Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb menhelyi kutyát venni...

Jobb menhelyi kutyát venni mint tenyésztőtől? Sokan azt mondják hogy a menhelyi kutyák 'jobbak'. Mit gondoltok a csehszlovák farkaskutyáról?

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 18:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
51%
Menhelyről szép dolog kutyát szerezni. Gyakran ott találod meg az "igazit".Egyépként a csehszlovák farkaskutya nagyon szép de nem tudom menhelyen előfordul-e egyáltalán.
2015. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Régebben nekem is keverék kutyám volt és jobb volt mint ha fajtatiszta lenne, de a csehi annyira szép meg a személyisége is tetszik és nem tudom h inkább keveréket vegyek vagy egy csehit.
2015. aug. 21. 18:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jobbak. Sokan élnek tenyésztőtől vett kutyáikkal boldogan. Sokan élnek menhelyről kihozott kutyájukkal boldogan.

A cseh farkas pedig lehet, hogy tetszik neked, de nem egyszerű fajta. A küllemén kívül van egy nagyon is erős jelleme, ami nem való akárkinek.

2015. aug. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, ugyan olyan teljes értékű kutya mind a kettő. Menhelyről valóban szép és nagylelkű dolog örökbefogadni egy árva kutyust, ebben van igazság, mert ezzel két életen is segítesz (akit örökbefogadtál és aki ennek a kutyának a helyére tud kerülni az utcáról).
2015. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem mindegy, hogy tenyésztő, vagy szaporító.
2015. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szaporítótol semmi képp nem vennék mert elítélem őket.
2015. aug. 21. 18:52
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Cseh farkast felejtsd el. Nagyon-nagyon-nagyon tapasztalt embernek kell ahhoz lenni, hogy megpróbálkozz vele. És gyakorlatilag otthonról kell dolgozz.
2015. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2015. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

"Természetesen a farkas felmenők miatt ezt a fajtát nehezebb szocializálni, ezért fontos, hogy kora kölyökkortól kezdve hozzá legyen szoktatva az emberekhez, más kutyákhoz és állatokhoz, valamint az embert körülvevő urbanizált környezethez. Egygazdás kutya, az idegenekkel szemben visszafogott, tartózkodó, de a gyermekektől mindent eltűr. A kanoknál különösen oda kell figyelni a más kutyákkal való szocializációra. Nem való első kutyának, csak tapasztalt ebtartóknak.

Nagyon ritkán ugat, inkább vonyít, mint az északi szánhúzó kutyák".

[link]

2015. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tetszik, de ennyi, én nem tartanék.


A menhelyi kutyákat meg sokan elvből választják a fajtatiszta mellett.

Nekem is vannak kedvenc fajtáim. De amíg annyi kutya rohad a menhelyeken és sintértelepeken, addig én nem fogok magamnak tenyésztőtől horror áron kutyát venni.


Nekem az a fontos, hogy kutya legyen és meglegyen az összhang.

2015. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!