Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik golden retriever...

Az egyik golden retriever tenyésztőt kinéztük magunknak és elég szimpatikus. Szerintetek jó kennel?

Figyelt kérdés

A kölyök 240.000 Ft chippel, oltva, féregtelenítve ajándék bolhaírtó cseppel vagy mivel, kis eledellel különböző szűrésekkel, és egy papír a fajtával kapcsolatos tanácsokkal. A másik kérdésem jó e nekem ez a fajta:

Reggel etetés aztán suliba vagyok, ha hazaértem egy gyors ebéd (nem a kutya eszik) aztán séta. Ha hazaértünk játékos tanulás, etetés alvás. Amég kicsi addig otthon lennék vele mert nyári szünet van. A honlap reedygold.hu. Illik hozzám a fajta és jó a tenyésztő? Az árát kicsit sokallom de érte mindent, amúgy első kutyus a teraszon aludna de a kert az övé egész nap.



2016. jan. 14. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztő a honlap alapján jónak tűnik.

Javaslatom: kinti-benti kutya legyen, aludhasson bent, pláne amíg kicsi.

Úgy gondold át, hogy egy kutya 10-15 évre szól!

Kutyasulizni sem ártana vele, sokan elfelejtik ugyan, de azért a goldenek munkakutyák (vadászkutya).

Első kutyának egyébként jó választás a fajta.

2016. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kis kölyköt hidegben kint tartanátok a teraszon?

Más: ezek vízikutyák, séta közben biztosan megtalálja a Dunát vagy patakot. Aztán rád rázza a vizet a szőréről. Játékos, barátságos, gyerekszerető, nem szereti, ha kizárják a családból. Nagyon ragaszkodó. A mienk félvér, mégis ilyen. [link]

2016. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az oldalt már ezerszer elolvastan ahogy az összes többi normális golden retrieveres és kutyás oldalt. Tudom hány évre szól. Kéthetente fürdés a közeli tóban, ha pedig rámrázza a vizet majd jót nevetek és átöltözöm. A kértünk tele van fával nyáron hűvös, télen szigetel. A terasz téglafalas és ott lenne kinti kosara, ha fázna vagy beengednénk vagy vennénk neki kutyaházat.
2016. jan. 14. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen a fázás a gond, hanem az, hogy mennyire igényli az ember közelségét...
2016. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha normális a tenyésztő, oda se adja csak kinti tartásra. A golden embercentrikus kutya, nem lesz boldog, ha egész nap el van zárva a családjától.
2016. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat törődnék vele, de az ovi suli nem lehetséges nincs a közelben, de anyu barátnője állatorvos és a tanácsai aranyat érnek. Egész nap vele lennék háromtól legalább sötétedésig, télen tovább. Jobban jár ha nem jön be a házba, de aludni az előszobába babaráccsal bejöhetne.
2016. jan. 14. 21:58
 7/11 kutyamutyi ***** válasza:
50%

Szerintem megoldható, de ha reggel kicsit előbb felkelsz és lefárasztod, hogy egész nap pihenjen és a délutáni sétára újra felfrissüljön talán jobban jársz és több társasága is van a kutyádnak.

Én ismerek kint és előszobában lakó (nem ágyban alvó) goldent. Nagyon édes kutya, egyáltalán nem tört meg a kintlakástól, nem is szabad neki megfelelő társaságnyújtás mellett.

Röviden: Szerintem reggel is jó lenne foglalkozni vele:) Sok sikert a kutyádhoz!

2016. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egész nap vele lennék háromtól legalább sötétedésig, télen tovább"

Hát ez romantikus elképzelés, de remélem, te sem gondolod komolyan. Vagy mit tervezel, mit fogsz vele csinálni minden nap ennyi ideig, pláne télen meg szar időben? Mondjuk 2-3 óra, amíg sétáltok, játszotok, és aztán? Kiviszed a leckét a -10-be, és fagyoskodsz vele estig? És mi lesz a családdal? Merthogy az embernek meg arra van szüksége, ugye, ők meg nem fognak miattad kiköltözni a kertbe a kutyához. Rohadtul sokkal egyszerűbb beengedni a kutyát :)

Anyud barátnőjét meg nem akarom megsérteni, de az állatorvos az állatok gyógyításához ért, nem a nevelésükhöz. Ez nem ciki, nem ezért tartjuk őket, nem ezt tanulták, nem kötelező, hogy érdekelje őket a téma, szóval nem beszólás akar lenni, csak jó lenne, ha végre a helyükre kerülnének ezek a dolgok.

2016. jan. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből lenne a kutyus?
2016. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van egy keverék kutyusa és a város legneveltebb ebe. Nagyon aranyos, és nagyon makacs volt amikor hozzá került. A családra lesz elég időm és a kutya nem jöhet be csak az előszobába, mert nincs túl nagy házunk, lefeküdni se lenne helye, és a kertbe nem hívom ki az egész családot, de így sem fognak megsértődni. A tesóm tanul vagy mobilozik, anyukám főz, mos tv-zik. Apukám a laptopját nyomja egész nap, ilyen a munkája. Anyu azt mondta, inkább a kutyával legyek a levegőn mint bent tévéznék.
2016. jan. 15. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!