Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház fűtésére mit ajánlaná...

Kutyaház fűtésére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Üdv.!

Szóval van egy 100x60-as kutyaházam. Minden fala szigetelt, szóval a hő megtartása nem jelenthet gondot. Amikor építettem arra gondoltam, hogy majd a padlót fogom fűteni infra filmmel (ugye ez elég gyakran használt dolog), de kicsit jobban utánaolvastam, és azt írják, hogy az alulról jövő hő, majd mikor kimegy, a hirtelen hideg nem tesz jót a kutya izületeinek, így ezt nem ajánják, inkább a levegőt kell fűteni kb 10°C-ig. Így fűtés nélkül fejeztem be a házat, de nem bizonyul teljesen jónak mert a kutyánk még így is fázik benne (mikor egyedül van bent). A kérdésem az lenne, hogy nem tudtok e valami mini hősugárzót, vagy valami itthon összerakható fűtést amivel meg lehet oldani? (Sokat kerestem, sajna nem jártam sikerrel, szóval aki tud linkeljen légyszives)

Köszi!



2015. nov. 1. 07:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, nem fűti be. Nem is úgyszámoltam, hogy csak a tecskó lesz benne. A másik kutyánk viszont kevesebbet van benne mint gondoltam (lehet ha hidegebb lesz ez majd változik, passz). Ha többet lenen benne, nem lenne ilyen gondom. Ezért találtam ki a fűtést, mert egy próbát megér. Van a tacskónak kisebb háza, de az nem vízálló, így csak a teraszon lehet, abba meg csak akkor megy bele ha oda hátrazárom,amit nyílván nem akarok.
2015. nov. 1. 21:04
 12/18 anonim ***** válasza:
És a szobatisztaságra szoktatás amúgy meg se fordult a fejedben? :/ Csóri kutya októbertől áprilisig vegetáljon bent a kutyaházban, vagy mit tervezel?
2015. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

De, csak az a baj, hogy nem csak a szobatisztasággal van gond. Hanem a szőrrel, és az allergiával stb. Nem lakhat állat a házban sajnos.

Nyílván foglalkozok vele,viszem sétálni labda, stb. Meg veszek neki vízállóbélelt ruhát, is majd sétákhoz stb. De ha meg belegondolok, akkor ha be tudnám hozni, akkor a lakásba ülne egész nap, úgyis csak este tudok vele foglalkozni, bárhol lakik.

2015. nov. 1. 21:23
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát, ott azért nem fázna, komfortosabb úgy aludni :) Meg az is program ám a kutyának, ha figyelhet téged. Valami elzárt előszoba, vagy szobakennel segíthetne, nem feltétlenül kell rögtön a kanapéra engedni, de így hagyni fázni meg unatkozni biztos nem a legjobb.
2015. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
A tacskó nem való udvari ridegtartásra, ez tény. De engedtessék meg nekem, hogy elmondjam: ha a kutya remeg, az nem azt jelenti, hogy jajj, szegénykém mennyire fázik. Azt jelenti, hogy nem akar fázni, ezért hőt termel.
2015. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, amikor én remegek, akkor már rohadtul fázom. Ez ilyen általános emlős-dolog, szóval szerintem a kutyánál is hasonlóképpen működhet. A szemük legalábbis ezt szokta mondani, sosem csillogó tekintettel remegnek, hanem elég szánalmas arccal szoktak kifele nézni a fejükből.
2015. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

én ilyet terveztem, gondold át:

[link]

két plexilap közé teszem be, ez megy majd a falra vagy a padlóra. 220V, ezért nagyon el kell dugni a kábelt!

2015. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól néz ki. Nem is túl erős, de azért sztem melegen tartja. Köszi az ötletet, majd megnézem, hogyan lehetne beleszerelni :D
2015. nov. 3. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!