Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák számára létezik hallóké...

Kutyák számára létezik hallókészülék?

Figyelt kérdés
A kutyusom szinte alig hall és mindent megtennék hogy ujra normálisan élhessen.

2015. jún. 30. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

ha öreg, akkor már nem tehetsz semmit

ha fiatal, akkor lehet hogy valamitől eldugult a füle, vidd állatorvoshoz, az megvizsgálja és megmondja mit lehet és kell csinálni

2015. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de létezik hallókészülék kutyáknak?
2015. jún. 30. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Létezik, ez biztos. Többet nem tudok róla :)
2015. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A Hallás Társasága válasza:

Sajnos több okból sem valószínű. Még abban az esetben is, ha a megfelelő rögzítést meg lehetne oldani, akkor is csak hangerősítő készülék lenne elképzelhető. (Ami azért jobb lehet a semminél)

Egy 'igazi' hallókészülékek kiválasztásához, és beállításához több olyan vizsgálat is szükséges, amihez a hallássérült aktív részvétele, visszajelzései szükségesek, ami még a legintelligensebb kutya esetében sem elképzelhető.

2015. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig én tényleg találkoztam már a témával és létezik, csak nem igazán elterjedt. Valami olyasmit olvastam, hogy a kutyáknak csak egy része viseli el. Gondolom részben pont azért, mert nem tudják olyan jól személyre szabni, részben meg nem viselik el az idegen tárgyat a fülükben. Viszont az a helyzet, hogy nem feltétlenül van egyáltalán szükség rá, a kutyákat nem igazán izgatja, ha nem hallanak, teljesen jól el lehet lenni velük úgy is, csak figyelni kell, mert könnyebb megijeszteni őket és arra agresszióval reagálhatnak.
2015. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!