Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kiskutya nem szereti a simogatást?

Figyelt kérdés

Nagyon kis vadkutya. :) Nem létkérdés, de azért örülnék, ha kicsit bújósabb, szeretgethetősebb lenne. Nem lehet valahogyan megbékíteni a helyzettel?

Egyébként a fajtájából adódóan ilyen, szereti ő az embereket, de inkább csak a közelből nézi őket. Akkor ugye ezt nem lehet felülírni? Vagy igen?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. máj. 23. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden kutya külön jellem. Szeret téged, de lehet nem tűri, hogy mindig ölelgetni akarod. Nem szereti, hát nem. Minél jobban erőlteted, annál rosszabb lesz. Olyat is láttam, hogy a kutya elkerülte a gyerekeket (pedig szerette őket) mert nem hagytak neki egy csepp nyugalmat sem. Tiszteld azt is, ha a kutya nem bújós. Ezt nem lehet tanítani.
2015. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2015. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyám kiskorában amikor fent volt az ölemben, nem akart ott megmaradni. Csak akkor maradt csak ott, ha kézből etettem. 1 évesen meg olyan lett, hogy amikor fekszem az ágyon, feljön mellém, alátuszkolja magát a kezem alá, kiterül háttal, és várja, hogy a hasát simogassam. Most ha odahívom, lehet bármikor simogatni.

Kicsiként nem volt ilyen, még 3-4 hónaposan még nem volt ilyen, ez hogy hiányzik neki a simogatás és igényli, ez később alakult ki nála. De persze mi simogattuk néha akkor is amikor nem akarta, kicsiként. Lehet hogy csak megszokta és mostmár ő jobban ígényli, mint mi.

2015. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi elég értelmetlen szöveget írtam
2015. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kutyám se nagyon szerette ha simogatom,ölbe rakom,mellé ülök stb. Most már,hogy idős lett 3-4 éve bújósabb,mindig mellettem van,ölembe is bele mászik :) 13 éves..
2015. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az enyém egy kis alaszkai malamut. :) Alapból nem egy bújós fajta, de azért túlzásnak tartom, amit csinál. Azt sem engedi, hogy pár percig mellette legyek.

Ja, és egyébként kettő kiskutya van, ez is közrejátszik? A másik kiskutya társaságát jobban igényli, és ezért barátságtalan?


Egyébként megnyugtattak a válaszaitok, remélem, ő nem csak idősebb korában változik meg. :)

2015. máj. 24. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!