Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jó módszerrel szoktatom...

Nem jó módszerrel szoktatom pórázhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapos Bichon Havanesém van, és tegnap került rá először hám, és póráz.

Úgy csináltam, hogy rátettem a hámot, vártam egy kicsit. Semmi reakció, nem zavarta. Rátettem a póráz, vártam. Semmi. Aztán amikor elkezdtem vele menni (és ez most is így van), akkor nem jön velem, hanem leül, és én húzom magam után - persze ez nem az utcán volt, hanem a lépcsőházunkba, sétáltatni egy hét múlva vihetem le.

Most olvastam egy oldalon a pórázhoz szoktatást, és én pont nem úgy csináltam...

Ez tényleg nem jó módszer, és álljak át másikra, vagy talán ez is jó?

Kérlek senki se jöjjön nekem azzal, hogy béna vagyok, vagy ilyesmikkel, ezekre senki sem kíváncsi.


Köszönöm, sziasztok.



2015. júl. 2. 13:04
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Talán először hagyd, hogy mászkáljon egy kicsit a pórázzal. Tehát tedd rá, aztán hagyd, hogy induljon el, hogy szokjon hozzá ahhoz, hogy van valami rajta. Azt persze ne engedd, hogy játszani kezdjen vele, vagy rágni kezdje.

Aztán fogd meg a pórázt, menj arrébb, guggolj le és hívd magadhoz. Valószínűleg menni fog, hisz a gazdija vagy. :)

Ha nem akar menni pórázzal és leül, egyszerűen guggolj le Te is és hívd, vagy beszélj hozzá kedvesen, biztasd.

Az én kutyám hipp-hopp hozzászokott így. A lényeg, hogy biztasd. Semmiképp se húzd a pórázt!! Ezzel csak elidegeníted a póráztól, a rosszat, a kötelezettséget fogja társítani hozzá, és nem fog magától, örömmel menni.

2015. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát, kifelé nem akart menni, de visszafelé igen. És rögtön ment be az ágyába, szóval szerintem álmos, de újrapróbálom. :)

2015. júl. 2. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!