Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Velemenyek ezekrol a fajta...

Velemenyek ezekrol a fajta kutyakrol?

Figyelt kérdés

Velemenyeket szeretnek kerni..

Melyik a kevesbe energikus (termeszetesen alap a setaltatas es jatek de nem egy orokmozgo raketa kutyat szeretnek)

Lakasban tartanam..nem panel,csaladi haz.


Cavalier

Francia bulldog

Sitzu

Angol cocker spaniel

Lhasa apso

Basset hound

Welsh corgi


Koszonom elore a valaszokat.elnezest az ekezethiany miatt


2016. febr. 16. 16:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A fo szempont az lenne,hogy napi8-9orat egyedul lenne itthon..

Nyaron vennem meg,tehat akkor meg 2es fel hobapos szunetben en itthonlennek..koszonom:)

2016. febr. 16. 16:33
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
az, hogy melyik kutya milyen mozgékony, nem a fajta mondja meg, hanem az energia szintje, persze pl a husky sokkal hosszabb utat is megtud tenni mint egy francia bulldog. a basset hound pedig eegy igen okos kutya, sokat kell vele foglalkozni, hogy le legyen fárasztva. Keressél fel kenneleket , vagy fajtamentőket és érdeklődjél ott , hogy milyen kutyusok vannak. De ha elmész eg ymenhelyre, ott egyből látható lesz melyik kutya illik hozzátok.
2016. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Innen talán Basset a kevésbé energikus.


De igazából tényleg nem annyira fajta függvénye a mozgásigény. Persze vmennyire behatárolható.


Én 4 mopszot ismerek (nincs felsorolva csak így tudok példát mondani)


1 nagyon energikus 6 éves, lelőni nem lehet. Egyik kövér és 9 éves ő leginkább csak fekszik. A másik kettő kb azonos energia szinten vannak,se nem lusták se nem aktívak,bár az egyik aktívabb,de közel sem annyira mint az első számú.


Nekünk két havanese-ünk volt/van. Aki már nincs köztünk ő nagyon kevés mozgással beérte. Mostani havánk 1,5 óra labdázástól se akar kipurcanni.Szóval van különbség fajtán belül nem kevés.


Mikor kiválasztod a kiskutyát akkor egy lustát válassz nem fogsz mellé lőni.Illetve a tenyésztőt megkérdezheted melyik a kevésbé aktív.


Viszont mindegyik kutyának más habitusa van.Miért pont ezek a fajták? Külsőre csak ők? Vagy mi alapján választottad őket?


Azért kérdezem,mert minél részletesebb egy kérdés kiegészítés annál jobb,pontosabb választ tudunk adni :)


Napi 3 sétából, mennyit szánsz a leghosszabbnak?

2016. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tothp ***** válasza:
0%

8-9 órát egyedül a lakásban???

Az enyéim az udvaron is nehezen viselik, ha nem látnak.

Vegyetek elemes kutyát, azt ki lehet kapcsolni.

2016. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat,tudom hogy nem fajta fuggo de van koztuk azert kulombseg:)
2016. febr. 16. 18:56
 6/14 A kérdező kommentje:
3. Utana neztem a neten a fajtaknak,pl a cavalierrol azt irtak hogy igazi lakaskutya,tokeletesen elvannak ott,3setaval beerik egy nap. A leghosszabbnak (hetkoznap persze) 1,5-2orasat szannek.
2016. febr. 16. 18:57
 7/14 A kérdező kommentje:
Az utolso valaszolonak: a szuleim dolgoznak,en pedig tanulok..reggel 7kor elmegyunk otthonrol,2re hazaerek altalaban vagy fel3ra.altalaban igy megy egy atlag csaladnak,ahol a szulok napi 8oraban dolgoznak a gyerek pedig tanulo:) akinek kutyaja van,ok sem hinnem hogy az osszes munkanelkuli,plane,hogy van ahol panelben elnel.
2016. febr. 16. 18:58
 8/14 tothp ***** válasza:
0%

A kutya érdekében:

A kutya társas lény. nagyon ragaszkodik a gazdájához. akkor is ha az rosszul bánik vele (egész napra lakásba zárni egyedül annak számít).

A leglustább kutyának is több a mozgásigénye, mint egy átlag embernek.


A kutya akkor érzi magát jól, ha minél többet rohangálhat, játszhat, lehetőleg a gazdi közreműködésével.

Szóval akinek más dolga van. Ráadásul még a mozgásteret sem tudja megadni a kutyának, vegyen inkább akváriumot.

2016. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha esetleg nem ragaszkodsz fajtához, akkor örökbe is fogadhatsz egy idősebb kutyát a menhelyről, mert ő már biztosan nem lesz egy örökmozgó:)

De ha a fajtához ragaszkodsz, én a Bassetet ajánlom vagy a Francia bulldogot, bár nagyon nincs ezekkel a fajtákkal tapasztalatom.

Egyébként az emberek nagyrésze 8 órában dolgozik, szóval nem is értem, hogy miről beszél mindenki itt. Persze, hogy egyik kutya sem szeretne a gazdája nélkül lenni, de ha nem dolgozik valaki, akkor miből lesz pénze fenntartani az esetleges nagyobb kiadásokat egy betegségnél? :(

Én 6 órás melóban vagyok, naponta 3 órát utazom. Ez 9 óra. Reggel 5kor kelek, és este 11fele esek ágyba, hogy meglegyen a napi foglalkozás a 2 kutyámmal. Én is jobban szeretnék egész nap velük fetrengeni az ágyba, meg nassolni a csemegéket, de valamiből meg kell élni:( És szerintem jobb nekik így, mint a menhelyen, ahol kaját kaptak, mert több száz kutya között nem igazán volt minden nap foglalkozva minden egyes kutyával, plusz örültek, ha egy hónapban párszor kijutottak sétálni a fűre, nem a betonkennelben csücsültek. A másikat meg a gyepiről hoztam, mert altatásra volt ítélve, elkobozták egy hapsitól mert verte és emiatt kissé hamis volt...

2016. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tothp ***** válasza:
0%

Ágyban fetrengeni, nassolni. Gratulálok. Kutya a kertbe való. nagy kertbe, nagy mozgástérrel. Főleg, ha az ember napi 8-ban dolgozik.

Aztán majd kikap szerencsétlen, mert az előszobába piszkít. nem tudta visszatartani 8-10 órán keresztül.

Bocsánat felháborító, hogy az emberek önzésből nem veszik észre, hogy a nem helyesen tartott állatok Szenvednek. Még ha ez nem is látszik rajtuk

2016. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!