Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szereti a kutyusom...

Miért nem szereti a kutyusom ha a fejét somogatom? Ez normális reakció vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindíg ha simogatni akarom a fejét akkor lehúzza meg elhúzza.
2016. jan. 11. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Nevezhető normálisnak, igen. A fejre tett kéz felsőbbrendűséget közvetít. Az, hogy a kutyád ezt nem engedi, jelentheti azt is, hogy nem engedi alád rendelni magát. Egyfajta csendes hierarchia harc a "falkában".

De akkor is így reagál a kutya a felé közeledő kézre, ha korábban bántották, megütötték.

2016. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A túlsimogatott, elcseszett nevelésű kutyák szokták ezt csinálni. A testén lehet, ott puncsolhatsz, de a fejét azért mégsem. Nincs értéke számára a siminek, hiszen a létezésért kapja folyamatosan, miért örülne neki? És miért hagyná, hogy azt csinálj vele, amit akarsz, ha egyszer ő az úr a házban? :)


Illetve ha amúgy nem volt ilyen, csak mostanában kezdte el, akkor lehet, hogy fáj valamije, fül, vagy akármi, akkor érdemes dokinak megmutatni.

2016. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, mindíg ilyen volt, a fejét nem nagyon szereti ha simogatják, néha engedi, sőt még élvezi is, de amikor jutifalat helyet simizni akarom a fejét, akkor nem hagyja, de nem csak akkor. Amúgy kicsit el van kényeztetve, de hát még kölyök és az első kutyám, tudom nem szabad, de akkoris....rajta vagyok hogy leszokjak a banusgatásról, mondjuk anyum többet babuzsgatja.
2016. jan. 11. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, hát feladatozás közben ne is akard simogatni a fejét. Ha egyszer jutalmazni akarod vele, de ő nem élvezi, sőt, zavarja, akkor ne csináld, ennyi.
2016. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De akkor örök életében csak jutifalatért fog bármit is megcsinálni, anélkül nem?!
2016. jan. 11. 20:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy csak addíg amíg kölyök?
2016. jan. 11. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem látom, mi köze lenne a kettőnek egymáshoz. Azért fogja megcsinálni, mert megtanítod rá, hogy meg kell csinálni, annak meg semmi köze a feje simogatásához.

Amúgy meg ha dicsérni akarod tanítás közben, akkor ne a fejét simogasd. Kicsit lapogasd meg az oldalát, dögönyözd meg, büszkén, hogy igen, ez az én kutyám. Mellesleg a feje simogatásával eltakarsz előle mindent, amire amúgy koncentrál: a jutitartót, labdát, saját magadat, azért sem szokták szeretni. Szóval ne erőltesd, ettől nem lesz se jobban, se rosszabbul képzett kutya, csak figyelembe veszed az igényeit. Néha azt is kell, pláne dicséretnél. Te mégse döntheted el, hogy ő minek örüljön, illetve vannak rá módszerek, de az már inkább erőszak, mint kutyakiképzés :D

2016. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem ezt a részét hogy tanulás közben miért nem szereti. De máskor, valamikor ő jön oda és nyomja a fejét hozzám meg a kezembe, de amikor én megyek oda hozzá és simogatnám meg a fejét sokszor elhúzza.
2016. jan. 11. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát eleve nem megyünk oda a kutyához megsimogatni, mert az puncsolás. Hívd oda magadhoz, és majd meglátod, mennyire lelkesen megy, mennyire vevő éppen rád. A szeretetet nem lehet ráerőszakolni senkire, egy kölyökkutyára sem.
2016. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem!!! Kösz szépen :)
2016. jan. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!