Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet normális...

Miért nem lehet normális tápot venni az áruházakban?

Figyelt kérdés
Akármilyen hipermarketbe vagy nagyobb üzletbe elmegy az ember, mindenhol csak ezek a trágya minőségű tápok vannak (Pedigree, Chappi, Darling, Friskies, stb), miért nyomják ennyire ezeket? Miért nem lehetne 2-3 jó minőségű tápot is forgalmazni? Például a Brit, Eukanuba, Josera, ezek szerintem még árban sem olyan horribilisek. Hisz sokan vannak, akik mondjuk nem tudják használni az internetet vagy csak szimplán nem mernek rendelni semmit netről, nekik akkor csak a gagyi táp jut? Sok helyen még az állateledelesnél is a Royal Canin számít csúcsminőségnek...
2016. jan. 18. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Nincs rá igény mert nagyon drága a magyar fizetéshez képest. Abszolút nincs reklámja a minőségi tápnak,ellentétben a Friskies -Chappi vonulattal,ahol hatalmas nemzetközi multicégek dollármilliókat ölnek marketingbe. És az emberek a reklám alapján választanak,ez tény. A hipermarci meg a nagy keresletre megy rá,nem a rétegigényekre, plusz szerződéseket köt a multicégekkel, és leadóztatja őket polcpénz stb..Ők ki tudják fizetni.

A rétegigényre ott vannak a kisboltok, a Freshnapp ami azért tekinthető multinak,meg a web. Benne van a dologban,hogy az "exklúzív" tápok gyártói presztízsveszteségnek tekintenék ha a Tescoban kellene árusítani a portékát..Ahogy pl Iphone-t se kapsz a Tescoban de Samsungot meg igen. Ez egyfajta üzletpolitika.

2016. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Maxitabi ***** válasza:
55%

Mert azok a tápok óriási nemzetközi élelmiszerkonszernek leányvállalatainak a termékei, akik a saját élelmiszeripari maradékaikat, szemetüket dolgozzák fel és teszik így pénzzé/haszonná (pl olyan gabona, állati melléktermék, ami nem alkalmas emberi fogyasztásra). Ráadásul rengeteget tudnak költeni reklámra, ajándékokra és polcpénzre.

De még az állatorvosnál is az RC és a H...s a csúcs! Akkor mit vársz?? Az állatartók 90%-a azt gondolja, hogy ha árulják abban az áruházban, az akkor jó. Fogalmunk sincs az állatuk igényeiről, tápok összetételéről. Hát ha még reklámozzák is, akkor meg az a csúcs! És megveszik a reklámozott mosóport, dezodort, fogkrémet stb is, pedig ott sem azok a legjobbak - sőt!!

2016. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem sokkal drágább, mint a felsorolt tápok, sőt... Azt se értem, hogy vannak tápok, amiket abszolút nem reklámoznak (pl Brunó, Dobie, Panzi, Scotty, stb), ezeknek sincs reklámjuk mégis ott virítanak a polcon, akkor ez hogy is van? Külföldön azért van reklámja a jobb tápoknak is (én mondjuk kiállításokon is szoktam látni plakátokat, tájékoztatókat), nem hiszem hogy a pénz lenne az akadály.


Tudom, ez az emberek hibája is, hogy nem néznek utána, de pl én is az RC-t istenítettem mert az állatorvos is ezt ajánlotta, amíg meg nem találtam tök véletlenül ezt az oldalt és hoppácska, megtudtam ezt-azt. Aki meg nem használja a netet vagy nem ilyen szinten, annak lehetősége sincs más tápot venni, mert nem mindenhol van Fressnapf se, meg infot se tud szerezni. Igen, pl mosószerből is van nagyon gagyi, de legalább tudok venni normális minőséget is, mert hozzá tudok jutni könnyen, a tápoknál meg sajnos ez nincs így, 95%-ban a gagyit kapod mindenhol.

2016. jan. 18. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:

De,sajnos sokkal drágábbak..Tudom kevesebbet kell belőle adni,de ez az átlagembert nem érdekli.Rá van írva mindre hogy teljesértékű táp,amit az egyszeri ember el is hisz,hiszen azt valami hatósághoz köti,ami ezeket ellenőrzi.Meg azt nézi hogy az a 10 kg-os zsák az 2200ft a másik meg 5000ft . Az említett ismeretlenebb márkák szintúgy olcsóbb árfekvésben vannak, vagy az adott bolt "sajátmárkás" cuccai, csak nincs rájuk írva.

Kutyakiállításra a tenyésztők járnak meg néhány kutyaszerető ember,de ők a kisebbség. Rájuk hatnak az ott kihelyezett reklámok,de a többség a tv-t nézi meg a plakátokat.

2016. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont ma voltam a környék sokat magasztalt állateledelesénél. Hát nem estem hanyatt... Vagy 10-féle táp annak a fele Chappi, Pedigree és társai. Ki volt téve a Josera meg a Brit címke, de nem volt. Hónapokkal ezelőtt voltam egy másiknál is, ott egy fajta AZP volt, a többi Ecopet, Darling, stb. (Az Ecopet nem egyenértékű a Darlinggal, de szerintem nem a legjobb.)

Ma kérdeztem, hogy tartanak-e bármilyen szárított dolgot, gondolok itt marhaínyre, fülre, stb. de azt mondták, erre nincs kereslet.

Így jártam, maradok a webshopnál.

2016. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Petissimo-t tudom ajánlani, mi is onnan szoktunk.
2016. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!