Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy napja ivartalanították a...

Egy napja ivartalanították a shih-tzu kutyánkat. Normális ez?

Figyelt kérdés

Mikor az orvos hazaküldött mineket (közvetlen a műtét után) azzal a hittel léptünk ki ajtójukon, hogy betartjuk az orvos utasítását; kutyusunk négy lábon megy haza.

Keserven sírt, és mindenegyes lépésénél felsikított -tisztában vagyok vele, hogy ez a fajta kissé hisztisebb, de nincs olyan jó színész (se kutya, se ember) aki eljátszaná azt a bzonoys fájdalmat. Kézben folytattuk utunkat.

Otthon rémülten ált le az ajtóval szemben; Ő bizony nem mozdult nem futott csupán olykor-olykor nyöszörgött egyet. Pár óta múlva elindult, de annyira fájt neki a varrat, hogy a sarokba menekült. Ha nem raktam volna fekhelyére, most is ott lenne. Egész nap vele voltam (voltunk) simogattuk, dajkáltuk, etettük, itattuk de a kényszer sem vette rá, hogy lábaira lépjen.

Aggódom érte. Nagyon. Normális ez várjunk még pát napot, vagy vissza menjünk a doktorhoz?

Kapott már fájdalomcsillapítótt, de különösebb hatása nem volt. Mit tegyünk?



2015. júl. 14. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Vigyétek vissza, biztos ami biztos. Ugye nem emberi fájdalomcsillapítót kapott?
2015. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem normális! Az még normális, ha fáj neki és nem nagyon akar mocorogni, de hogy egyáltalán ne álljon lábra az nagyon nem normális. Két szuka kutyámat műtötték már így, mindkettő mászkált miután magához tért. Vigyétek dokihoz!
2015. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egész nap vele voltam (voltunk) simogattuk, dajkáltuk"

Ha a hisztiért agyon van simogatva meg kényeztetve, sose fogja abbahagyni. Hagyjátok békén egy kicsit, majd rájön, hogy nem dőlt össze a világ - de csak akkor, ha ti is úgy álltok hozzá, hogy nem dőlt össze a világ. Ő nem gyerek, őt nem lehet kedves szavakkal megnyugtatni, mert tök más jön le neki belőle, hiszen nem érti a szavakat, csak azt, hogy pozitív visszajelzést kap a viselkedésére, tehát biztos az a jó, ha ő most pánikol.

Fájdalomcsillapítót nagyon ne is kapjon, egyrészt mert amit nem a doki ad, attól komoly baja lehet, másrészt meg ő megintcsak nem ember: ha nem fáj neki a sebe, nem fog rá vigyázni, és felszakíthatja.

2015. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Eleve az se normális, hogy a saját lábán ment haza, ne csodálkozz. A miénk napokig csak feküdt, kézben vittük ki-be a házból wc-zni is.
2015. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Az se normális amúgy, hogy napokig fekszik :) Egy nap kábaság elmegy, de ennyi. Láttam pár szukát ivartalanodni menhelyen, és egyik se készült így ki tőle.
2015. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya viseli ugyanúgy a fájdalmat. Tartsátok rajta a szemeteket, de nem kell agyon tutujgatni, mert csak rosszabb lesz.

Az a fontos, hogy igyon, attól nem lesz baja, ha nem eszik 2-3 napig. Sétálni vigyétek le, legalább pár percre. Ilyenkor nehezebb a pisilés, kakilás még inkább, de akkor se hagyjátok ki a sétákat, jót fog tenni neki egy kis mozgás.

2015. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek, az, hogy napokig kézben kell kivinni egy szukát pisilni ivartalanítás után, nem normális, már csak azért sem, mert sokkal fájdalmasabb, mint ha a saját lábán menne (nem tudod úgy megfogni, hogy ne nyomd/húzd/csavard a hasi sebét). Persze vannak egyéni eltérések, de ez azért elég extrém.


Itt ráadásul egy kanról van szó, akit pláne nem kéne, hogy megviseljen a műtét. Én mondjuk nem vinnék kant se lábon haza, max ha két házra laknék a dokitól, de egy mokányabb kutyának lehet, hogy meg se kottyanna ez se. Mindenesetre szerintem sem normális, hogy 24 óra után sem áll lábra, de hogy lelkizésből csinálja, vagy valóban baj van-e, azt így távolból nem tudnám megmondani. Viszont ha baj van (pl befele vérzés), akkor nem kéne pár napot várni, így inkább megnézetném.

2015. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül is jobban lett -nem tudom, hogy de ráállt a lábára és az étvágya is megjött. Habár még egy kissé furcsán lépked -de azt hiszem ezért nem zaklatjuk fel (újból) az orvost.

Nagyon-nagyon örülünk neki! :)

Köszönöm a válaszokat azért.

2015. júl. 15. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!