Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikre tanítottad kutyádat (ha...

Mikre tanítottad kutyádat (ha nincs közeledbe sajnos kutyaiskola)?

Figyelt kérdés

jomagam az alábbiakra tanitottam(vagy folyamatba van)


-ül

-fekszik

-marad

-nem huz (vissza)

-lefektetem 3 ször körbejárom anélkül hogy felkelne

-pacsi (jobb-bal láb)

-marad--10-15 méterre elfutok majd lábhoz paracs

.ételnél (ételt kitezsem addig nem ehet mig engedélyt nem adok.



még mikre tanithato?

Másfél éves Labrador


2015. nov. 13. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnél is a szokásos ül, fekszik, pacsi, gyere, marad, pórázon séta láb mellett. Meg frizbiztünk. Én dobtam, ő elkapta és visszahozta. Ugyan ezt bottal. Ami nem átlagos, az talán eldugott tárgyak megtalálása volt.
2015. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
frizbisek kiprobálom bár ö nme bordie ö nem ugrik:)inkább szsal d na de azt se sokat :)
2015. nov. 13. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 kutyám van.Még fogom őket tanítani,de eddig ezeket tudják:

Az idősebb-ül,fekszik,marad-gyere(ezen még enyhén szólva finomítani kell),pacsit,hopp(átugorja a 2 vödörből és egy seprűből álló akadályt)

fiatalabb-ül,fekszik,hopp(ezt úgyis megcsinálja ha a kezemmel tartom a seprűt) és hangot(parancsra ugat)


Sajnos úgy látszik a hangot túl jól megtanulta,mert előveszem a kaját és már ugat :D


Egyik se járt kutyasuliba,mert nem fér bele a napirendbe.Amíg csak a nagyobb volt meg be akartuk íratni kutya iskolába,de azt mondták hogy a fajtája miatt nem lehet behívni,ezért ne hozzuk.Pedig én azt hittem,hogy ezt ott tanítanák meg....Na mindegy

2015. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezeket tanítottam nagyjából a kutyusaimnak.
2015. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Legnagyobb sikerünknek könyvelem el, hogy most már nem megy neki más kutyáknak, ezen rengeteget dolgoztunk. Ha mégis rondán méreget valakit elég rászólnom.


Amiket tud:

-ül

-fekszik

-lábhoz

-gyere

-hagyd (ez rohadt fontos és hasznos parancs, hagyja a kaját, másik kutyát, kötélhúzás közben a kötelet, stb.)

-ugass

-csend (tehát ilyenkor kussoljon)

-kérem

-pacsi

-keresd (pl. ha elhagyja útközben a játékát, akkor megkerestetem vele)

-marad

-mehetsz

-tied (elveheti a botot, kaját, stb)



A keresd, tied és a hagyd kivételével minden megy neki kézjellel+szóval, vagy csak szóval ill. csak kézjellel.

Távolról ültetést és fektetést is tudja.


Laza pórázos séta, lábnál követés pórázon vagy anélkül.

Kajáját csak akkor kezdheti el enni, ha megy a "tied" vezényszó, simán elmehetek addig tenni-venni, nem nyúl hozzá.


És bár ez nem látványos, de örülök neki: kerítésen keresztül már kacsákkal, tyúkokkal és szarvasokkal is semleges :D A nyúlon, macskán és a mókuson még dolgozunk.



2,5 éves erőszakos, totál önfejű vadászós terrier keverék. 1,5 éve van velem.

2015. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiképző segítsége nélkül dolgoztam a kutyámmal 3 évig, engedelmes feladatokra megtanítottam, lábnál követésre, menet közben pózos feladatokra, szabályos behívásra, hosszú helyben maradásra, apportra, előre küldésre, és a speciális obedience feladatokra, még kutyasuli és segítség nélkül kezdtük el az obed. versenyzést is. Emellett trükkökre, kis nyomkövetésre is tanítottam egyedül.

Gyakorlatilag mindenre tanítható a kutyád, és egy bizonyos szintig kutyaiskola sem kell feltétlenül, bár úgy persze jóval könnyebb minden.

2015. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
A labi nagyon okos fajta,könnyen tanithato,szinte bármire. Pl köss kötelet a kilincsre,hogy nyissa ki az ajtót, v nem tudom. Vagy fontos hogy más kutyával ne veszekedjen, tanulja meg milyen a szocializáció.
2015. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, ki volt az a gyökér aki lepontozott? :D

Vagy csak irigy volt valaki..? :)

2015. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nemm pontoztam senkit köszönöm a válaszokat
2015. nov. 14. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!