Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kiskutyák szerintetek...

Ezek a kiskutyák szerintetek valóban akiták?

Figyelt kérdés

Szerintetek fajtatiszták? Nekem a szőrzetük hosszabbnak tűnik, mint a kennelben látott akitáké, de nagyon édesek. :)


[link]


[link]


[link]


2015. ápr. 12. 14:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Valóban léteznek hosszú szőrű akiták, de őket kizárják a tenyésztősből és a kiállításból persze törzskönyvet sem kaphatnak. Nem lebeszélni szeretnélek, de jól gondold meg az akita vásárlást, mert vannak előnyei de hátrányai is. Ha veszel akkor én várnék a helyedbe egy kicsit mert volt egy kis nehézség a törzskönyvezésekkel. Tavaly a MEOESZ és az akita egyesület pereskedtek és közben átvette a MEOESZ a törzskönyvezést és olyan kutyák is megkapták a törzskönyvet amelyek nem fajtiszták. Ezért minden kutyának kell egy alkalmasságit tenni, hogy bebizonyosodjon, hogy fajtatiszta. Persze a törzskönyveseknél.

Gyakori a fajtánál a bélcsavarodás amit sajnos kevés kutyus él túl (függetlenül, hogy törzskönyves vagy sem, mert attól még hajlamos lehet rá). Nem tudom ragaszkodsz-e a törzskönyveshez, de ha igen kérdezősködj a tenyésztőről. Nekem egy szuka akitám van. 100 ezerért vettem(azt hittem milyen olcsón megkaptam) aztán bélcsavarodása lett és kb még 100 ezer volt az orvosi költség(infúzióra volt kötve 4 napig)+ az oltások ára(ez még nem is olyan vészes). Szerencsére a műtét előtti nap jobban lett mert egy csomó gyógyszert kapott(az orvosok se tudták mi a baja). Ha megműtik meghal a kutyus.(az volt a szerencséje hogy a dokinak nem volt ideje megműteni).Ez 3 hónaposan volt, most 1 éves és a szemével van baj, valószínűleg könnyfestést kell csinálni neki meg kitudja még mit. De viszont nagyon hálás és szeretetteljes kutyus(olyan mint egy kis gyerek).

Ha csak hobbi célra akkor nem ajánlom a törzskönyvest mert lehet hogy több gond van vele.

2015. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ!

Abszolút nem ragaszkodom a törzskönyvhöz, de eddig mindenki azt javasolta, hogy KIZÁRÓLAG törzskönyves kutyust szabad elhozni. Na tessék, itt egy élő ellenpélda.


Én azért még mindig vágyom egy akitára, a betegségeiknek pedig részletesen utánaolvasok. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem. De még úgyis odébb van a vásárlás, sajnos még gyűjtögetnem kell. :D


A kutyusodat sajnálom, remélem, minél előbb meggyógyul a szeme és utána már rendben lesz. :)

2015. ápr. 12. 20:33
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért mondja mindenki azt, hogy kizárólag törzskönyves kutyát vegyél, ha fajtatisztát akarsz, mert valódi tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, hanem a kutyához jár. Nincs olyan, hogy tk nélkül x ezer HUF, tk-vel meg x+20 ezer HUF. Aki ezt ajánlja, az bizony szaporító, még akkor is, ha a szülők törzskönyvesek.

Tehát a képlet egyszerű: ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor csakis törzskönyves. Ha nem kell a fajtatiszta, fogadj örökbe egy neked tetsző keveréket menhelyrő, de ne támogasd a pénzeddel a szaporítókat.

2015. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen törzskönyves kutyusoknál is előfordulhatnak genetikai problémák, bár a gyomorcsavarodás nem tartozik ezek közé. A gyomorcsavarodás minden nagytestű kutyánál előfordulhat. Behabzsolja a kaját elkezd futkosni játszani és megvan a baj. Ezért javasolják hogy evés után pihi következzen. A törzskönyv nélküli kutyusok esetében ennél sokkal sokkal több problémával kell számolni. Akitákra jellemző a táplálékallergia, bőrbetegségek, diszplázia, szembetegségek. A hosszú szőrű akiták hobbi célra valók, törzskönyv nélkül, DE származási lappal kerülnek az új tulajdonosukhoz.Az OLXen található 30-40 ezres kategória nem teljesen úgy néz ki mint a japán akiták. Linkelek pár képet és ebből te is megtudod állapítani:

[link]


[link]


Most ha ezeket összehasonlítod az olxen levőkkel, máris világossá válik mi a különbség a tk-s és tk nélküli akiták között. És ez még csak a küllem...

2015. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az előttem lévőnek.

Amiket te linkeltél azok félhosszú szőrűek.

És amúgy az OLX-en nem lehetnek korcsok akitának bemutatva? Hidd el láttam már olyat és az OLX-en hiszed vagy sem.

Jó pár hétig telefonálgattam, hogy megtaláljam a nekem való kutyust és így is beválasztottam pedig a szülei elég jó helyről valók.

2015. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt akiták japánban élnek, világbajnokok,a fajta legkiválóbb, leghíresebb képviselői, és a leghíresebb japán akita tenyésztőtől shirai santól származnak. nem félhosszú szőrűek, így kell kinéznie egy igazi japán akitának. És pont azt mondom hogy az olxről nem érdemes kutyát vásárolni. Vannak persze kivételek, de a legtöbb tenyésztő nem szokott hirdetést feladni. Félhosszú szőrű akita nem létezik, egy normál szőrű akitának tömött és dús bundával kell rendelkeznie, a hosszúszőrű akita pedig így fest:

[link]

Mivel akitákkal foglalkozom tudom mit beszélek. Nyáron természetesen egy normál szőrű akitának kevesebb, talán rövidebb is a szőre, a téli bunda viszont hosszabb, tömöttebb.

2015. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!