Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog meg a kutyám, ha...

Miért morog meg a kutyám, ha én eszek, ő pedig nem kap belőle?

Figyelt kérdés
2016. márc. 18. 17:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

23:26 ne legy nevetseges kerlek:)

Eloszor is olvass utana a falkavezersegnek talan hasznodra valik.

Masodszor pedig ne erts felre,itt senki nem mondta,hogy ne adjunk "finom" falatokat a kutyanak hanem azt mondtuk,hogy nem akkor amikor mi eszunk.

Harmadszor pedig ugy zarojelben kozolnem veled,hogy egy KAJ kutyam van... Most 5 honapos es kb akkora mint egy felnott nemetjuhasz. Kepzelj el egy 70kg-os elkenyeztetett kutyat aki raadasul falkavezer is es radugral a kajaert,jatekosan rancigal,radteszi a mancsat,hozzad kap ha vmi nem tetszik neki,hogy ne soroljak durvabb dolgokat.

2016. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: azt nem írtad korábban, hogy mi a szitu. Amit leírtál menhelyi-1 éves-első kutya kombó elég durva szitu, sok sikert hozzá, ha élhetővé akarod tenni a helyzetet, bár ez nagyban függ attól milyen típusú, méretű és temperamentumú a jószág. Azt kell eldöntened mit szeretnél tőle, mit engedsz meg neki és mit nem és ezekhez tartani magad. A következetesség a legfontosabb és az elején inkább kicsit szigorúbbnak érdemes lenni, aztán később ezen lehet lazítani. Az én németjuhászom 7 hónaposan került hozzánk egy ipartelepről, ahol addig kb. embert is alig látott. Nagyon domináns volt és szocializálatlan. Nem volt behívható - ami lássuk be eleve veszélyes (hiszen nem tudod adott szituban azzal megvédeni hogy magadhoz hívod ha nem hallgat rád). Amikor meg akartam nézni hogy mitől húzza a lábát és hozzáértem, akkor egész komolyan akarta cserébe letépni a kezem, ami nagyjából csak a határozottságomon múlt hogy nem sikerült. Máig sem lett egy öleb (és nem is lesz) de nagyon szépen szót fogad azokban amiket következetesen elvárok tőle.


Kedves #9: talán több itt válaszoló nevében írom, hogy nem tudom mit szedtél be, de remélem gyorsan elmúlik. Azért mert a 30kg-s németjuhász nem az asztal tetején mászkál és zabál bele mindenki tányérjába talán nem biztos hogy egy lánc végére kötve éhezik és bottal verem. Azt hiszem van átmenet a kettő között, majd ha jobban leszel rájössz. Elképzelésem sincs hogy akkor te hogy tartod a kutyád, de ha nem kell jómodort tanulnia és nem akarod kicsit sem fegyelmezni, akkor biztos nem mennék hozzátok vendégségbe, mert félnék hogy belesz*rik a cipőmbe, leeszi a kajámat a tányéromról és átharapja a bokámat. Azt meg senki nem mondta, hogy nem kaphat sonkát vagy bármi finomságot - azért hidd el nem feltétlen kretének írnak ide. Olyanokat már nem is mondok, hogy a tanítás alapvető része az, hogy nagyon finom falatkákat adok neki ha azt csinálja amit szeretnék.

2016. márc. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mert ő az alfa, legalábbis ő úgy véli.

Kutyáknál mindig van egy "vezető", és a többiek között is szigorú rangsor van. Mindig az alfa eszik először, aztán jöhetnek sorban a többiek.

Amikor megmorog téged evés közben, az nem az éhségről szól, hanem pozícióvita.

Néhány kutya született főnök, ez esetenként fajtajelleg is (pl. csau-csau), velük nagyon nehéz "elhitetni", hogy nem ő vezet, hanem a gazda, de általában arról van szó, hogy a kutya olyan jeleket kap a gazdától, amiből ő arra következtet, hogy a gazda nem alkalmas vezetőnek, ezért ő kell, hogy átvegye ezt a szerepet, mert valaki mindenképpen vezető kell, hogy legyen.

2016. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Tudom ajánlani Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét, nagyon hasznos.

2016. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
9-es, 10-es hozzászólók: ez a kutyáknál nagyon nem úgy működik, ahogy hiszed, és amit leírsz. Az a viselkedésmód a kutyával szemben, amit leírtál, nagyon veszélyessé válhat.
2016. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Csak remélni tudom, hogy aki a kutyuskája elkényeztetésével ért egyet és azt gondolja, hogy csak az a kutyapárti viselkedés, soha nem lesz nagytestű kutyája. Most mondhatnám azt, hogy ha lesz, akkor meg is érdemli, de tökmindegy. És az a baj, hogy ezek tényleg nem látnak az orruknál tovább!
2016. márc. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom nagy vagy kistestű kutya-e de ahány kutyafajta annyiféle személyiség!

Aki azt írta, hogy kényezteti a kutyáját, azt írta Havanese fajta!

Anyukámnak három fajtatiszta Havanese kutyája van.

Ha valamilyen fajtát nem lehet falkavezérnek nevelni hát ezt nem!

Ez a fajta idősebb, (jómódú) hölgyek ölebeként vált ismertté, ez teljsene igaz, és az is, hogy egy nagyon nagyon társaságkedvelő, a társaság középpontjában lévő, de egy darab gazdájához nagyon ragaszkodó kutyafajta aki pontosan a végtelen kényeztetésre, babusgatásra lett kitenyésztve.

Nagy mozdásigényű, de délutánra alvó állapotba kerülő kutyák.

És igen kényes a gyomruk...

Valóban nagyon kényes fajta az étkezésre különösen!

Talán ezt nem írta a kényézetetést javasló hozzászóló!!

A másik, akárhány kutya, akárhány gazda, annyiféle kapcsolat és kutyatartás.

A szomszéd kutyája pl csak nyers csirkét kap az állatorvos/természetgyógyász tanácsára...Hát, én nem tartom normálisnak de a Golden Retri szőre gyönyörű, nagyon mozgékony, nem szólók bele.

Ők sem vitték semmilyen kutya-nevelő testület elé és nagyon aranyos természetű vidám kutyus.

Nem lehet általánosítni, hogy minden kutyát meg kell tanítani ide-oda ugrani, ülni, állni, fegyelmezni- vannak kutyák akik nem erre születtek.

Ezt is el kell fogadni.

És azt is hogy vannak Magyaroszágon nagyon gazdag emberek- aki egy 200 ezer foritnos kutyára áldoz- mivel al havanese ennyibe kerül egy jó kennelből, - annak VAN havi 25-30 ezer forintja a kutyáját eteteni és az oltásokról még nem is beszéltünk.

A kutyatartás igazából attól lesz kulturált ha megpróbálod feltérképezni mik az igényei, milyen a viselkedése, és milyen a kettőtök kapcsolata.

Nem biztos, hogy falkavezér-alvezér kapcsolatot kell kialakítani egy egér-méretű agyon tenyésztett Bishon Freese-zel például...

2016. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!