Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű házőrző juhászku...

Közepes testű házőrző juhászkutyákat, ami küllemre is szép, ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Én a svájci fehér juhászt szerettem volna, de azt nem ajánlották, mert állítólag nem jó házőrző.

#juhászkutya #házőrzės
2015. márc. 26. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A terelőkutyák nem házőrzésre valók. Arra a keleti pásztorkutyák jók (komondor, kuvasz, kaukázusi, satöbbi), a többinél lutri, hogy őriz-e vagy sem. Jelezni valószínűleg mindegyik fog, ijesztő látvány lesz, de ahhoz, hogy fogjon is, olyan típusú kutya kell.
2015. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
akumival egyetértek, és hozzátenném a kiképzést is. :)
2015. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon speciális képzéssel sok minden elérhető, de egy kutyát valódi házőrzésre nem nagyon lehet használni, mert egy könnygázspray, méreg stb pillanatok alatt "hatástalanítja". Ha be akarnak menni befognak. Az alkalmi próbálkozók ellen meg elég egy tetszőleges (lehetőleg fekete) kutya
2015. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

Azért elő-előfordul, Akumi! Az én mudi kanom úgy fog lábra, mintha tanították volna neki, ha valaki idegen bejön. Még a postaládát is át kellet szerelni, mert a postás nem merte betenni a levelet :).

Kérdező!: A küllem meg olyan dolog, hogy nekem tetszik a mudi, de sok embernek nem. Kinek mi. Nem ajánlhatok küllemre szép kutyát, mert nekem más tetszik, mint neked!

2015. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Akkor jó, előző, mert fekete mudim van :)
2015. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én nem feltétlenül szeretnék őrző kutyát, mert lesz riasztó. Anyukám erőlteti. Nekem elég tanulópénz volt a cane :) Vmi jófej, nyugis kutyit szeretnék családtagnak :) Ezért a fehér juhászt venném szívem szerint :)
2015. márc. 26. 12:48
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Akkor meg vedd azt, ha az tetszik. Ha más fajtát veszel, akkor úgyis mindig hiányérzeted esz a fehér juhász miatt.
2015. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ezt a mudi-házőrzés témát már múltkor nekiálltam valakivel átbeszélni, és semmire nem jutottunk :D Szerintem még mindig az a helyzet, hogy a mudinak nincs harci értéke, orrbarúgják vagy átdobják a kerítésen, fognak egy seprűt és azt haraptatják vele, és kész, bemennek.

De persze egy nagyobb kutyát is csak kicsivel macerásabb kiiktatni méreggel vagy spray-vel, ahogy írták is, szóval házőrzésre inkább riasztót meg kamerát tudok javasolni, nem kutyát.

2015. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:51

Azért némileg számít , ha olyan kutya van a háznál, amelyik balhézik kitartóan, ha be akar idegen jutni. A kisebb kaliberű "vendégek " ilyenkor odébb állnak és olyan helyet keresnek, ahol nincs ugatós kutya.

A házőrzés nem csak arról szól, hogy az eb megeszi a behatolót.

2015. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém nagyobb testű, nem mini-mudi. Őt nem dobnák el :) Persze nem kell földre vinnie az "áldozatot", nem is várom el tőle. De a mi környékünkön ez bőven elég, amit csinál. És nekem is elég. Azért vettem mudit.
2015. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!