Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet elajándékozni...

Mikortól lehet elajándékozni a kiskutyákat?

Figyelt kérdés

2015.júl.08.-án születt 5 vizsla kiskutya. Az anyjuk már szoptatás idejére van velük, meg este alváskor de azt se mindig. Ellentétbe azzal hogy máskor csak annyi időre hagyta magukra a kölyköket ha az anya kijött enni s inni. A kölykök már ugatnak játszanak egymással minden.

Mikortól ajándékozhatom oda más gazdiknak, s hogy jobb ha mind az ötöt egyszerre vagy külön-külön ajándékozom el az anyjától?



2015. júl. 27. 11:56
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Vagyis az összes kölyköt figyeled élete végéig? Ivartalanítási kötelezettséggel, szerződéssel adod oda őket? Akár mindet te neveled majd, ha úgy alakul? Kétlem...

És ahogy írták, két csoport van, tenyésztők és szaporítók. A tenyésztők jobbá akarják tenni az adott fajtát, a szaporítók nem. A tenyésztők tanultak, tudják mit csinálnak, mire számíthatnak, a szaporítókat ez nem érdekli. A tenyésztők felelősséget, garanciát vállalnak, a szaporítókat ez sem érdekli. Te szaporító vagy, akár tetszik, akár nem. És ez szégyen, hogy ilyenek kutyát tarthatnak, akik ennyi felelősséget nem hajlandóak vállalni, ennyire nem tudnak vigyázni a kutyájukra.

2015. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Az ötös válaszadó vagyok, az egyik, akinek nem ugrottál neki :) Van már a kicsiknek leendő gazdija, vagy még keresel?

2015. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

pfúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú te jó istenem kérlek válaszoolj mért vannak ilyen érthetelen nehézfelfogású primitiv tudatlan okoskodó csicsusz embereknek nem nevezhető lények (tisztelet a kivétel azok emberek természetesen)

akik nem tudják felfogni (pedig már ezerszer elmondtam de utoljára azért még elmondom a gyengébbek kedvéért mint az általános iskolában) hogy nem vagyok szaporító könyörgöööm. Értsétek már meg de most komolyan.... Sose volt még kiskutyánk...... áhh inkáb hagyjuk ugyse érti meg pár ember hogy mi a helyzet csak meg a saját hülye feje után... ezért tart itt magyarország ahol tart...... Igaz is az a mondás "Mig a magyarok előtt egy cél egy érdek nem ofg lebegni addig csak a nyomoruság jut" élő példűák vagyytok...

Olyan gyenge vag szellemileg hogy azon már csak kacagni tudok....

2015. aug. 31. 19:32
 44/52 A kérdező kommentje:

Drága ötös ;)

Köszönöm érdeklődésedet már mind az öt kiskutyának megvan a gazdija.... Hétvégén jönnek már értük illetve viszem őket az új megbizható gazdikhoz :) Hát azt hittem hogy könnyeben fogok gazdikat találni a kuytusokank de sikerült... Volt jelntkező amúgy a faluba de ilyen jött-ment szakadt "roma"

embereknek nem igértem oda oda akiknek kerités sincs a háza körül meg hasonlók.. Nem részletezném tovább mert még az OKOSOK még rámfognák láthatalanba hogy rasszista vagyok holott "roma" b.nőm van de utánna hiábamondanám más aki nem ismer az jobban tudja a dolgokat :) :) :)

Lett 4 kan meg 1 szuka nagyoon szépek ennivalóak, főleg mikor játszanak egymással meg az anyjukkal is tiszta édesek. Főleg mikor kényeskednek mikor egy magasabb helyre nem tudnak felmászni s hisztizneek :)

ha privátba irsz egy @-mail cimet akkor szivesen küldök át képeket a kiskutyákról ;)

Nagyon köszönöm az érdeklődesedet... Már most belekezdtem hogy megint vemhes legyek a keritést megcsináltam egy lyuk nincs rajta már most remélem nem tud átszökni a szomszéd kutyája. Szóltam a szomszéd fiúnak is hogy ügyeljen oda a kutyájára ő is meg csinálja meg a keritést mert ha legközelebb felcsinája akkor bejok lesznek.... Ivartalanitani azt 100% hogy nem fogom azért mert isten adta neki az élet gyönyöreit s cask az veheti el tőle senki más nem :)

2015. aug. 31. 19:46
 45/52 anonim ***** válasza:
70%

Drága nehézfejű, butuska, saját bevallásod szerint is paraszt -bocsánat, mezőgazdaságban dolgozó- barátom, nincs több csoport, csak tenyésztő és szaporító van! Te nem vagy tenyésztő -remélem ezt még te is megérted a csöpp eszeddel-, így kizárásos alapon szaporító lehetsz csak.

