Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collieról tapasztalatok...

Border collieról tapasztalatok? Ki, hogyan látja őket?

Figyelt kérdés

12 éves lányomnak akarunk a párommal egy ilyen kutyát, mert naphosszat böngészi utánuk a netet, nekem is folyton akadályugró versenyeket agiliti azt hiszem, meg kutya táncos videókat mutat, ahol ilyen kutyák vannak, és mindig mondja, hogy milyen jó is lenne ilyen kutya, akivel foglalkozhatna egész napokat. Tudni kell, hogy féléve múlt ki a 6 éves máltai-labrador keverékünk (tudom érdekes párosítás), akit még akkor csak úgy hoztunk mint házikedvencet, és amikor a kutya olyan 3-4 éves volt a lányom meg kilenc el akart vele menni kutyaiskolába. Hirtelenjébe mintha megfordult vele a világ, csak is a kutyának élt, foglalkozott vele, még azt az agiliti-t, vagy hogy hívják is kipróbálta vele. A kutya halálá nagyon megviselte őt, és azóta is egyre inkább látom rajta, hogy mennyire hiányzik neki egy kutyus mint társ, és hát azért akarok nekik kutyát, és mivel folyton azokat a border colliekat nézi, azt gondoltam egy ilyennek nagyon örülne.

Tapasztalaitokat megoszthatnátok velem:)


2010. márc. 12. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy milyen jó egyeseknek :))

Akkor hajrá, előjegyeztetni egy border bébire :)

2010. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én csak a Future Hope kennelt ajánlom, Én is Tőlük szeretnél jövőre kölyköt! Küllemileg gyönyörüek, mindenhol megállják a helyüket, ha munka van odatesznek ha pedig nyugi van simán lehet őket dögönyözni. Nem betegesek és nem tudok rájuk rosszat mondani.


[link]

2010. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 12 és egy Border collie keverékem van, aki most 1,5 éves és annak ellenére, hogy keverék mindenki aki először látta(kinézetre és feladatmegoldás közben) azt mondták, hogy igazi border. Róla csak jót tudok mondani. Csak ha fajtatisztát szeretnétek, akkor csakis jó tenyésztőtől, mert különben kezelhetetlen, idegbeteg és agresszív lesz.
2010. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hogy látom őket? Feketén-fehéren XD
2010. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
A Border Collie a világon a legkönnyebben tanítható kutyafajta.Hülyeség ,hogy csak tenyésztőtöl érdemes kutyát venni!!!!!A tenyésztőtöl dupla árban veszed meg aki lehet szar (bocs a kifejezésért)tápot ad nekik!!Ők ezt csak pénzért csinálják megakarnak gazdagodni,de az igazi állat szeretet a mondat hogy "a kutya az ember legjobb barátja"ez legbelülröl jön.Akár menhelyen akár ismerősnél találsz Border collit a leges legjobb választás lesz!!Versenyekben verhetetlen!!
2010. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző hozzászólonak csak annyit, hogy idióta....Aki nem tudja mit csinál egy tenyésztő és miért ez a neve az ne okoskodjon itt. Le merem fogadni, hogy aligha érted Te ki és hogy lehet tenyésztő. Igaz sok olyan tenyésztő van aki valójában nem azt teszi amiért igy lehetne hivni de a legtöbbjük igenis megbecsülendő. Csakis törzskönyvvel vegyél bordert ezt tudom ajánlani! Sok betegségtől megóvod igy a kutyát hiszen ha NORMÁLIS helyről hozod akkor igenis megvannak a kellő szürései a kutyának és igy a kölyköknek sem lesznek maradandó gondjai.
2010. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Az idiótára válaszolva tenyésztőtöl vettem a kutyámat örömében bepisil még most is (2 éves)az állatorvos azt mondja és a kutyakiképzőnk verve volt a kutya!!elhiszem hogy vannak jó tenyésztők persze hogy vannak nem is azt mondtam hogy nincsenek de ha én még egyzer tenyésztőtöl vennék kutyát utána járnék az biztos!!
2010. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

(az előzőnek)

Hát figyelj te most éppen a szaporítókról és nem a tenyésztőkről beszélsz!!! Én eddig ahány border kennelt megismertem, szinte mindegyik lelkiismeretes tenyésztő és nem csak elletik folyamatosan a kutyáikat, hanem megkeresik nekik a legmegfelelőbb párt, hogy a leendő kölyköknek kiemeljék a legjobb tulajdonságaikat! Megnézheted például a WENDIGO'S WIND kennel almokat! A kutya 2 évig nem ellett, most lesznek kölykei mert a tenyésztő megtalálta a legmegfelelőbb párt a kutyájának. Vagy a Lucky for you kennel, nekik is gyönyörű kutyáik vannak és egyre több kiállítási eredményük van, ugyanis a tenyésztő a feladata a fajta nemesítése, magyarul, hogy a jó tulajdonságokat kiemelje, a rossz tulajdonságokat pedig elnyomja a születendő kölykökben! Természetesen vannak olyanok is akiket csak a pénz érdekli, de azok nem tenyésztők hanem SZAPORÍTÓk!

Elnézést ha valakit evvel megbántottam, de én csak az igasságot szerettem volna elmondani!

2010. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Elnézést! A 18:35-nek üzentem az előzőeket.
2010. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mért? Alapból nem az a normális, hogy utánanézel egy tenyésztőnek mielőtt kutyát veszel? Ez érdekes...
2010. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!