Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier tartók!...

Staffordshire terrier tartók! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy staffordshire terriert, sokat olvastam róla, de kikérném a ti véleményeteket is. Tudnék vele sokat játszani, kert is lesz majd.

Viszont az a problémám, hogy a többi családtagom nagyon szépnek tartják őket, de félnek tőlük... Illetve van egy morgós keverék kiskutyám, félek hogy ebből baj lesz. Valami tanács, illetve tapasztalat velük szemben? (kant szeretnék) Mit kell tudnom? Bármit amit úgy gondoltok, hogy fontos, kérlek osszátok meg velem! :)



2015. júl. 30. 16:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos szukám van. Gondolom kölyökként vennéd magadhoz, így veletek fog felnőni és kétlem hogy félnének tőle a családtagok.


A meglévő kutyád milyen értelemben morgós? Domináns, neveletlen, agresszív? Ez nem mindegy.

Először neveld meg tökéletesen a meglévő kutyát, és utána jöhet a második szerintem.


Ha határozott jellem vagy, következetes és erős kezű, akkor nyugodt szívvel ajánlom a fajtát. Természetesen megbízható tenyészetből, vagy fajtamentéstől/menhelytől.

2015. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet! Na igen... 14 éves leszek. És a másik kutyám neveletlenségből morgós. Igen, picinek szeretném. Az enyém, a morgós már 5 éves. Nem tudom, hogy kéne Őt megnevelni. Azt hittem, hogy a falkavezérségből adódóan érti félre a helyzetet, már 2 hónapja próbálom nevelni, hogy ne morogjon, leküldöm az ágyról, kizárjuk Őt a "falkából" 1-2 napra, nem hagyom lent a kajáját, nem akkor játszom vele amikor ő akar, de semmi. Olyan lett, mint egy összetöpörödött vénasszony. Ezért is egy Staffi feldobná Őt.:D Csak félek, mert ha összevitatkoznak, biztos hogy nem a morgós vénasszony győzne...
2015. júl. 30. 16:18
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor javaslom mindneképp látogass el egy kutyaiskolába.


Ha így állsz hozzá hogy nem tudod mit tégy ha összeverekednek akkor az már régen rossz. Egy Amstaff nagyon veszélyes tud lenni ha nem megfelelően van nevelve. Ha egy kicsi keverék gondot okoz, akkor a staff is fog rengeteget.


Ezért is lenne jobb először a meglévővel haladni. Mint írtad egyedül nem megy, ezért nagyon hasznos lehet a suli és vagy házhoz járó kiképző.



Első voltam.

2015. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A staffordoddal úgy is kell majd kutyasuliba járnod, érdemes lenne a mostani kutyáddal is elkezdened a sulit, hogy még most meg tanulj minél több mindent a kutyákról és nevelésükről. Így legalább jóval kevesebb hibát fogsz elkövetni a staffal. Én is azt mondom, hogy ha a jelenlegi kutyád már jól nevelt, már tudja az alapokat, póráz nélkül tudod sétáltatni, más kutyákat legalább eltűri, stb, akkor vállalj be egy staffot. A staffordok nem kis plüsskutyák, hozzájuk kemény kéz és nagy tapasztalat kell!


Igazából nem is értem, hogy miért akar minden kezdő kutyás egyből pitet, staffot és társait, miért divatból tartanak kutyát, mikor jellemzően a fajta maga nem érdekli őket, kutyasuliba nem vinnék, nevelni és szocializálni nem tudják, dolgozni eszükbe se jut velük. És persze olcsón akarnak szaporítótól, valójában keverék kutyát.

2015. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem írtam le mindent. Apukáméknak volt 2 staffordshire terrier, akkor szerettem bele ebbe a fajtába. Haláláig nevelték, gondozták, én is velük éltem akkor, és nem tudom, nagyon megszerettem. Most is tartanak egyet lassan 2 éve, és mit ne mondjak, nem divatból tartanám, hanem maga a fajta. Szép kiállás, nagyon okos, és ő egy kihívás. A kiskutyám pedig... Még kicsi voltam, amikor kaptam. Elrontottuk, de próbálom korrigálni... A kutyasulit megfogadom, majd elmegyünk. Nekem nem kell százezrekért tenyésztőtől, apukáméknak is 30.000 ft volt, és egy olyan intelligens, jól szocializált, kedves, bújós ölebet varázsoltak a "zord" külsővel rendelkező kutyából, hogy ez több mint divat. Köszi! Ment mindenkinek a zöld pacsi, várok több tapasztalatot is! :)
2015. júl. 30. 16:38
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítótól venni undorító dolog, ne tedd! 30ért szaporító ad kutyát. Nézd meg google-ban mi a külömbség szaporító és tenyésztő között..


Futira jár egy gazdi a kutyájával, amstaffnak vette aztán mire megnőtt bullterrier feje van.. És ez csak egy példa.

2015. júl. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Értem... Olyan nagy különbség nem lehet, kiskorban látszik, hogy Staffi, vagy nem Staffi... Van aki a mopszot pit-nek árulja..:D Jellembeli problémáktól félek inkább, nem attól, hogy amikor megveszem Staff, és mire nagy lesz Bull. :) De utánanézek, köszönöm! Zöld pacsi!
2015. júl. 30. 16:51
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a tk nélküli kutya szimpla keverék? Pont olyan keveréked lesz a 30.000 ft-os szaporított "staffordshire", mint az összes menhelyen élő kutya! De ha a kutyán akarsz pénzt spórolni, akkor miért nem inkább fajtamentéstől, menhelyről hozol ki egyet? Miért inkább annak a fajta romlását támogatod, amit az állításod szerint annyira szeretsz? Miért pénzeled azt, hogy még több staff keverék jusson menhelyre, utcára gyepire? Hogy még több ataxiás, diszpláziás staff kölyök szülessen? Vagy ezek neked nem számítanak, csak az, hogy olcsón lehessen ilyen kutyád?
2015. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem. Teljes mértékben igazat adok neked. Nem fogadhatok örökbe Staffit, mert így is félnének tőle az itthon élők, nem hogy úgy... Kölyköt szeretnék, mivel itt van a másik kutyám, egyébként mindegy lenne, hogy elmúlt e fél éves, avagy sem.
2015. júl. 30. 17:04
 10/22 mogyoroka ***** válasza:
44%
Szia! Nekem van egy 6 honapos stafi kan kutyusom (: ez a kutya fajta 1 gazdás! A másik kutyussal meg nem lessz baj mivel ő az idősebb meg kell hogy adja az idosebbnek a "tiszteletet" az uj kutyus a stafi.szerintem nagyon jo valasztas a sztafi,jo sporttars es orzo vedo kutya es csaladtagnak is jo (: en csak mindenkinek ajanlani tudom oket bár minden neveles kerdese (: sok sikert az uj kutyushoz en batran ajanlom ezt a kutya fajtat (:
2015. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!