Hogy talán még a számodra is megfelelően primitív példát mondjak, olyan ez, mintha azt mondanád, hogy svájci állampolgár vagy. De ha nincs svájci állampolgárságod, akkor nem vagy svájci! Ha a kölykök nem tk-esek, nem hivatalos úton születtek, akkor csak egy mocskos, és meglehetősen ostoba szaporító vagy, hiába nem tetszik neked! Értem én, parasztként dolgozol, kár, hogy a "józan paraszti ész" itt nem él nálad. Sajnos inkább "ezért tart itt az ország"

Mellesleg szép, hogy ennyire nagyra vagy a fogalmazásoddal és ennyire próbálod becsmérelni mások értelmi képességét, de tudod butuskám, mindez hitelesebb lenne, ha legalább egyetlen, komolyan, csak egyetlen egy mondatot le tudnál írni kifogástalanul és helyesen! Ez csak szimpla jó tanács.

2015. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
62%
És még a 8 hetes kort sem vártad meg! Te aztán szégyentelenül felelőtlen és ostoba vagy! Már nem csak szaporító, de állatkínzó is! Persze az ilyen alja, tudatlan szaporítókból mást ki sem néz az ember, nemigaz? :)
2015. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Küldhetnél privátban képet, szívesen megnézném a kicsiket! :)

És értem én, hogy Isten adta neki a szerveit, de azért kérlek, gondold át az ivartalanítást! Megóvnád pl a gennyes méhgyulladástól, ami halálos is lehet, ha nem kerül időben orvoshoz!


Holnap töltik a kicsik a 8 hetes kort, és szombaton jönnek értük! Legalább számolj, mielőtt letolod a kérdezőt! A baj már megtörtént, felesleges nekiugrani a másiknak!

2015. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Drága barátom ;) Ha akarok tudok én írni helyesen is írni meg fogalmazni de olyanoknak minek akik nem tudnak megérteni egy dolgot hiába elmondja az ember minimum 5x..

Most komolyan???? Ez olyan hogy a néma gyereknek az anyja se halja a hangját... csúny példa de igaz..

Igen értem a példádat ha hiszed hanem most értettem meg mi a lényeg ezzel a szaportó-nemsazporitó-tenyésztő dologgal...

De tudod hogy van egy olyan dolog hogy kettős állampolgárság. Van aki a kettős állampolgárságot azért veszi fel hogy hasznot jövedelmet teremtsen, és hasznot huzzon belőle. S van akinek azért kell felvenni hogy az adott országban pl. szavazni tudjon valamelyik miniszterelnök jelöltre.

Én az utóbbi vagyok aki semmilyen hasznot nem akar húzni az állampolgárságból csak szavazni akarok nem pedig a zsebemet megtömni stb....

Remélem érted a lényegét te szerencsétlen de mivel a gyengébbek közzé tartozol azért leírom hogy nem akarom gyarapitani a korcs csöves keverék kóbór kutyák számát s semilyen hasznot nem akarok az ilyen dolgokból húzni mert ahogy leirtam nem ezzel foglalkozok/zunk.... mikor azt mondják hogy paraszt az nekem elismerés mert az ilyen városi panelpatkányoknak a parasztok nélkül nem lenne mit levenni a polockról a boltokban meg egyéb nmás helyen.

2015. aug. 31. 20:10
 49/52 A kérdező kommentje:

S ezért nem vagyok szaporító csak egy tudatlan akinek van egy kutyája s sose volt még vemhes... de egyes emberek letámadják hogy ilyen olyan nem részletezném szaporító.

De ahogy fogalmaztál okos barátom aki hasznot húz belőle..

Én nem huzok hasznot s ezért nem vagyok szaporitó..


Amúgy csiszolhatnád a matektudásod haver ha 8.ig se tudol elszámolni...

nyugi én már holnaptól megyek magyar tanárhoz.. ;) Na csákány :)

2015. aug. 31. 20:14
 50/52 A kérdező kommentje:

Küldök kedves ismeretlen baráton.. :) Hát legalább kiálsz melletem köszönöm... Látszik neked több van mint 8.általános

Google-be beritam ezt az ivartalanitás dolgot s úgy megrémültem tőle félek nagyon. :( de nehezen de hajlok felé

2015. aug. 31. 20:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!