Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizslám vesebetegsében...

A vizslám vesebetegsében szenved, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

A hamarosan 13éves magyar vizslámba belefúrodott egy kullancs valamelyik nap, és nagyon nagy volt. Sajnos nem időbe vettük észre. Ezáltal pár nap múlva úgy hívtuk be a lakásba aludni (aludni mindig bent alszik) hogy nem tud mozogni, se enni, pisilni, se semmit csinálni. Nagyon furcsán viselkedett, semmihez nem volt kedve. Utána másnap reggel azonnal elvittük állatorvoshoz, megvizsgálta, felnyúlt neki és véres volt. A melléből tej jött ki. Szó szerint semmihez nem volt kedve a kutyának, úgy kellett megemelni és berakni a kocsiba. Utána közlötték velünk hogy 50% hogy megmarad 50% hogy nem. Ezután nagyon szomorúak lettünk, infuzió megy neki hétfő óta, és vasárnapig tervezzük ezt végrehajtani. Infúzióba kap folyadékot meg tápanyagot, de itthon nem hajlandó enni sehogyan sem, elfordítja a fejét. Reggel 8kor visszük általában és ilyen 15:00-re indulunk érte. Azt mondják hogy az a kullancs megfertőzte, és nem úgy működik a veséje ahogy kéne, és hogy csak úgy lehetne ezt megoldani hogy rendszeresen rengeteget iszik. Az első nap hazahoztuk és akkor is kedvtelen volt, csak feküdt, senkire nem nézett rá, nagyon szomorú vagy nem is tudom milyen volt. Kikisértük néha kakilni meg pisilni, de próbálkozott, de nem ment neki. Inni úgy adtunk neki hogy kinyitottuk a száját és úgy egy ilyen palackon adagoltuk neki a vizet. Kedden este nem is egyszer hányt be, hanem olyan 4x, persze 2 alkalommal, csak mindegyikbe pár perc után jött a következő. Aztán ma (szerda) elvittük megint, és folyt neki az infúzió, láthatóbban jobban van, de még mindig nem indult be neki a veséje. Reggel ivott azért sokat, nagyon megdicsértük, most mikor hazahoztuk háromkor akkor is ivott sokat. De még mindig kevés, hiszen szerdán kértünk laboreredményeket, és hát jelentősen rosszabb volt. 300ról 600-ra növelkedett vmilye, én ehhez nem értek (15éves vagyok), tehát valami

ilyesmi. Holnap megint visszük és kiváncsi vagyok. Pisilni pisilt ma délután hála isten. De ételt semmiképp nem eszik meg semmit. Gondolkoztunk hogy ilyen vesebetegség elleni tápot kéne venni, és beáztatni, de úgy se fogja megenni, semmilyen ételt nem hajlandó megenni. Semmit! Utánanéztem hogy mit szabad neki adni ilyenkor meg mit nem, és azt már tudom. Szegény öreg már de szeretném hogy életbe maradjon mert a kutyával nőttem fel. 3 éves voltam mikor elhoztuk pár hónaposan. Szerintetek? Véleményeket várok. Mit gondoltok?



2015. máj. 6. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szegénykének valószínűleg eljött az utolsó ideje. Próbáljatok neki főzni rizst, csirkehússal, csontot semmiképpen ne kapjon. 3 darab egész csirkecomb, 20 dkg rizzsel, 3 szál sárgarépával jól meg kell főzni. A csontot ki kell szedni, a húst apró darabokra vagdosni. Legyen a kaja sűrű. Ez vesekímélő kaja. Próbáljátok naponta ebből etetni 4 óránként, ha ez nem megoldható, akkor legalább naponta kétszer. Ebbe a kajába szórhattok 3-4 marék vesekímélő tápot is, úgy jobban meg szokták enni a tápot. Az is megoldás, ha a kiporciózott kaját vízzel felhígítjátok egy kicsit.
2015. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


Ha a veséje lett beteg, akkor babesiosisos lett.


De a csecséből nem jönne tej attól. Ez inkább álvemhességnek tűnik, vagy ne adj' Isten gennyes méhgyulladásnak.

Arra nem mondott semmit a doki?


Ha felgyógyul a babesiosisból, kérdezz erre is rá! Annyira legyengülhet tőle a kutya, lehet, ezért sem gyógyul!!

2015. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A doki tudd érdemleges választ adni,nyilván végtelenségig nem lehet infúzióra kötni.Viszont írtad,hogy már iszik és pisilt ami jó jel!! Apránként fog javulni.

Addig ne adjatok neki semmit amíg a doki nem mondta.


Mi nekünk is annó a kutyánknak volt erős bélgyulladása,infúzióra őt is kötni kellett és gyógytápot gyógykonzervet kellett neki venni,adni.A konzervnek nagyon erős illata volt,nyilván,hogy a beteg kutyák is megkívánják.Pontosan megadták mikor és mennyit,hányszor adjunk a kutyának stb stb..


Holnap a dokinál kérdezzetek rá. De ha iszik az jó,mert kiszáradni nem fog és így a veséje is befog indulni.

Régen mi kaptunk olyan port amit a vizébe kellett feloldani és ásványi anyag,vitamin meg nem tudom mik voltak benne. Nem is lehetett sokat kapnia belőle.

2015. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg beteg egy kutya, általában nem eszik. Ne erőltessétek. Csak meg kell kínálni és egyszer csak elfogadja, ha jobban lesz.
2015. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!