Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja sok ember,...

Miért gondolja sok ember, hogy az emberi élet többet ér, mint egy állaté?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk egy kicsit beképzeltek ? Mitől érne többet ?:D Mitől vagy jobb egy kutyánál? Egyes állatoktól tanulhatnánk rengeteget. Az ember is állat, csak mi kitaláltuk, hogy mi nem állatok vagyunk, hanem egy sokkal fejlettebb faj. Kicsit túlzásnak tartom.
2016. márc. 4. 21:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon elborult állatvédőnek tartom saját magamat, de ezzel a dologgal azért tudnék vitatkozni. Az ilyen példákban a legtöbben valamiért csak a kutyákat, macskákat, elefántokat, delfineket stb különlegesebb állatokat hozzák föl, de akkor ennyi erővel a csirke, vagy a patkány se kevesebb nálam, hisz ugyanolyan állat mint a többi... Vagy mégsem?

Ez inkább kulturális kérdés szerintem, amit mindenkinek magának kell eldönteni, hogyan értékeli. Én pl lassan ott tartok, hogy már a csirkét sem eszem meg, mert sajnálom az állatot, de van aki megmarad a "háziállatot nem eszünk" szinten és én ezt is el tudom fogadni.

Amit nem tudok elfogadni az az ész nélküli mészárlás és a hobbiból való gyilkolás vagy kínzás. És igen, kínzásnak tartom ha valaki nem gondoskodik az általa tartott állatokról, legyen az kutya, macska, kecske vagy hörcsög.

2016. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Írhattam volna más állatot. A kutyám megvédett egy másik kutyától, tehát neki én mint EMBER fontosabb voltam. Akkor miért ne tehetnék én is úgy, mint ő ? Vagy ez a dolog csak egyoldalú ?
2016. márc. 4. 21:51
 3/64 anonim ***** válasza:
29%
Azért gondolják így, mert beképzelt hülyék. Attól még, hogy az állatok nem találnak fel okostelefonokat meg facebookot, még ugyanolyan értékesek, csak mások. Az emberek nagy többsége annyira felsőbbrendűnek tartja magát, bár nem tudom mivel, hogy következetesen a teremtés koronájának tartja magát, kihasználja az állatokat, pusztítja őket, de azért elgondolkodtató, hogy a világ legokosabb emberei mind vegetáriánusok voltak. Einstein, Edison, Leonardo da Vinci, Platón, stb, stb. Tényleg rengetegen.
2016. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
26%

Az ember Isten legmagasabb szintű teremtménye, amit a saját képmására teremtett. Értelmes, gondolkodó lény, a cselekedeteit nem az ösztönök határozzák meg (már amikor...)

Nagyjából ez emel ki minket az állatok sorából. Uralkodni tudunk rajtunk, míg ők nem képesek rajtunk.

Ezért érünk többet az állatoknál.

De ha te nem érzed magad különbnek a repkedő légytől, és a gyilkosodnak ugyanazt a büntetést adnád, mint a repkedő légy lecsapójának, hát lelked rajta.

2016. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok vegetáriánus. Iszonyat kevés húst eszem. De egyetértek veled. Brutális az emberi hülyeség. Kedvtelésből gyilkosság, mást megkárosítani. Remek ám a "csúcson" lenni.
2016. márc. 4. 21:53
 6/64 A kérdező kommentje:

"Az ember Isten legmagasabb szintű teremtménye, amit a saját képmására teremtett."


Ezt remélem Te sem gondoltad komolyan, mint érv :'D :'D

2016. márc. 4. 21:54
 7/64 anonim ***** válasza:
48%
egyet értek veled. minden élőlénynek ugyanúgy joga van a bolygón élni. de az ember nem tartja ezt tiszteletben. jó, nyilván enni kell. az oroszlán is megfogja az antilopot ha éhes. természetes a tápláléklánc. de az a baj,hogy az ember nem csak a szükségletei kielégítése miatt gyilkol, pusztít. nem..az ember nagyra vágyó és minden kell neki. ha úgy tetszik akkor az állatot csak úgy simán a bundája miatt gyilkoljuk le. a másikat azért altatjuk el, mert megsebesített egy embert.. az nem számít,hogy mi hány fajtársukat öltük már meg.. stb.. lehetne ragozni.
2016. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
35%
Négyes válaszoló, le a kalappal előtted. Tehát azért érünk többet, mert uralkodni tudunk rajtuk. Akkor ilyen szempontból egy sorozatgyilkos is többet ér másoknál vagy egy terrorista.
2016. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
53%

"Az ember Isten legmagasabb szintű teremtménye, amit a saját képmására teremtett."


kár hogy ezt is az emberek találták ki.

2016. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

"Az ember Isten legmagasabb szintű teremtménye, amit a saját képmására teremtett."


Ezzel tehát kijelentetted, hogy földünk 10 ezer éves kb és minden más, ami ennél régebbi lelet, az hamisítvány.

2016. márc. 4. 21:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!