Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám erről leszoktatni...

Hogy tudnám erről leszoktatni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy tacskó kutyám, 5 éves. Az vele a bajom,hogy ha a kajája mellett elmegyünk akkor éppenhogycsak meg nem harap minket. Morog, de farkát meg csóválja. Nemnértem miért csinálja ezt. Nem vesszük el a kajáját, de mégcsak hozzá sem nyúlunk. Mit tehetnék ez ellen??
2015. jún. 20. 23:10
 1/8 anonim válasza:

nekunk is ilyen volt a tacskonk

csak ő 12 éves volt :(

2015. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én spánielem is ezt csinálta 10 éves koráig, nem értette senki miért. Ha száraz kaját kapott külön edénybe azzal csinálhattunk amit akartunk, de ha más konzerv vagy egyéb maradékokat hús cafatkákat pörkölt maradékokat kapott tésztával meg egyéb maradékokat és ugyan ő sokszor félbe hagyta de amikor ugye a sarokba ahol volt a kajás edénye meg az ivó edénye amint közeledtünk ár morgott, ugatott hogy az tabu hely nekünk, sokszor a vizét nem engedte hogy frissre cseréljük. Igaz amikor nem érdekelt a morgása mert siettünk el egész napra és gyorsan akartam neki jó sok vizet adni hogy legyen neki akkor szó szerint rám ugrott hogy mégis mit képzelek. Igaz megharapni nem harapott meg soha senkit, de eléggé agresszív volt, akkor rácsaptam a fenekére hogy vegye észre magát, akkor ugye 2 napig "szóba se állt" velem nem foglalkozott velem akárhogy hívhattam se séta, se labdázás az udvaron nem érdekelte csak apámra hallgatott de aztán adtam neki finom tápot amit szeret, meg csináltattam fémből nagyobb kajás edényt akkor már mintha mi sem történt volna.
2015. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű: csak annyi kaja legyen előtte, amennyit pár perc alatt megeszik. Így egészséges neki. Ezen kívül több tekintélyt kéne szerezned (kutyaiskola?)
2015. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ezzel meg lehet oldani a tekintély gondot és ezt a magatartást + ne ijedj meg tőle, ha ezt csinálja. Nekem Cane corsom van és kölyökként gyakran csinálta ezt, olyankor mindig egy határozott mozdulattal oldalról megérintettem a tarkóját, úgy hogy nem tudott megharapni, aztán mondtam neki, hogy ez a tiéd, nem veszem el. Utána mindig mikor enni adtam neki először kézből kapott pár falatot, aztán raktam a tányérjába. Pár hét alatt megértette, hogy nem kell nekem az ő kajája és nem veszem el tőle. Most már 1 éves és bármikor nyugodtan elvehetem a kajáját, belenyúlhatok a tányérjába.

2015. jún. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 4. válaszadó vagyok, és ez egyébként tipikus domináns viselkedés. Ezért is fontos a falkavezérség megszerzése. A farokcsóválás pedig nem mindig jelent jót, gyakran figyelmeztetés.

"Ha a kutya morog ránk, ha az etetőedénye felé közeledünk, illetve ha a helyére akarunk feküdni, vagy ha el akarjuk venni a játékát, akkor a kutya nem tekint bennünket saját magánál magasabb rangú falkatagnak. Ha ránk nem morog ilyenkor, de a feleségünkre vagy a gyerekeinkre igen, akkor minket elfogad ugyan maga fölött állónak, de a párunkat vagy a gyerekeinket már nem! Ha ilyesmi történik, akkor máris készülőben van a tragédia!"

2015. jún. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hagyod előtte a kaját ha befejezte,kézből kapjon enni és időnként vedd el a tálját.Ha morog közben,zavard el a bánatba.A kaja bevédésével jelzi felétek,hogy ő a domináns.Tacskókra ez elég jellemző.
2015. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat!! :)
2015. jún. 21. 12:58
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem kölyökként a labradorom szintén ezt csinálta. Szépen leültem mellé és nyúltam a táljához, morgott, elvettem a tányérját, aztán visszatettem elé. Újra a tálhoz közelítettem, megint elvettem stb. stb. Kb. 2-3 alkalommal eljátszottam aztán megtanulta, ma már turkálhatom, simogathatom bármi, nem morog nem foglalkozik vele. Megértette!
2015. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!