejön egy másik, aztán meg csodálkozik, amikor a kutyája agresszívvá válik és őt is megkapja. Tessék pozitívan hozzáállni, a kiképzőnek pedig első alkalommal mondd meg, hogy félősnek tartod a kutyádat, és kérj tőle tanácsokat, azért van ott, hogy segítsen a kutyának is, meg neked is.
2015. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ez történik, és nem magyarázzák el a kiképzők, hogy ez hogyan és miért fog változni annak ellenére, hogy látszólag nem történt semmi lényeges, akkor rossz suliba vitted.

De ha egész életében félteni fogod, akkor ne várd, hogy ez javuljon. Nem élheti le rettegésben az életét. Látnia kell, hogy a többi kutya nem halálos fenyegetés, de ehhez az kell, hogy közöttük legyen, lássa őket játszani, lássa, hogy békén hagyják (értelemszerűen azt nem szabad hagyni, hogy terrorizálják), meg kell ismerkednie a normális kutyás interakciókkal, és levennie, hogy az amúgy tényleg normális. Ez nem két nap, de pár hét alatt gyönyörűen ki tud nyílni, ha jó helyre hordod, ahol optimálisan tudják terhelni ezzel a dologgal, hogy végül magabiztosan jöjjön ki belőle.

2015. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hatodik!

Ő fél, én minden kutyuhoz odaengedném.. :(

2015. febr. 9. 09:00
 9/11 A kérdező kommentje:
És nem féltem, én csak attól félek, hogy félni fog. A kettő két külön dolog
2015. febr. 9. 09:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát félted :) Ne tedd, nem fogják megenni, az irracionális félelem meg elmúlik, ha szembenéz vele és rájön, hogy irracionális. Nem tudod rajta egy gombbal kikapcsolni a félelmet, át kell mennie ezen a folyamaton, és nem mindig fog neki örülni, de ennek ez a módja :)
2015. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!