Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék egy ilyen helyzet...

Mit tehetnék egy ilyen helyzetben? Kérjek anyagi segítséget másoktól?

Figyelt kérdés
Kb. 6 évvel ezelőtt hozzánktévedt egy gyönyörű labrador kutya meggyalázva,összeverve,piszkosan,és meggyötörve. Nem volt kérdés,hogy befogadjuk-e,hiszen az egész családunk imádja az állatokt,ő pedig látszólag nagyon szeretet éhes volt. Mivel nagyon szűkösen áll a családom anyagilag,mindig igyekeztek a szüleim a lehető leggazdaságosabb módon intézni a kutya ellátását,amit nagyon ne támogattam soha. Nyilván ezalatt nem azt értem,hogy alig adtunk neki enni,meg hasonlók,hanem mondjuk nem vittük el chipeltetni,beoltatni,mivel úgysem jár a kapun kívül.. Nagyon mohó kutya volt,mindent megevett amit kapott. Életvidám volt s boldog velünk. Ám kb két hete egyik napról a másikra nem evett semmit.. A mai napra annyira le van fogyva,hogy gyakorlatilag hasa sincs már. a bordái kint vannak,és alig áll a lábán,olyan gyenge. Sajnos nem tudjuk megoldani,hogy állatorvoshoz vigyük,mert minden egészségügyi eljárást pótolni kellene,és az meghaladná a harmincezer forintot. Jelenleg a kenyeret is aprópénzekből fizetjük ki,így szinte lehetetlen h elvigyük őt orvoshoz. Nagyon nagyon nagyon nagyon szeretem és gyűlölöm látni,hogy így leépülmiközben majdnem teljesen biztos,hogy meggyógyulhatna. Szerintetek hogyan tovább?

2015. febr. 25. 18:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

1) vidd orvoshoz és kérj részletfizetést!

2) vidd el a fajtamentőkhöz!

2015. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Próbáljatok részletfizetést kérni az állatorvostól, ha a jelenlegi nem ad, keressetek mást, vagy egy állatvédő szervezettől, hátha tudnak segíteni!
2015. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Lehet megmergeztek, nezd meg hogy sotet szinu e a foginye ha igen akkor mergezes, es a kezeles nagyon draga, nincs hogy megoldd ingyen vagy 30ezerbol, foleg ha oltas sincs.. Vidd el orvoshoz megvizsgalni megtudja ingyen is, es lehet hogy nincs komoly baja, de azert gondolkozz mar el azon is h ha nincs is penzed de szereted a kutyad akkor hagyod 2hetig szenvedni??!! Ha a nagymama beteg es nem eszik 2 hete es lefogyott akkor nem hivunk orvost mert nincs penz.. Hagyuk mar..
2015. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
először csak nehezen evett,aztán egyre kevesebbet és most ott tartunk,hogy egyáltalán nem. anyáék etettek azzal,hogy semmi baja,azért voltam megnyugodvade már világossá vált,hogy ez rohadtul nincs így
2015. febr. 25. 18:41
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az "imádom az állatokat" nem abban merül ki, hogy etetem, meg simogatom, hanem abban is, hogy ha beteg, orvoshoz viszem.Oltatom, hogy megelőzzek sok betegséget. Ha ezt nem tudom biztosítani, akkor keresek egy olyan gazdát, aki igen...


Kérj segítséget menhelyektől, állatvédő szervezetektől, fajtamentőktől.

2015. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
az orvos nem azzal fog foglalkozni,hogy megvan-e a kutya komplett oltási programja, hanem azzal, hogy megmentse az életét. Kérjetek részletfizetést, meg szokták adni. jobbulást a kutyának.
2015. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek, kérjetek részletfizetést egy állatorvostól, csak nem hagyja elpusztulni. Vagy kérjetek kölcsön valakitől. Amíg meg nem gyógyul, addig úgysem oltják. Aztán pedig kérjetek segítséget a fajtamentőktől, állatvédőktől, menhelyektől, hogy találjatok neki új gazdit, a kutya érdekében.

A veszettségi oltás és chip pedig kötelező, nem választható opció.

2015. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, lehet, hogy amiatt beteg, hogy nem volt beoltva.
2015. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérj. Próbálj több állatorvost is megkeresni, valamelyik biztosan azt fogja mondani, hogy na jól van... merrefelé laksz amúgy? Ha budapesti vagy, vagy meg tudod oldani, hogy ideautózzatok, akkor találkozhatnánk, elmegyek veled a saját állatorvosomhoz és kifizetem kezelés költségeit (harmincezerig).
2015. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben vonjátok meg magatoktól az ennivalót minden pénzeteket költsétek a kutyára......némelyik okoska szerint az embernek mindent fel kell áldozni csak nehogy a kutyának hiánya legyen valamiben és szenvedjen....nemtudom milyen gondolkozás ez....ti nem olvastátok hogy nincs sok pénzük?vagy nem tudjátok elképzelni milyen az amikor kenyérre is alig van pénz? majd részletet fog tudni fizetni nem?
2015. febr. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!