Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másokat is kiközösítenek,...

Másokat is kiközösítenek, amiért nem törzskönyves a kutyája?

Figyelt kérdés
Most már tudom, mennyire fontos, hogy törzskönyves és jó kennelből származó kutyám legyen, szűrések, szemle stb. De sajnos, mikor vettem annak idején a kutyám, nem voltam elég tájékozott és sikerült egy olyan alomból venni, ahol a szeretett szukának lehoztak egy egyszeri almot. A kicsiket törzskönyvvel együtt adták, de mivel a szülőknek nem voltak meg a szükséges minősítései, felülbélyegzett tk-t kaptak. A "tenyésztő" ígért sok dolgot, minden szépnek és jónak tűnt, de a vétel napján mégsem úgy alakultak a dolgok. Addig végig kísértem a születése napjától a kiskutya fejlődését és persze nagyon megszerettem, így ennek ellenére, hogy jó pár dolgot nem tartott be az ígéretekből, mégis megvettem a kölyköt, viszont a vita során fölajánlotta, hogy akkor odaadja olcsóbban, tk nélkül. A többi tesónk mind tk-s. A lényeg, hogy próbálok barátkozni hasonló fajtájú kutyák gazdájával, mert szeretnék a kutyámmal sportolni, hasonló kutyás társaságba járni, de már sokszor tapasztaltam, hogy amint kiderül, nincs tk a kutyámnak, az addig kedves, barátkozós emberek hirtelen elutasítóvá válnak. :( Pedig el szoktam mondani, hogy tudom, tévedtem, de mégis. És ez nagyon rosszul esik. Már csak azért is, mert a kutyám néhány hónap múlva lesz ivartalanítva és ettől, hogy az elején naiv voltam, még nem vagyok rossz gazdi szerintem. Más is tapasztalta már ezt? Mit tehetek ezzel az egész helyzettel? Vagy már egész időre lemondhatok a kutyás közéletről, csak mert tudatlanságból szaporított kutyát sikerült vennem?
2010. márc. 5. 19:13
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Még egy kicsit visszatartom. :D

De azért a keverékeket mégse említsük egy lapon jelen esetben a fajtatiszta tk nélküli kutyákkal. Mielőtt nekem esnének, van keverék kutyám IS és mindkettőt ugyanúgy szeretem, nem teszek különbséget köztük azért, mert egyik keverék, másik fajtatiszta. Csak most nem ez a téma.

Egyébként egy manapság kicsit felkapott fajta, nagy mozgásigényű, akinek a tartása szokás mondani életforma. Olyan sportokat űznek vele, amikben általában (relatíve) zárt a közösség. Tehát nem könnyű "szabadulni", mert könnyen visszazárul a kör. Ezért is keresem a megoldást, vagy nem is tudom, mit lehetne tenni. :S

2010. márc. 5. 22:31
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom neked, nekem egy törzskönyves kutyám van, csak épp nem a legszuperebb kennelből vettem, legalábbis a tenyésztője akkor még kezdő volt. A kutya fantasztikus, teljesen normális, törzskönyves, és mégis kinéznek, mert nem abból a 3 kennelből vettem, amit ők elit és jó kennelnek tartanak. Meg az is a bajuk, hogy én miért nem járok annyi kiállításra, szerintük azért, mert szar a kutyám. Na, azóta nem keresem a társaságukat, megvagyok nélkülük is.
2010. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
33%
Bocs hogy megmertem említeni egy keveréket, így még mielőtt nekem esel, meg is értem ha kiközösítenek, Vettél volna rendes kutyát, és most te is lehetnél sznob.
2010. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

azért hihetetlen milyen emberek vannak..Bár már olykor meg sem lepődök..

A kutya az kutya, nekem is van, Nektek is!!

Mindannyian imádjuk (aki nem az .........), nem mindegy van-e törzskönyv vagy nincs???

Ez olyan kb., mint az oviban meg ált. iskolában, hogy létrejönnek klikkek és nem fogadnak be akárkit..mintha ők "valakik" lennének.

Én csak egyet nem értek: Miért akarsz Te ilyen társasághoz csatlakozni?

Engem ha agyonütnének sem akarnék ilyen emberek társaságában kikapcsolódni, mindegyik egy saját kis világban él. Meg tegyük fel..nem nézik h nincs Tk... utána azon fogsz aggódni hogy épp mit szólnak a kutyád ilyen, vagy olyan mozdulatához???

HÁT ŐSZIJNTÉN KI NEM SZ**JA LE AZ ILYEN EMBEREKET??

:DDDD

én csak sajnálni tudom őket:) nincs életük:)

2010. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
-J :D
2010. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
75%

Ne foglalkozz vele! Bár nekem is volt ilyesmi, csak azért mert keverék kutyám van. De attól még ugyanolyan jó kutya! Ahova mi járunk futtatóra, ott csak az én kutyám keverék... de itt a környéken kb csak a kutyák felének van törzskönyve! Legtöbb ilyen szaporított :((( van idegbeteg kutya is szépszámmal :(((

És most már legalább tudod hogy egyszeri almokból nem veszünk kutyust, bármilyen aranyosak is :)

2010. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem számít milyen fajta.. Az éppen felkapott, aktuális "divatkutya" körül nagyobb valószínűséggel fordulhatnak elő ilyen dolgok, szerintem! Ezért érdekelne a fajta.. Amúgy meg az ilyen emberek annyit is érnek.. SEMMIT! Aki a kutyájával villog az nem állatbarát, csak egy sznob majom.
2010. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
23:02 nem tudsz olvasni? VAN EGY KEVERÉKEM IS, AKIT UGYANÚGY SZERETEK! Csak most nem a keverék kontra fajtatiszta a téma, hanem tk-s kontra nem tk-s fajtatiszta!
2010. márc. 6. 11:37
 29/39 A kérdező kommentje:

Mindenkinek agyon szépen köszönöm a válaszokat. Hát igen, első körben, ha ilyennel találkozom, jól megmondom majd a magamét, másodsorban nem megyek oda többet. Elég szomorú, hogy ilyen sznobok vannak, szerintem minden kutya aranyos, legyen az bármilyen fajta, tk-vel vagy anélkül vagy keverék.

És az ilyen bunkókat félretéve, jó tanulság volt az is, hogy nem szabad egyszeri, szeretetből lehozott, de valójában szaporított alomból kutyát venni. Jól átvertek, de ez már mindegy, marad a tanulság belőle.

Köszi még egyszer mindenkinek. :)

2010. márc. 6. 11:45
 30/39 anonim ***** válasza:

Elárulod,hogy milyen fajta? :D (csak kíváncsiságból kérdezem)


Velem is ugyan ezt csinálják.Nekem borderem van.

2010. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!