Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy müködik az örökbefogadás,...

Hogy müködik az örökbefogadás, menhelyről, szervezetől, fajtamentőktől, vagy azditol akinek nem kell a kutya, vagy ideiglenes örökbefogadotol valo örökbefogadás 1 vagy 2 esetében?

Figyelt kérdés

#kutya #önkéntes #menhely #fajta #gazdi #örökbeadás #gyepmesteri telep #örökbefogadás #ideiglenes örökbe fogadó #örökbe fogadó nap
2015. ápr. 17. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
menhelyen papírt kell aláírni, gazdinál csak elviszed meg viszel neki onnan valami kedvenc játékfélét, megveszed a dolgokat számára és kész :)
2015. ápr. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menehelyeknek van honlapja,rajta az örökbefogadás feltėteleivel,más esetben telefonon érdeklődsz,többek között arról,hogy mik a feltėtelei egy esetleges öröknefogadásnak.Nincs egysėges rendszer.
2015. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen minél hamarabb szeretnének gazdát találni a kutyusoknak - érthető módon. Van valami információjuk a kutyát illetően (kijön-e más kutyákkal, cicával, gyerekkel, mennyire félős-agresszív stb), de nem mindig, főleg az újabb kutyákról. Persze, ha egy olyan menhelyről van szó, ahol kevés a kutya, akkor nagy eséllyel ismerik az összes kutyát, de egy nagyobb menhelyen erre kevesebb az esély. Szerződést kell aláírni, előtte jó eséllyel megnézik, hogy hova kerül a kutya, és utókontrollt is tartanak. Általában 6-10.000. Ft-ba kerül a kihozatal.

Ideiglenesnél szerintem jobban ismerik a kutyát, mert ott úgy él a kutya, mint egy igazi gazdánál, tehát jobban kibontakozik, jobban meg lehet ismerni a valódi személyiségét. Ők is írattathatnak szerződést, sokszor a menhelyekről hozzák ki ideiglenesbe a kutyákat, így ugyanolyan, mintha menhelyről hoznád haza.

Gazditól..hát, lehet, hogy ingyen odapasszolják neked, csak vidd, lehet, hogy kamuznak a személyiségét illetően, szintén azért, hogy minél hamarabb elvidd..de az is lehet, hogy ellenőrzik ők is, hova kerül, stb, bár tapasztalataim alapján kevés ezen emberek száma, ugyanis aki ténylegesen szereti a kutyát, nem akar megválni tőle...


Mindenesetre jól informálódj a kutyáról, nehogy egy teljesen más kutyát kapj, mint amilyet szeretnél..(pl. szeretnél egy gyerekszerető kutyát, és rádpasszolnak egy ilyennek mondott, szocializáció hiányos kutyát..)


Mindezt azért írtam le, mert rengeteg kutyánál látom, hogy már örökbefogadták 1-2-3x, de visszahozták, mert...ezt csinálta, azt csinálta, nem ilyen, nem olyan...és ez a kutyának egy hatalmas lelki trauma...nekem eddig nem volt válogatási lehetőségem, mert mindig olyan kutya került hozzám, aki senkinek nem kell, és mindig tökéletes volt, de ha most örökbefogadnék, hosszasan keresgélném a megfelelőt...:)

2015. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én fajtamentőktől fogadtam örökbe némi összegért cserében. Nagyon lelkiismeretesen végezték a dolgukat (külön főztek is a nem kevés kutyára..),nem csak oda adták és vidd..mondván tuti jó helye lesz. 2x találkozás volt szükséges ( 1x velem, 1x a már meglévő kutyámmal..itt ő is megvolt figyelve,hogy hogy van tartva),sétáltathattam az örökbefogadni kívánt kutyust,beszélgettünk a fajtamentő hölggyel. Következő alkalommal frissen fürdetve,megkozmetikáztatva (filces volt a szőre és le a kalappal olyan kutya lett belőle,hogy a szám is tátva maradt...nem nyírással!!) házhoz hozták. Megfigyelték,hogy viselkedik az új környezetében,jó helyre kerül-e. Majd látván ennél jobbat egy kutyának se kívánhatnának rátértünk a lényegre és az asztalnál alá kellett írnom az örökbefogadási szerződést,amiben benne állt feketén,fehéren,hogy a kifizetett ár fedezi az oltási,ivartalanítási és chip költségeket,ill. a kutyáról élete végéig gondoskodni fogok,cserben nem hagyom,nem bántalmazom, tisztában vagyok vele,hogy az állat nem vagyontárgy/használati tárgy,hanem érző élőlény,akinek szeretetre,figyelemre,gondoskodásra van szüksége, NEM ajándékozom tovább,az örökbeadó előzetes egyeztetést követően az örökbeadott kutya körülményeit ellenőrizheti,nem megfelelő tartás észlelése esetén az állatvédő hatóságokkal egyeztetve visszaveheti. Azt se hagyjuk szó nélkül,hogy a kutyus nagyon okos,szépen peckesen sétál pórázon v. a nélkül láb mellett,amelyik kezeddel kérsz azzal pacsit add és könnyen tanítható. Össz-vissz annyit tudok az előéletéről,h. félméteres láncon volt tartva és éheztetve. Ehez képest önmaga múltját meghazudtoló módon egy vidámság bomba,állandóan örül.


A legjobb dolog amit tehetsz az az örökbefogadás,el sem tudod képzelni mennyire hálásak ezek a kis szőrpamacsok amiért új életet,szebb jövőt kínálsz nekik! :)

2015. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!