Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy rávegyem a...

Bora1212 kérdése:

Mit tegyek, hogy rávegyem a szüleimet hogy kapjak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Teljes mértékbe tudnám gondozni, tanítani és minden ami kell egy kutyának. Amúgy egy Német juhászt szeretnék és 15 éves vagyok.

2015. márc. 2. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet nem akarnak 100 ezret kicsengetni egy fajtatiszta kutyára, vagy nem tartanak téged felelősségteljesnek, esetleg az otthonotokat alkalmasnak egy kutya tartására. Nem tudjuk te mit tudsz nyújtani a kutyának,miért ezt a fajtát választottad, és amit leírtál, sokan betartják, majd mikor rájönnek, h mennyi munka van egy kutyával, a kutya a menhelyen végzi.
2015. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudnunk kene milyen hazba laktok..

De esetleg kisebb testű kutyussal többre mennel,első kutyaként.

2015. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És mi lesz vele, ha mondjuk 3 év múlva kollégista leszel? Meg a későbbiekben.
2015. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az oka, hogy nem akarják? Lehet, hogy anyagilag megterhelő lenne? Vagy nem szeretik a kutyákat? Sajnos, egy kutyának is az a jó, ha olyan családba kerül, ahol senki nem ellenzi. Mindenesetre talán érdemes az okát kideríteni, miért nem engedik.
2015. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kemény munkakutya mint a német juhász nem 15 éves gyereknek való!!!


Ismernek téged,biztos hogy idővel rájuk maradna a kutya.


Ha lesz párkapcsolatod a kutya majd háttérben marad. A 16 éves húgom is addig kutyázott tisztességesen míg egy srác nem jött a képbe.Azóta rám maradt a kutyája.Akkor ha majd elmész a barátokkal,haverokkal lógni.Akkor is előtte vagy utána úgy kell kalkulálni,hogy a kutya is beleférjen. Plusz most mész gimibe vagy jövőre. Többet kell tanulni.Mi lesz ha kollégista leszel??


Nekem is volt olyan időszak mikor dolgoztam 8-9 órát. Sokszor egyik legjobb barátnőmmel lógtam. Mielőtt átmentem hozzá előtte sétáltam,foglalkoztam vele. De volt mikor átmentem délbe 4 kor haza jöttem megsétáltattam,játszottam vele. Aztán megint össze futottam vele.Este is levittem amikor haza jöttem.


Utána inkább rövidebb időt lógtam a legjobb barátnőmmel,mert hosszú távon ezt a rohangálást nem bírtam. Szerencsére nem lakott messze 10 percnyire.


Napi 1,5-2 óra intenzív séta,mozgás játék plusz napi 30-60 perc agyi lefárasztás,mert egy német juciról beszélünk.


De tényleg nem való 15 éveseknek.

2015. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kutya ára csak egy dolog , de őt fent is kell tartani havi minimum 8ezer forint a fenntartása , nekem német juhászkutyám van 23 éves de most nincs munkám lekellet mondanom a bulizásról a sportról hogy a kutyámat fenntudjam tartani , illetve most kell vinnem nem sokára fogkőleszedésre ami elég sokba fog kerülni. Szóval elég sokba kerül egy kutya és még lehet hogy a szüleid sem bírnák a fenntartását. Arról nem is írok hogy mennyi munkám van a kutyában mit szenvedtem a nevelésével. De ha komolyan gondolod a kutyázást és még a haverokról , bulizásról is lemondasz és a sporolt pénzedet a kutyádra fordítod , és viszed suliba is akkor nyugodt szívvel ajánlom , mert elég tapasztalt leszel kutyázás területén ha német juhászod lesz. Az meg butaság hogy első kutyának nem ajánlott ez meg ez a fajta hisz ha veszel első kutyának pl egy mopszot nem leszel előrébb vele és ő max csak a fellelőség vállalásra tanít meg.
2015. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk, az anyagi rész teljes mértékben rájuk maradna...ez épp elég indok, hogy ne akarják...tisztában vagy vele, hogy mennyibe kerül a kutyatartás?
2015. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne nyaggasd őket folyamatosan, mert csak a feszültség lesz belőle. /Ha egyikük meg is engedné, akkor se törj rá a másikra, hogy "na anya/apa megengedte, már csak neked kell igent mondanod". Így csak egymásnak ugrasztod őket is./ Spórolj pénzt, döntsd el, hogy tovább tanulsz-e, ha igen koli vagy albérlet. Ha koli, akkor ne vegyél kutyát, mert csak neki lesz rossz. (meg persze annak, akire rámarad) Ha otthon maradsz, akkor szerintem semmi akadálya.

Ez tapasztalat, én 13 éves koromtól ezt csináltam velük pár évig és nem vagyok rá büszke, a kapcsolatunk is megsínylette rendesen. Azóta eltelt 7 év, a kutya még nincs meg, de ebben az évben hozom haza. Még mindig nem mondták, hogy 'jaj, de örülünk, hogy jön még egy kutya', de egy évben párszor odamondtam, hogy 'majd az xy kutya', 'majd ha meglesz ez a kutya' és már beletörődtek.

2015. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az való igaz,hogy ha vesz egy mopszot akkor nem lesz előrébb,mert minden kutya fajta más!

De ha már egy kistestűt kordában tud tartani,rendesen megneveli,akkor kutyázás terén lesz tapasztalata legalább egy kicsi is,hogy miként kell kutyához állni.Na meg sokan az első kutyát vmilyen szinten elrontják,mert tapasztalatlanok. Akkor inkább egy mopszot rontson el mint egy német juhászt. Aki azért komoly sérülést tud okozni.Ha meg nem tudja kézben tartani akkor lesz az,hogy jajj már 6 hónapos a kutya,de annyira húzza,meg neveletlen,hogy inkább nem sétáltatja stb stb. Kutyasuli-t nem említette,ha elviszi akkor az pozitív,de akkor sem ajánlanék egy tapasztalatlan gyereknek német juhászt!!!


Ilyen típusú kutyát csak akkor ha a szülők is 100%-ig tudnak segíteni nevelést illetően plussz némi tapasztalatuk van a kutyákkal.Kutyasuli és rengeteg foglalkozás. De kétlem,hogy ez teljesülne,mert a szülők nem szeretnék,hogy legyen kutya.


A másik,hogy tényleg nem olcsó egy nagytestű kutya tartása. Sok gyerek nincs tisztában azzal,hányadán is állnak a szülei. Nekünk anyumék úgy eltudták játszani,hogy minden okés anyagilag,csak most visszább kell venni, oké. Párszor húgommal bevettük,utána leesett,hogy nagyon nincsenek jól a dolgok mint ahogy mi azt hittük az elején. 16-at körül lehettem akkor.

2015. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!