Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a nagyobb testű kutyámnak, hogy ne tapossa meg a kisebb testűt?

Figyelt kérdés
Nem olyan vészes a helyzet, de a nagyobb testű olyan ormótlan... Amikor hívom a kicsit, akkor jön ő is, s hát rátapos, gondolom van benne szándékosság is. Ettől függetlenül nincs más probléma, hogy morgás, vagy ilyenek. Vagy pl, hogyha a nagy labdázik, s a kicsi útban van, akkor nem kerüli ki, bezzeg a nagy köveket simán kikerüli. Ez ellen mit lehet tenni?
2015. júl. 28. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szólj rá, állítsd le, jelezd neki, hogy vigyáznia kell a kicsire. Ha senki nem mondja neki érthetően, hogy tilos paraszkodnia, miért ne csinálná?
2015. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Ez dominanciakérdés lehet a kutyánál. A kicsit magánál alábbvalónak érzi a rangsorban, és/vagy van benne némi kutyaféltékenység. Határozottan meg kell neki tiltani. Nálunk a macskán rongyolt át minden alkalommal a kutya. Rászóltunk, hogy "nem!" illetve ha mégis kikerülte, akkor dicséretet kapott, meg simit. Ma már csak ritkán van, hogy nem figyel a macsekra. Szóval a jó viselkedést kell dicsérni, a rosszért határozottan szólni.
2015. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rá szoktam minden esetben szólni, csak nem látom eredményét. Mondom neki, hogy nem és el is tolom magamtól, hogy most nem vele foglalkozom. Labdázásnál is ezt a gyakorlatot csináljam? Ott picit komplikáltabb, hogyha előttem 2 méterre áll a kicsi, s úgy gyalogol át rajta. Féltékenység szerintem van benne, mindkettő részéről. Hogy felsőbb rendűnek érzi e magát... hmm, ez egy jó kérdés. Én úgy látom, hogy a kicsi dominánsabb, pl hogyha kapnak rágcsát akkor a nagy próbálna oda menni, de a kicsi egyértelműen mutatja, hogy ne tovább. Meg a nagy közeledne a kicsi felé sok esetben, pl. mellé feküdne vagy ilyesmi, csak még kajla is, s így a lábai néha nem a kívánt helyre kerülnek, hanem a picire vagy mellé, ez meg a picinek nem tetszik.

De akkor csinálom tovább, előbb utóbb, akkor megérti biztos, hogy mit nem szeretnék, hogyha csinálna.

2015. júl. 28. 12:02
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy nem hiszem még azért sem a dominanciát, mert szokták egymást nyalogatni. S nem csak úgy, hogy mindig az egyik a másikat, hanem felváltva. A szájuknál. Ez mit jelenthet?

Mert ugye elvileg az alárendelt nyalogatja a másik száját, de ők így felváltva, van hogy így egyszerre puszilkodnak.

2015. júl. 28. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!