Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért reagált így a kutyám?...

Miért reagált így a kutyám? Normális ez a reakció?

Figyelt kérdés

A párommal már az első perctől 'egymásra találtak'. Nagyon megszerette a kutyám, szerintem jobban szereti őt, mint engem. Sokszor vigyázott rá a barátnőm, mert megesik, hogy munka és egyéb okok miatt utaznom kell. Miután haza hoztam a páromtól pár nap, vagy egy hét után, mindig sírt utána, látszott, hogy hiányzik neki. Szinte rám sem szokott hederíteni, mikor érte megyek. Rám néz, aztán teszi a dolgát tovább. Mindig kell neki 2-3 nap, mire 'visszaszokik' hozzám. Legutóbb egy 5 nap után mentem érte, a barátnőmet megcsókoltam és rám ugatott, pedig ilyet nem szokott csinálni.


Pár napja összebalhéztunk a párommal, kicsit feljebb emeltem a hangom, mire a kutya szintén rám ugatott, pedig volt már korábban, nem is egyszer, hogy hangoskodtunk (igaz, nem veszekedtünk), akkor nem ugatott. A vita után a kutyám az ajtó előtt fekszik, hatalmas, szomorú szemekkel és nyüszít. Alig akar enni és az ágyába sem nagyon megy.


4,5 éves kan labrador keverékről van szó, ha számít. Mennyire normális a kutya részéről?



2015. jan. 28. 21:48
 1/8 vatafak ***** válasza:
49%
az aranypofa gyönyörűen átszokott arra akit jobban elfogadott gazdijának
2015. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
12%
Nem vagyok hozzáértő, de szerintem nem elég sűrűn lát téged, ezért idegen vagy neki. Meg amúgy az is lehet a baj, hogy nem fajtiszta a kutya. Volt bezárva? A miénk állandóan vonyított mikor bezártuk.
2015. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 ne úgy képzeld el, hogy többször vagyok úton, mint otthon. Egyáltalán nem. Maximum havonta egy hét, de van, hogy 3-5nap. Van, hogy csak 2 havonta 1 hetet vagyok távol. Nálam és a páromnál is bent van, lakásban.
2015. jan. 28. 22:01
 4/8 vatafak ***** válasza:
60%

MINDEN kutya fajtiszta mert a kutya a faj maga, a FAJTATISZTA blökik pedig egyre belterjesebbek (nekem is ilyenek voltak/vannak)ugyhogy a keverékek sokszor sokkal normálisabbak.

ja és a veszekedést egyetlen jóérzésű kuty sem szereti és pontosan tudják mikor 'komoly' a balhé

2015. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem észre, egy állat szeretetét nem lehet kikövetelni.Megérzik, ki szereti őket úgy lélekből. Az más, hogy kitől kapnak enni, ki gondozza őket, s más, kihez vonzódnak érdek nélkül. Én a macskákkal vagyok így. Eltűrnek engem is, de a párom felé kimutatják a szeretetüket.

Egy 4 éves kutya már sok mindent megért abból, ami körülötte zajlik.Most 2 gazda között kell állást foglalnia.S az "új" gazdi jobban kedvére való.

2015. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Ne lelkizz a kutyával!

Milyen jogon ugatott rád? Te vagy az egyik gazdája. Hát rá kell szólni, ha rád mer ugatni. És ne gazsulálj neki, amikor veled van, és úgy látod, "szenved". Milyen közös programjaitok vannak?

2015. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A kutyi 2gazdi között kell választania és az ujjabb jobbnak tűnik..Vegyük úgy mintha te lennél a konzerv a párod meg a csirkecomb és valószínűleg hamarabb 'észreveszi' a combot. Abban meg igazuk van, hogy rá kelk szólni a kutyusra ha rád mer ugatni mert lehet azt hiszi hogy ő a falkavezér...Menyetek el rendszeresen futni/sétálni ki a szabadba egyszerűen játszani.
2015. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy mennyi időt vagy a kutyáddal, hanem az, hanem az együtt töltött idő minősége! A barátnőd valószínűleg máshogy foglalkozik vele, valamiért jobban ragaszkodik hozzá, mint hozzád, de ezt csak ti tudjátok, hogy ki hogyan foglalkozik vele...
2015. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!