Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértő segítségét szeretném...

Gerec00 kérdése:

Hozzáértő segítségét szeretném kérni.! Vettünk egy 8 hetes Cane corso szuka kutyát. Milyen idős korában vihetem kutyaiskolába? Mikor vihetem ki sétáltatni az utcára? Ha megkapta a védőoltásokat?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már 3 oltása megvan, a 3. oltás után kb. 1 héttel elkezdheted vinni sétálni, illetve kutyasuliba is. Minél hamarabb, annál jobb. 8 hetesen elvileg a 2. oltását kapja most, 10 hetesen a 3.-t, tehát kb. 11-12 hetesen kezdődhet a suli. Természetesen nem kiképzés még, hanem kutyaovi, szocializáció, ismerkedés a hellyel és a többi kutyával :)
2015. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 hónapos kortól oviba viheted (pontosabban, ha megvan minden oltása, vhol a veszettségit is kérik). Suliba csak később.

Sétálni 11-12 hetes kora környékén viheted (3 oltás után pár héttel).


Ha első kutyád és a kezdeti lépésekben kérnél segítséget, hívj házhoz egy oktatót, aki elmondja az alapokat, h milyen hibákat ne kövess el!

2015. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
második oltás utáán 1 héttel, tiszta környezetbe nyugodtan kiviheted, ismerkedjen a világgal.
2015. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

3-assal értek egyet. Általában a második oltás után egy-két héttel már az állatorvosok is engedélyezik a sétát, bár nem mintha túl sok beleszólásuk lenne :)


Egyébként én már sétáltattam 8 hetes korától, illetve már a tenyésztőnél is sétált előtte, hiszen nagyon fontos a korai szocializáció. Arra kell figyelni, hogy olyan helyre ne vidd, ahol sok kutya jár, pl. futtató, illetve hogy ne szimatoljon pisit, kakit, más kutyákkal még ne találkozzon. De ha megfelelően odafigyelsz, simán sétálhat akár már most is, sőt, kell is a szocializáció miatt. De ha félsz, akkor inkább várd meg a második oltást (elvileg már úgyis mindjárt kapnia kéne) és utána vidd ki.

2015. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!