Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzem meg a szüleimet...

Hogyan győzem meg a szüleimet hogy kapjak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
nagynehezen sikerült rávennem anyát hogy karácsonyra kapjak egy cicáta nyúlam helyet, mert tapsi már öreg volt és nem csinált semmit de anya azt monta hogy csak akkor kaphatok ha a szobámba már nincs állat úgyhogy montam hogy akkor adjuk az uncsitesóémnak tapsit mert nekik van sok de azért szomorú voltam!!!és most nemrégen megkaptam a cicát de nem is olyan aranyos mert folyton karmol és nem tetszik a szeme sem.és az osztálytársam nemrég kapott egy kutyust és olyan aranyos hogy énis akarok egy olyat!de félek hogy anya nem engedi mert a cicát is olyan nehezen engette meg!pedig én nem szeretem azta cicát és kár hogy nem inkább kutyát kértem.szerintetek mit mondjak anyáéknak hogy megengedjék???

2015. febr. 17. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyára is ilyen hamar rá fogsz unni? Tanulj meg felelősséget vállalni, és gondoskodj a macskádról, ha már kikönyörögted. Ők nem játékszerek, amit ha egyszer megunsz, félrerakhatod a sarokba, aztán ha újra kedved lesz hozzá, előveszed...
2015. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úristen... Ez most komoly? Remélem nem is vesznek neked a szüleid még egy 7-8 évig (gondolom most olyan 8-9 éves lehetsz ezek alapján).

Ezek ÉLŐLÉNYEK, nem plüssállatok. Foglalkozni kell velük 10-15 éven át MINDEN NAP, sétáltatni őket, játszani velük, takarítani utánuk, etetni, itatni őket, rendszeresen orvoshoz vinni őket... ezt te 100%, hogy nem tudnád megadni nekik ilyen mentalitással. Kisgyerek vagy még.

2015. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem engedik meg. Nem vagy még érett állattartásra, kutyanevelésre meg pláne nem. A cicát, amit kikönyörögtél, miért nem szereted? Felelősséggel tartozunk ám minden élőlényért, amit magunkhoz vettünk. Gondozd, neveld becsülettel.
2015. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy unod a cicát, mert a szeme sem áll jól, helyette hozzon egy cuki kiskutyát, s ha azt is megunod egy hét után, nem gond, majd becserélitek egy medvére. Az is édes, de szerintem neked egy panda mackó lenne ideális, ezt kérj anyától rögtön, a kutyát ki is lehetne hagyni, hisz a panda sokkal ennivalóbb :)
2015. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem való neked semmilyen állat. Először a nyuladat odaadod a rokonodnak csak mert már öreg, és semmit nem csinál. Utána kapsz egy macskát, akit csak azért adnál másnak, mert karmol? Utána kell járni MINDENNEK, legfőképp egy állat igényeinek, mielőtt magadhoz veszed! Élőlényekről van szó, nem játékszerekről, akiket csak kidobsz ha meguntad. Ha az osztálytársad legközelebb pónit kap, akkor te is azt akarsz? Ha kutyázni szeretnél, járj ki egy menhelyre önkéntesnek, kutyasétáltatónak a szüleiddel, és elégedj is meg ennyivel! Sajnos nem mindenkinek való kutya.
2015. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még az előttem lévők mondandójához hozzátenném:

Nem tudom, hány éves lehetsz, de nekem 15 éves koromra sikerült rábeszélni a szüleimet, hogy megkapjam ÉLETEM ELSŐ SAJÁT háziállatát, a kutyámat. Felelősséget vállalni egy kutyáért még egy macskánál is nehezebb. A nyúl az még oké, elvan a ketrecben, tanítani nehezebb, bár láttam már kivételes eseteket. A macskák öntörvényűek, csak azt csinálják, amit ők is akarnak. A kutyával kell a legtöbbet foglalkozni. A leírtak alapján te "ugye milyen aranyos" dísznek tartanád a kutyát. Egyenlőre örülj a macskának, a karmolásról is le lehet szoktatni, ha FOGLALKOZOL vele. És karácsonyi ajándékot nem illik továbbadni ;)

(Egyébként nekem is van macskám, ivartalanított 4 éves kandúr, úgy hallgat rám, mint a kutyám, lakáscica, ugyanúgy lehet sétáltatni is, mint egy kutyát, ráadásul még könnyebb is volt rászoktatni a hámra, mint a makacs tacskómat)

2015. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden álmom egy macska, egy benti cicus, de a szüleim sosem fogják megengedni. Beletörődtem. Majd egyetem közben (ami még jó pár év) ha belefér, lesz egy szépségem. Két kutyám van, az elsőt alig engedték meg, majd lett még egy. Sosem cserélném le őket azért mert netán nem csinálnának semmit, vagy akár valamilyen komoly betegségük lenne. Szomorú voltál, mikor odaadtad a rokonaidnak? Nem hiszem. Én egy idős állatot sem lennék képes másnak adni, mert ők az ENYÉMEK! Ha a kutyáimat kéne valakinek odaadnom, a szó szoros értelmében belehalnék... Folyton karmol? Macska. Ha nyúzod, természetes. Másrészt, kell neki kaparófa, és le lehet róla szoktatni! Kutya: felnőtt lesz és már nem is lesz olyan aranyos mint akkor. Nem tetszik a macska szeme? Ne a külsőségeket nézd! Én egy kivert, csúnya, "komoly hibás" macskát is elfogadnék, mert lehet hogy Ő lenne a legjobb társam az életemben! Nem is fogja, eleve anyukádat sem értem... Tulajdonképpen Ő mondta hogy add oda a nyulat másnak. Gondolom még nagyon gyerek lehetsz, így 7-8 éves. Ne vegyél állatot, foglalkozz a macskával!
2015. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:D Ez a kérdés csak egy vicc, amúgy 15 éves vagyok...Sok kérdést láttam a "kutyák" kategóriában, ami számomra egyértelműen kamu volt, gondoltam most kipróbálom én is.Érdekes, nem is olyan nehéz elhitetni:D Azért köszönöm a válaszokat, mert nem volt köztük egy rosszindulatú sem...És amúgy van kutyám, macskám és nyulam is, mind a hármat nagyon szeretem!
2015. febr. 17. 17:12
 9/12 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Mikor 3 éves voltam, el kellett költöznünk faluról, mert édesanyám reggelente 5-kor kelt, hogy engem bölcsődébe vigyen, ő maga meg dolgozni menjen a városba, és el kellett ajándékoznunk az akkor 8 éves staffordunkat. (meg egyéb okokból, nem részletezem) Édesapám szíve majd' összetört, imádta azt a kutyát. Igaz, egy szerető családba került, 18 évesen pusztult el. Én akkor még nem értettem, de most már tudom, hogy milyen lehetett, mert a második kutyámat el kellett altatni, én hoztam meg a döntést.

Egy idős állat hálás, és nem szabad másnak odaadni.

2015. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon-nagyon gonosz vagy, kérdező
2015. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!