Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával futni? De hogyan...

Kutyával futni? De hogyan szoktassam rá?

Figyelt kérdés
Szóval van egy lassan 7 hónapos német juhász kutyám, és elszerettem volna vele kezdeni futni, viszont amint kilépünk kapun össze vissza megy, és nem marad meg mellettem. Próbáltuk már udvaron csak sétálva hogy mellettem maradjon de úgyse megy. :( Valamint, amint megugat minket egy kutya megbolondul. Hogy lehetne rászoktatni hogy mellettem fusson? (Egyébként nagyon mozgás igényes kutyus, udvaron mindig futkározik, játszik, ezért gondoltam hogy neki is jó lenne.)

2015. szept. 5. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezd a láb mellet séta tanításával. Utána növeld a lépésszámot. Ha a sétát érti, a többi már magától megy
2015. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola (ami a német juhásznál erősen javasolt amúgy is) > láb mellett követés.

Célzottan futni még amúgy se fuss vele, még ehhez fiatal. Majd másfél éves kor után kb. Addig is sulizzatok.

2015. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Klikkerrel :)


Tegyetek meg pár lépést, klikk, falat.

Ha már jól megy, sétáljatok a kert feléig, utána végig a kerítés mentén, végül egész köröket is megtehettek :D

Kutyára nem nagyon tudok mondani megoldást...

Szerintem is vidd kutyasuliba, nagyon jót tesz mindkettőtöknek! :D


Én a kutyámmal (roti-németjuhász) biciklizni jártam egy olyan úton, ahol nagyon ritkán járnak mások (nem rendes út, csak egy olyan ösvényféle egy gyümölcsösben)

Láttam lentebb embereket, ezért pórázt tettem rá, úgy mentünk. Út közben hirtelen megérzett valami szagot, és lecövekelt hogy megszagolja. Én pedig elrepültem. Szegénynek rántottam is egyet a nyakán (semmi baja sem lett, nem fájt neki annyira, hál'Istennek)

Onnantól kezdve úgy futott mellettem, mint a kisangyal :) Ha pedig póráz nélkül megyünk, mindig mögöttem fut, így könnyebben tudok kanyarodni.

2015. szept. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!