Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy német juhász alap költség...

Bora1212 kérdése:

Egy német juhász alap költség mennyi?

Figyelt kérdés
Fressnapfban vennék neki dolgokat és mennyi az orvosnál az oltás és a vétel utáni vizsgálás???
2015. júl. 2. 21:57
 1/3 anonim válasza:
0%
Te össze tudod számolni,h édesanyád mennyit költött rád a szülés után?Na látod...Egy kutyához sem így kell hozzáállni!Gondolhatsz rá úgy is,de akkor nem neked való egy kutya!
2015. júl. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Nem értek egyet az elsővel. Nem mindenki milliomos, igenis számít, hogy mennyit kell költeni a kutyára normális esetben.

Pontos árakat nem tudok, mert nem Magyarországon élek, de ezeket számold bele:

Vételár kb 100-150 ezer, ha normális helyről veszed. Ekkor már volt féreghajtva és kapott két oltást. Ebből az ajánlott oltási programból lehet következtetni, hogy mennyibe fog kerülni:

[link]


15 kg jó minőségű táp, jelen esetben Josera Kids 12 000 Ft.

Ha kinti kutya, kell még egy kutyaház, itt 20-30 ezerért vannak:

[link]


A poraz és a nyakörv párezer forintos tétel.

Kell még gondolni a kutyasulira is, ne az legyen, hogy pár hónap múlva itt írsz mi kérdést, hogy ez és ez a probléma, de sulira nincs pénzem. Havonta kb 5-30 ezer forint, fel kell hívni a szimpatikus sulikat és érdeklődni.

Jó esetben ennél több költségetek nem lesz, de azért rakjatok félre minden hónapban pár ezer forintot váratlan helyzetekre, pl dokira,ha baleset történik. Egy váratlan betegség nagyon le tudja nullázni a családi költségvetést.

2015. júl. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én baráti áron kaptam ismerős tenyésztőtől 25000ft-ért.Aztán ha jól emlékszem az oltási programja az első 2 évben biztos volt 40000 ft minden ellen beoltattuk ismétlő oltásokkal együtt .Akkor vetünk hámot, nyakörvet rövid illetve hosszú pórázt nyakörvet.ezek kb : 15000ft volt.A kutyaházat úgy építettük neki bontott anyagokból,és bútor lappal és nikecellel béleltük ki az ajtajára szőnyeget raktunk, oda az szem csak a vakolatot vettük meg de arra már nem emlékszem menyi volt.Az etetése havi 10000-15000ft kb a bolha,kullancs nyakörve kb 3500ft 4 havonta.Az éves veszettség elleni oltása kijön kb 4500ft -ból a féreghajtóval együtt.Úgy emlékszem a kutyacsip kb 3500ft volt.Az állatorvosunk minden kiszállásért 2000ft-ot kér.cirka ennyibe van nekem az én német juhászom.
2015. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!