Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék egy ilyen helyzet...

Mit tehetnék egy ilyen helyzetben? Kérjek anyagi segítséget másoktól?

Figyelt kérdés
Kb. 6 évvel ezelőtt hozzánktévedt egy gyönyörű labrador kutya meggyalázva,összeverve,piszkosan,és meggyötörve. Nem volt kérdés,hogy befogadjuk-e,hiszen az egész családunk imádja az állatokt,ő pedig látszólag nagyon szeretet éhes volt. Mivel nagyon szűkösen áll a családom anyagilag,mindig igyekeztek a szüleim a lehető leggazdaságosabb módon intézni a kutya ellátását,amit nagyon ne támogattam soha. Nyilván ezalatt nem azt értem,hogy alig adtunk neki enni,meg hasonlók,hanem mondjuk nem vittük el chipeltetni,beoltatni,mivel úgysem jár a kapun kívül.. Nagyon mohó kutya volt,mindent megevett amit kapott. Életvidám volt s boldog velünk. Ám kb két hete egyik napról a másikra nem evett semmit.. A mai napra annyira le van fogyva,hogy gyakorlatilag hasa sincs már. a bordái kint vannak,és alig áll a lábán,olyan gyenge. Sajnos nem tudjuk megoldani,hogy állatorvoshoz vigyük,mert minden egészségügyi eljárást pótolni kellene,és az meghaladná a harmincezer forintot. Jelenleg a kenyeret is aprópénzekből fizetjük ki,így szinte lehetetlen h elvigyük őt orvoshoz. Nagyon nagyon nagyon nagyon szeretem és gyűlölöm látni,hogy így leépülmiközben majdnem teljesen biztos,hogy meggyógyulhatna. Szerintetek hogyan tovább?

2015. febr. 25. 18:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
És egyáltalán hogy tud valaki egy esetleges beteg éhező nagyit egy kutyához hasonlítani?már némelyik ember túlzásokba viszi a kutya pátyolgatást....ennyi erővel ha látsz egy tyúkot vagy egy disznót levágott fejjel azt is vidd orvoshoz....merthát ugye az is állat....régen a kutya az annyit jelentett házőrző aki kint őrzi a házat és azt ette amit eléraktak....mostmeg már nemtudják sokan mivel etessék.Együtt aludnak ugyanabban az ágyneműben (higénia = 0),bent végzi a dolgát az sem baj...hát térjetek már magatokhoz mert lassan már a nemi életeteket is kutyával fogjátok élni.....
2015. febr. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, nem arrol van szo, hogy akkor a gazdi ehezzen, de 6, azaz HAT evuk volt arra, hogy valami megoldast talaljanak. Ha kenyerre sincs penzem, de talalok egy kutyat, akkor nem megtartom es nem oltatom 6 evig, hanem keresek neki olyan gazdit, aki el tudja latni normalisan.
2015. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Utolso elottinek: A kerdezot idezem "szinte lehetetlen h elvigyük őt orvoshoz. Nagyon nagyon nagyon nagyon szeretem és gyűlölöm látni,hogy így leépülmiközben majdnem teljesen biztos,hogy meggyógyulhatna." Akkor most mi van?? Vannak olyan emberek akik igenis szeretik az allatokat ugy mintmi akik segiteni probalunk a kutyan vagy mimt gondolom a kerdezo is aki szereti a kutyajat akkor ne te mondd mar meg h igy nm higenikus meg egy kutya nm er anyit mint egy ember.. Lehet NEKED nm er annyit mert megenned a sajat sz*rodat is de nekunk akik szeretik az allatokat ( nm csak enni) igenis feler 1000 mas emberrel a kutyank mert ugyanolyan szerettunkke valik mint egy csaladtag.. Lehet nyugotan piros kezezni, nm erdekel en ezt gondolom es szerintem sokan masan.. Amugymeg csak magamat tudom elismetelni: Ha eszre veszem h beteg a kutyam akkor nm hagyom hetekig szenvedni h hatha helyre jon magatol.. Igenis ugyan ugyszenvednek es ereznek mint mi emberek es ugyan ugy mint az a marha amek az ilyen helyzetben csak azt tudja mondani h egy kutyat nm lehet csaladtagkent szeretni es nm kell orvoshoz vinni ha nincs penzunk.. Ugyan mar..
2015. márc. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszolónak:gondolom te valami olyan ember lehetsz akinek ember helyett csak egy kutyája van és együtt csináltok MINDENT.Hát egészségedre.... :) felőlem azon éled ki magad akin akarod....ha te szeretsz sza*ban fetrengeni hát hajrá....
2015. márc. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
miért nem ajánlod fel a saját pénzedet a kutya segítésére ha neked a kutyák családtagok?akkor segítsetek rajta ne csak a szátok járjon....
2015. márc. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, volt olyan valaszolo, aki felajanlotta, hogy fizeti az orvost 30 ezerig, olvass vissza.
2015. márc. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Utso elotti mekkora egy s*glyuk vagy.. :))) Ebbol latszik hogy te nem szereted az allatokat, akkor meg minek irsz valaszt az ilyen kerdesekre..Igen en szeretem az allatokat es szeretem a kutyam, nagyon de nem alszok vele egy agyban es nem hagyom h be szarjon.. Nem ertem hogy azert mert valaki szereti a kutyajat vele kell aludjones mindent vele csinaljon.. Nem tom honnan szetted ezt de mind egy..:))) Amugy kerdezo: Elvitted mar orvoshoz??
2015. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
A kutya nem benti állat...ennyi erővel egy lovat vagy tehenet is bevinnétek a házba ha beférne?Nem tudom miért van felkapva ennyire ez a kutya bent tartása....a kutya nem illatos meg hullik a szőre...fürdetni lehet de az nem sokáig tart és hát van aki anélkül is beengedi az ágyba....ha belegondolok hogy ugyanarra a párnára rakjam a fejem amin előtte egy szőrös kutya se..lyuk volt... de mindegy végül is ti dolgotok :)
2015. márc. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem kertben tartott kutyám van (német juhász), de rendszeresen hordjuk sétálni, kirándulni, és igen , állatorvoshoz is, ha bármi baja van. Egy állatorvosi vizit alsó hangon 6 ezer Ft. Egy oltás 5 ezer. A kullancs-bolha-szúnyog elleni védelem kb. 3 ezerre jön ki havonta, a kutyaiskola átlagban 5 ezer . Ja és még a kajáról nem is beszéltünk, prémiumtáp kb. 10 ezer havonta. Mikor eldöntöttük, hogy kutyát veszünk, előtte számadást készítettünk, tudjuk-e vállalni. Pedig nem lakásban tartott kutya, nem aludt ágyban soha. Ja, és családom is van, gyerekek, unokák is, és ők is szeretik a kutyánkat, mert tudják, hogy megbízható, fegyelmezett, naponta átfésült. Hidd el, kifejezetten jó hatással vannak a gyerekekre, szerintem a kutyaszerető emberek közt élő gyerekek nagy része jobbá, empatikusabbá válik felnőttként is.

Kérdező, próbáld meg elhelyezni a kutyátokat olyan helyre, ahol tudnak róla megfelelően gondoskodni.

2015. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
:)))) ki az az idiota aki csak arrol tud beszelni h o nem aludna a kutyajaval egy agyba.. Ki irt itt olyat h vele alszik?? Akkor honnan szeditek ezt a marhasagot??!!! :O :))) Mi van mar a beteg kutyaval?? Elvitted mar orvoshoz kerdezo??!!!
2015. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!