Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játszottak fél órán keresztül,...

Játszottak fél órán keresztül, egyszercsak nekiugrott. Miért?

Figyelt kérdés
Van egy 10 honapos stafford kanom,es egy 4 honapos labrador keverek szukam. Gondoltam szuka - kan,nemlehet gond. Összeengedtem őket,kb fél óráig játszottak,a picinek nemtetszett valami,odakapott a staffinak. Aki erre odébbált..majd újra játszani akart a picivel,de az megmorogta,mire a staffi ezúttal nekiugrott. Sajnos azóta nem szívlelik egymást,a staffi utálja...hogy lehet az hogy a fiu kutya nem jön ki a szukával????
2015. márc. 31. 17:18
 1/9 anonim válasza:
0%
Nem tudom de esetleg nem lehet h a másik bántotta?
2015. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És te mit tettél , amikor morgás, meg nekiugrás volt? neked kell leállítani az olyan játékot, amelyik már túlmegy a megfelelő szinten. Hányadik találkozás volt ez a kutyáknak?
2015. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem ertem. A ket kutyad kulon el? Hogyhogy eddig nem talalkoztak? Az elso pillanattol el kellett volna kezdeni osszeszoktatni oket. A labi amugy nem ivarerett meg, tehat tok mindegy, hogy kan vagy szuka, de nemtol fuggetlenul mindenkeppen keteselyes, hogy kijonnek-e, ha csak ugy osszeereszted oket. A szoktatas kozben mindenkeppen figyelni kellett volna a testbesszeduket, amikor a staff nekiugrott, neked kellett volna leallitanod es meghuzbi a hatarokat. Most sem allapot az, hogy ok dontik el, kijonnek-e vagy sem, neked kell raszolni arra, amelyik nem viselkedik normalisan a masikkal.

Szocializalod amugy oket? Setalnak az utcan naponta, bandaznak mindenfele eletkorbol, fajtabol, meretbol es nembol valo idegen kutyakkal rendszeresen?

2015. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem fiú-lány kérdés, hanem az erőviszonyok tisztázása. A stafford csaknem ivarérett, a másik meg kölyök. A kölyök még nem tanulta meg, hol a helye.
2015. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten nagyon fiatalok, de a 10 hónapos talán azért "ugrott neki", mert a kis szarosnak állt még feljebb.


Kicsik, neveletlenek, próbálgatják mit szabad és mit nem, ennyi.

Újra össze kell engedni őket, de nagyon figyeld az árulkodó jeleket, ha az egyik már befeszül, ideges, akkor csírájában meg kell szüntetni a balhét, lépj közbe, te mondd meg nekik mit, hogyan, mennyire szabad.

Ennyi. Ha meg durván összeverekednek akkor pláne újra össze kell engedni őket és elérni, hogy megértésék, TE nem tűröd a balhét, itt nincs bunyó. Akkor se, ha nem tetszik nekik valami.


Az én kutyám 2,5 éves, ma egy 8 hónapos kutyát akart csesztetni jogtalanul (mert az jött hozzám hízelegni), na amint láttam, hogy kihúzza magát és mozdulna, rögtön rászóltam.

És az ilyen sokkal hatásosabb, mint amikor utólag szidod le a kutyát.

2015. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kicsit naív vagy... Az én szukámat majdnem megölte egy kan, pedig még tüzelt is... Az ilyen szabályok csak akkor működnek, ha mindkét kutya egészséges lelkületű, jólnevelt és nem magától történik hanem a gazdának meg kell dolgozni érte. Amit meg leírtál egyáltalán nem hirtelen dolognak tűnik. A kiskutya szemtelen volt, a nagyobb meg helyretette, ez teljesen jogos. Ez normális a kutyáknál. Valószínűleg semmi komoly nem volt csak a hangjuk volt nagy és ijesztő. Az ilyeneket meg tanulni megkülönböztetni, hogy mikor komoly és mikor nem.
2015. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát nekem elég komolynak tűnt,rávetette magát és elcsipte a nyakát..de leállitottam. Csak a staffi van nálam kölyökkora óta,a masikat most fogadtam be az utcarol 2 napja. Elég durván félős,sztem banthattak...ez volt az elso talalkozasuk.
2015. márc. 31. 18:55
 8/9 A kérdező kommentje:
úgy gondolom hogy a kicsi rosszul kommunikál a többi kutyával a félénksége miatt. Szerintetek ez az elképzelésem helytálló lehet?
2015. márc. 31. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sot valoszinu, hogy mivel nem szocializaltak, nem kommunikal jol. Segithet, ha elviszed kutyaoviba.
2015. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!